Odkryj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Obornik. Ceny wahają się od 260 000 zł do 1 099 000 zł, a średnia cena to 504 348 zł.
Ceny nieruchomości Obornik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 79 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 315 000 zł rynek Obornik najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 89,8%.
Mediana ceny sprzedaży
315 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 101 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
79
2025
Ceny w ciągu roku
-1,6%
mediana
Od 2010 roku
+89,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-9,7%
Oborniki: 349 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Obornik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 000 zł, czyli 6 101 zł/m², w obserwowanym przedziale od 124 500 zł do 478 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 360 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,6% transakcji zawarto między 150 000 zł a 260 000 zł, a 10% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 48 do 64 m², a 10,1% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,7% niższa od mediany gminy (Oborniki: 349 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 48 sprzedaży mieszkań, z medianą 335 000 zł i 6 813 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (6 849 zł/m²) przy 89 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Obornik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
48 |
335 000 zł |
+6,3% |
6 813 zł/m² |
| 2025 |
79 |
315 000 zł |
-1,6% |
6 101 zł/m² |
| 2024 |
69 |
320 000 zł |
+3,2% |
5 915 zł/m² |
| 2023 |
53 |
310 000 zł |
+6,2% |
5 716 zł/m² |
| 2022 |
88 |
292 000 zł |
+21,7% |
5 305 zł/m² |
| 2021 |
100 |
240 000 zł |
+9,1% |
4 411 zł/m² |
| 2020 |
84 |
220 000 zł |
-4,3% |
4 174 zł/m² |
| 2019 |
80 |
230 000 zł |
+15% |
4 039 zł/m² |
| 2018 |
91 |
200 000 zł |
+0% |
4 000 zł/m² |
| 2017 |
65 |
200 000 zł |
+21,2% |
3 640 zł/m² |
| 2016 |
65 |
165 000 zł |
+8,2% |
3 254 zł/m² |
| 2015 |
62 |
152 500 zł |
-0,7% |
3 190 zł/m² |
| 2014 |
64 |
153 500 zł |
-6,4% |
3 068 zł/m² |
| 2013 |
94 |
163 914 zł |
+7,3% |
2 824 zł/m² |
| 2012 |
106 |
152 730 zł |
+6,6% |
2 625 zł/m² |
| 2011 |
54 |
143 265 zł |
-13,7% |
2 643 zł/m² |
| 2010 |
158 |
165 932 zł |
— |
2 872 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Oborniki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
79 |
| Mediana ceny |
315 000 zł |
| Cena za m² |
6 101 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
124 500 – 478 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Obornik
Rozkład obliczony na podstawie 1 360 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
11% |
| 120 000 – 150 000 zł |
14,2% |
| 150 000 – 260 000 zł |
46,6% |
| 260 000 – 360 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 360 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Obornik
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 360 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,4% |
| 2 400 – 2 800 zł/m² |
16,6% |
| 2 800 – 4 600 zł/m² |
44,5% |
| 4 600 – 6 300 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Obornik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
8,9% |
| 37 – 48 m² |
20,6% |
| 48 – 64 m² |
43% |
| 64 – 77 m² |
17,4% |
| Powyżej 77 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Oborniki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
129 525 zł |
3 729 zł/m² |
| 2 izby |
16,6% |
168 325 zł |
4 038 zł/m² |
| 3 izby |
47,6% |
195 000 zł |
3 983 zł/m² |
| 4 izby |
27,4% |
215 000 zł |
3 734 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
340 000 zł |
4 750 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
245 000 zł |
2 956 zł/m² |
Ceny działek na terenie Obornik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
86 |
308 zł/m² |
222 250 zł |
536 m² |
| Grunty rolne |
108 |
135 zł/m² |
143 542 zł |
1 099 m² |
| Grunty leśne |
7 |
695 zł/m² |
540 318 zł |
797 m² |
| Wszystkie działki |
201 |
169 zł/m² |
180 000 zł |
747 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Obornik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
129 |
79 |
0 |
13 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
78 |
48 |
0 |
5 |
25 |
| Razem 2010–2026 |
2 339 |
1 400 |
0 |
245 |
694 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Obornik to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 195 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 1,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Obornik: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Obornik?
Nieruchomości na terenie Obornik kosztują średnio około 504 348 zł, czyli około 5 547 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Obornik?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 20 mieszkań i 7 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Obornik?
Ceny wahają się od około 260 000 zł do 1 099 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 91 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 155 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Obornik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 320 026 zł |
| 3 pokoje | 88 m² | 519 269 zł |
| 5 pokoi | 122 m² | 730 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Obornik?
Średnio wychodzi około 5 547 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 315 zł/m², a dla domów spada do 4 575 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Obornik?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.