Odkryj 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ujścia. Ceny wahają się od 159 000 zł do 1 290 000 zł, a średnia cena to 542 964 zł.
Ceny nieruchomości Ujścia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Ujścia obejmują 20 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 182 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 281 zł. To o 59,4% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
182 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 281 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
-3,9%
mediana
Od 2010 roku
+102,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-39,2%
Pilski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-59,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ujścia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 182 500 zł, czyli 3 281 zł/m², w obserwowanym przedziale od 99 750 zł do 564 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 240 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 11,5% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 12% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 39,2% niższa od mediany powiatu (Pilski: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Ujście — mediana 139 000 zł (2 782 zł/m², 152 transakcje od 2010 roku), dalej Ujście (obszar wiejski) z medianą 120 000 zł (2 083 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 195 000 zł i 3 549 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 196 000 zł (3 563 zł/m²) przy 20 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ujścia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
195 000 zł |
+6,8% |
3 549 zł/m² |
| 2025 |
20 |
182 500 zł |
-3,9% |
3 281 zł/m² |
| 2024 |
17 |
190 000 zł |
-9,5% |
3 722 zł/m² |
| 2023 |
13 |
210 000 zł |
+16,7% |
3 277 zł/m² |
| 2022 |
17 |
180 000 zł |
+38,5% |
3 684 zł/m² |
| 2021 |
19 |
130 000 zł |
-3,7% |
3 324 zł/m² |
| 2020 |
14 |
135 000 zł |
+0% |
2 654 zł/m² |
| 2019 |
13 |
135 000 zł |
+5,9% |
2 473 zł/m² |
| 2018 |
20 |
127 500 zł |
+41,7% |
2 536 zł/m² |
| 2017 |
9 |
90 000 zł |
-25% |
1 464 zł/m² |
| 2016 |
12 |
120 000 zł |
+50,9% |
1 786 zł/m² |
| 2015 |
12 |
79 500 zł |
+1,9% |
1 628 zł/m² |
| 2014 |
6 |
78 000 zł |
-11,4% |
1 535 zł/m² |
| 2013 |
5 |
88 000 zł |
-2,2% |
1 801 zł/m² |
| 2012 |
11 |
90 000 zł |
-24,7% |
1 907 zł/m² |
| 2011 |
4 |
119 500 zł |
+32,8% |
2 031 zł/m² |
| 2010 |
5 |
90 000 zł |
— |
2 118 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujście: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
182 500 zł |
| Cena za m² |
3 281 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,3 m² |
| Typowy przedział |
99 750 – 564 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ujścia
Rozkład obliczony na podstawie 209 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,6% |
| 60 000 – 100 000 zł |
17,2% |
| 100 000 – 180 000 zł |
44,5% |
| 180 000 – 240 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 240 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ujścia
Rozkład ceny za m² na podstawie 209 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
11% |
| 1 300 – 2 000 zł/m² |
17,2% |
| 2 000 – 3 400 zł/m² |
42,1% |
| 3 400 – 4 300 zł/m² |
19,6% |
| Powyżej 4 300 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ujścia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,1% |
| 38 – 46 m² |
18,7% |
| 46 – 60 m² |
44% |
| 60 – 73 m² |
16,3% |
| Powyżej 73 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujście: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
71 500 zł |
1 814 zł/m² |
| 2 izby |
12,1% |
95 000 zł |
2 656 zł/m² |
| 3 izby |
51,7% |
130 000 zł |
2 685 zł/m² |
| 4 izby |
26,6% |
150 000 zł |
2 709 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
248 750 zł |
3 368 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ujścia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miasto Ujście |
267 |
132 000 zł |
56 zł/m² |
| Ługi Ujskie |
160 |
40 005 zł |
43 zł/m² |
| Kruszewo |
121 |
135 000 zł |
19 zł/m² |
| Byszki |
115 |
— |
32 zł/m² |
| Nowa Wieś Ujska |
103 |
150 000 zł |
25 zł/m² |
| Mirosław |
60 |
85 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Jabłonowo |
46 |
122 500 zł |
8,0 zł/m² |
| Chrustowo |
42 |
— |
20 zł/m² |
| Węglewo |
20 |
— |
6,3 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Ujścia
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Ujście |
152 |
139 000 zł |
2 782 zł/m² |
| Ujście (obszar wiejski) |
57 |
120 000 zł |
2 083 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ujścia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
152 |
52 zł/m² |
67 280 zł |
1 305 m² |
| Grunty rolne |
232 |
21 zł/m² |
62 750 zł |
3 014 m² |
| Wszystkie działki |
565 |
27 zł/m² |
60 000 zł |
1 983 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Ujścia
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Ujście |
81 |
57 zł/m² |
42 000 zł |
| Ujście (obszar wiejski) |
484 |
23 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ujścia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
109 |
27 |
0 |
61 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
12 |
0 |
29 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 300 |
320 |
0 |
708 |
272 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 182 500 zł (3 281 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (51,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Ujścia — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ujścia?
Licz się ze średnią kwotą 542 964 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ujścia, czyli około 3 353 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ujścia?
Aktualna oferta to około 28 nieruchomości: 19 domów i 9 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Ujścia?
Oferty zaczynają się od 159 000 zł i sięgają 1 290 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ujścia?
Średnia powierzchnia to około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 214 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ujścia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 40 m² | 222 500 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 291 200 zł |
| 4 pokoje | 99 m² | 506 600 zł |
| 5 pokoi | 181 m² | 653 714 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ujścia?
Średnia cena to 3 353 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 114 zł/m², a dla domów spada do 3 267 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ujścia?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.