Domy i mieszkania na sprzedaż Górne

Odkryj 102 nieruchomości na sprzedaż na terenie Górnego. Ceny wahają się od 185 000 zł do 1 400 000 zł, a średnia cena to 555 275 zł.

Średnia cena 555 275 zł cena sprzedaży
Przedział cen 185 000–1 400 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 79 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 041 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

102 łącznie
89% mieszkania
  • Mieszkania 89,2%
    91 nieruchomości
  • Domy 10,8%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

102 łącznie
44% 3 pokoje
  • 1 pokój 6,9%
    7 nieruchomości
  • 2 pokoje 16,7%
    17 nieruchomości
  • 3 pokoje 44,1%
    45 nieruchomości
  • 4 pokoje 24,5%
    25 nieruchomości
  • 5+ pokoi 7,8%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

102 łącznie
  • 185 000–330 000 zł 21,6%
    22 nieruchomości
  • 330 000–475 000 zł 18,6%
    19 nieruchomości
  • 485 000–590 000 zł 21,6%
    22 nieruchomości
  • 595 000–755 000 zł 18,6%
    19 nieruchomości
  • 755 000–1 405 000 zł 19,6%
    20 nieruchomości

Przedziały powierzchni

102 łącznie
  • 20–50 m² 29,4%
    30 nieruchomości
  • 50–70 m² 25,5%
    26 nieruchomości
  • 70–80 m² 9,8%
    10 nieruchomości
  • 80–100 m² 19,6%
    20 nieruchomości
  • 100–280 m² 15,7%
    16 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 66 m² 187 m²
Cena za metr kwadratowy 8 002 zł/m² 4 240 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Górnego liczy 102 nieruchomości, w tym 91 mieszkań i 11 domów, a mieszkania stanowią 89%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 66 m², przy cenie 8 002 zł/m², wobec 187 m² i 4 240 zł/m² w przypadku domów.

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4- i 2-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Górnego sprzedawano w 2025 roku za medianę 330 000 zł. Typowa nieruchomość: 47,9 m², 3 izby. Ceny zyskały 6,5% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 330 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 170 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 143 2025
Ceny w ciągu roku +6,5% mediana
Od 2010 roku +115,7% mediana
Wobec mediany gminy +3,9% Piła: 317 603 zł
Wobec mediany krajowej -26,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Górnego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 7 170 zł/m², w obserwowanym przedziale od 181 000 zł do 559 933 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 400 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 170 000 zł a 290 000 zł, a 9,8% przekroczyło 400 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 9,9% przekracza 73 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Piła: 317 603 zł) o 3,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 60 sprzedaży mieszkań, z medianą 333 500 zł i 7 194 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 357 009 zł (7 882 zł/m²) przy 128 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Górnego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 60 333 500 zł +1,1% 7 194 zł/m²
2025 143 330 000 zł +6,5% 7 170 zł/m²
2024 77 310 000 zł +12% 6 472 zł/m²
2023 146 276 898 zł +16,2% 6 142 zł/m²
2022 114 238 328 zł -0,4% 5 313 zł/m²
2021 275 239 305 zł +8,2% 5 046 zł/m²
2020 76 221 120 zł -10,1% 4 712 zł/m²
2019 109 245 881 zł +34,7% 4 649 zł/m²
2018 76 182 500 zł +14,1% 4 282 zł/m²
2017 81 160 000 zł +18,5% 3 355 zł/m²
2016 69 135 000 zł +3,8% 3 052 zł/m²
2015 43 130 000 zł -15,9% 2 725 zł/m²
2014 52 154 562 zł -5,7% 2 965 zł/m²
2013 101 163 989 zł -13,2% 3 772 zł/m²
2012 76 188 963 zł +44,3% 3 490 zł/m²
2011 79 130 912 zł -14,4% 3 540 zł/m²
2010 45 153 000 zł — 3 433 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Górne: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 143
Mediana ceny 330 000 zł
Cena za m² 7 170 zł/m²
Mediana powierzchni 47,9 m²
Typowy przedział 181 000 –
559 933 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górnego

Rozkład obliczony na podstawie 1 622 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 9,2%
120 000 – 170 000 zł 19,4%
170 000 – 290 000 zł 43,3%
290 000 – 400 000 zł 18,2%
Powyżej 400 000 zł 9,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górnego

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 621 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 800 zł/m² 9,9%
2 800 – 3 700 zł/m² 17,5%
3 700 – 5 700 zł/m² 45,1%
5 700 – 7 300 zł/m² 17,5%
Powyżej 7 300 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górnego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 10,2%
33 – 39 m² 18,4%
39 – 58 m² 42,8%
58 – 73 m² 18,7%
Powyżej 73 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Górne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 193 080 zł 5 398 zł/m²
2 izby 27,4% 184 721 zł 5 343 zł/m²
3 izby 36% 208 000 zł 4 805 zł/m²
4 izby 26,3% 255 000 zł 4 546 zł/m²
5 izb 7,6% 297 500 zł 4 602 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 191 400 zł 3 419 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Górnego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Piła 19 1 177 200 000 zł 100 zł/m²
Piła 2 628 235 838 zł 235 zł/m²
Piła 21 171 135 000 zł 133 zł/m²
Piła 23 44 164 000 zł —
Piła 22 9 — 15 zł/m²

Ceny działek na terenie Górnego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 19 132 zł/m² 150 000 zł 1 444 m²
Wszystkie działki 34 98 zł/m² 117 500 zł 1 343 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górnego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 279 209 0 11 59
2026 (do 17.08) 109 72 0 4 33
Razem 2010–2026 2 746 1 935 0 82 729

Trajektorię cen Górnego widać w dłuższej perspektywie: 153 000 zł mediany w 2010 roku, 330 000 zł w 2025 roku, czyli +115,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 85,7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Górnego?

Licz się ze średnią kwotą 555 275 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Górnego, czyli około 7 041 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Górnego?

W tej chwili do wyboru są 102 nieruchomości: 91 mieszkań i 11 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Górnego?

Ceny wahają się od około 185 000 zł do 1 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Górnego?

Średnio mają około 79 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 187 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Górnego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój34 m²282 981 zł
2 pokoje44 m²364 482 zł
3 pokoje68 m²522 663 zł
4 pokoje92 m²727 009 zł
5 pokoi200 m²886 333 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 7 041 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 002 zł/m², a dla domów spada do 4 240 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Górnego?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.