Odkryj 443 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Ujście. Ceny wahają się od 159 000 zł do 870 000 zł, a średnia cena to 495 667 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ujście według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ujście zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 120 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 144 400 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 133,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 521 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-33,7%
mediana
Od 2012 roku
+117,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-34,2%
Ujście: 182 500 zł
Wobec mediany krajowej
-73,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ujście obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 2 521 zł/m², w obserwowanym przedziale od 96 500 zł do 228 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 200 000 zł (około 74% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 88 000 zł a 150 000 zł, a 15,8% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 63 m², a 10,5% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 34,2% niższa od mediany gminy (Ujście: 182 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 195 000 zł i 2 655 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 187 500 zł (2 588 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ujście rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
195 000 zł |
+62,5% |
2 655 zł/m² |
| 2025 |
7 |
120 000 zł |
-33,7% |
2 521 zł/m² |
| 2024 |
3 |
181 000 zł |
+0,6% |
3 358 zł/m² |
| 2023 |
4 |
180 000 zł |
+28,6% |
3 294 zł/m² |
| 2022 |
5 |
140 000 zł |
-5,1% |
2 783 zł/m² |
| 2021 |
4 |
147 500 zł |
+16,1% |
1 840 zł/m² |
| 2020 |
6 |
127 000 zł |
-5,9% |
2 268 zł/m² |
| 2019 |
3 |
135 000 zł |
+16,4% |
2 473 zł/m² |
| 2018 |
2 |
116 000 zł |
+57,8% |
2 582 zł/m² |
| 2017 |
2 |
73 500 zł |
-16,9% |
1 265 zł/m² |
| 2016 |
2 |
88 500 zł |
+295,1% |
1 463 zł/m² |
| 2015 |
1 |
22 400 zł |
-70,1% |
667 zł/m² |
| 2014 |
3 |
75 000 zł |
-11,8% |
1 478 zł/m² |
| 2013 |
1 |
85 000 zł |
+53,8% |
1 801 zł/m² |
| 2012 |
6 |
55 250 zł |
-55,8% |
1 285 zł/m² |
| 2011 |
1 |
125 000 zł |
+38,9% |
2 073 zł/m² |
| 2010 |
2 |
90 000 zł |
— |
1 564 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujście (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
2 521 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,2 m² |
| Typowy przedział |
96 500 – 228 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujście
Rozkład obliczony na podstawie 57 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 000 zł |
10,5% |
| 48 000 – 88 000 zł |
17,5% |
| 88 000 – 150 000 zł |
42,1% |
| 150 000 – 200 000 zł |
14% |
| Powyżej 200 000 zł |
15,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ujście
Rozkład ceny za m² na podstawie 57 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
8,8% |
| 1 200 – 1 700 zł/m² |
19,3% |
| 1 700 – 2 700 zł/m² |
42,1% |
| 2 700 – 3 600 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujście
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,5% |
| 37 – 47 m² |
12,3% |
| 47 – 63 m² |
47,4% |
| 63 – 73 m² |
19,3% |
| Powyżej 73 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujście (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
120 000 zł |
2 521 zł/m² |
| 2 izby |
15,8% |
50 010 zł |
1 940 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
100 000 zł |
2 234 zł/m² |
| 4 izby |
38,6% |
129 000 zł |
2 344 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
175 000 zł |
1 779 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ujście
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ługi Ujskie |
160 |
40 005 zł |
43 zł/m² |
| Kruszewo |
121 |
135 000 zł |
19 zł/m² |
| Byszki |
115 |
— |
32 zł/m² |
| Nowa Wieś Ujska |
103 |
150 000 zł |
25 zł/m² |
| Mirosław |
60 |
85 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Jabłonowo |
46 |
122 500 zł |
8,0 zł/m² |
| Chrustowo |
42 |
— |
20 zł/m² |
| Węglewo |
20 |
— |
6,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ujście: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
124 |
49 zł/m² |
75 500 zł |
1 480 m² |
| Grunty rolne |
208 |
20 zł/m² |
62 500 zł |
3 210 m² |
| Wszystkie działki |
484 |
23 zł/m² |
60 000 zł |
2 248 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujście
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
74 |
9 |
0 |
53 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
5 |
0 |
27 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
852 |
73 |
0 |
601 |
178 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Ujście różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Nowa Wieś Ujska, z medianą 150 000 zł przy 17 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Ługi Ujskie (160). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ujście w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ujście?
Licz się ze średnią kwotą 495 667 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ujście, czyli około 3 789 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Ujście?
Aktualna oferta to około 443 nieruchomości: 9 domów i 3 mieszkania oraz 431 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Ujście?
Ceny wahają się od około 159 000 zł do 870 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 152 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Ujście:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 64 m² | 291 200 zł |
| 5 pokoi | 190 m² | 646 167 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Ujście?
Średnio wychodzi około 3 789 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 799 zł/m², a dla domów rośnie do 3 932 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujście?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.