Domy i mieszkania na sprzedaż Obornicki

Mamy 84 nieruchomości na sprzedaż w powiecie obornickim, w cenach od 65 000 zł do 3 200 000 zł, przy średniej cenie 589 413 zł.

Średnia cena 589 413 zł cena sprzedaży
Przedział cen 65 000–3 200 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 182 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 245 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

84 łącznie
55% mieszkania
  • Mieszkania 54,8%
    46 nieruchomości
  • Domy 45,2%
    38 nieruchomości

Ile pokoi

84 łącznie
26% 3 pokoje
  • 1 pokój 13,1%
    11 nieruchomości
  • 2 pokoje 16,7%
    14 nieruchomości
  • 3 pokoje 26,2%
    22 nieruchomości
  • 4 pokoje 17,9%
    15 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,2%
    22 nieruchomości

Przedziały cenowe

84 łącznie
  • 65 000–295 000 zł 21,4%
    18 nieruchomości
  • 295 000–420 000 zł 19,0%
    16 nieruchomości
  • 420 000–550 000 zł 21,4%
    18 nieruchomości
  • 550 000–730 000 zł 19,0%
    16 nieruchomości
  • 740 000–3 205 000 zł 19,0%
    16 nieruchomości

Przedziały powierzchni

84 łącznie
  • 30–50 m² 23,8%
    20 nieruchomości
  • 50–70 m² 21,4%
    18 nieruchomości
  • 70–110 m² 20,2%
    17 nieruchomości
  • 110–160 m² 15,5%
    13 nieruchomości
  • 160–3 110 m² 19,0%
    16 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 64 m² 324 m²
Cena za metr kwadratowy 6 222 zł/m² 2 532 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie obornickim sięga 84 nieruchomości, w podziale na 46 mieszkań i 38 domów; mieszkania dominują z udziałem 55%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 64 m² i 6 222 zł/m², a domy wokół 324 m² i 2 532 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 1-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu obornickiego oscylowały w 2025 roku wokół 320 000 zł (mediana). To około 5 993 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 42,3% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 320 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 993 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 287 2025
Ceny w ciągu roku +6,7% mediana
Od 2010 roku +105,1% mediana
Wobec mediany województwa -25,4% wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -28,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu obornickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 320 000 zł, czyli 5 993 zł/m², w obserwowanym przedziale od 103 900 zł do 512 933 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 370 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 160 000 zł a 260 000 zł, a 9,5% przekroczyło 370 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 47 do 63 m², a 10% przekracza 79 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25,4% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Oborniki — mediana 212 001 zł (3 848 zł/m², 2 750 transakcji od 2010 roku), dalej Rogoźno z medianą 189 477 zł (3 531 zł/m²). Na drugim biegunie Ryczywół ma najbardziej przystępną medianę: 145 000 zł (2 440 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 137 sprzedaży mieszkań, z medianą 340 426 zł i 6 439 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 337 142 zł (6 399 zł/m²) przy 275 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu obornickiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 137 340 426 zł +6,4% 6 439 zł/m²
2025 287 320 000 zł +6,7% 5 993 zł/m²
2024 338 300 000 zł +0,6% 5 887 zł/m²
2023 215 298 200 zł +12,9% 5 222 zł/m²
2022 347 264 147 zł +14,5% 5 120 zł/m²
2021 346 230 745 zł +8,6% 4 264 zł/m²
2020 361 212 558 zł +6,3% 4 120 zł/m²
2019 302 200 000 zł +11,1% 3 852 zł/m²
2018 268 180 000 zł +5,9% 3 720 zł/m²
2017 214 170 000 zł -3,6% 3 400 zł/m²
2016 232 176 419 zł +5% 3 452 zł/m²
2015 149 168 000 zł -3,7% 3 350 zł/m²
2014 154 174 500 zł +7,1% 3 350 zł/m²
2013 148 162 957 zł +5,2% 2 812 zł/m²
2012 224 154 952 zł +0% 2 733 zł/m²
2011 169 155 000 zł -0,6% 2 757 zł/m²
2010 249 156 000 zł — 2 789 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Obornicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 287
Mediana ceny 320 000 zł
Cena za m² 5 993 zł/m²
Mediana powierzchni 53,9 m²
Typowy przedział 103 900 –
512 933 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie obornickim

Rozkład obliczony na podstawie 4 140 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 9,9%
110 000 – 160 000 zł 17,5%
160 000 – 260 000 zł 43,8%
260 000 – 370 000 zł 19,3%
Powyżej 370 000 zł 9,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie obornickim

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 140 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 100 zł/m² 9,9%
2 100 – 3 000 zł/m² 17%
3 000 – 4 700 zł/m² 44,9%
4 700 – 6 300 zł/m² 18,1%
Powyżej 6 300 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie obornickim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 40 m² 9,3%
40 – 47 m² 18,6%
47 – 63 m² 44,7%
63 – 79 m² 17,3%
Powyżej 79 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Obornicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2% 135 148 zł 4 257 zł/m²
2 izby 25,8% 180 310 zł 4 740 zł/m²
3 izby 46,1% 211 276 zł 4 145 zł/m²
4 izby 20,5% 215 000 zł 3 547 zł/m²
5 izb 4,9% 335 000 zł 3 817 zł/m²
6 izb i więcej 0,7% 382 500 zł 3 281 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie obornickim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Oborniki 2 750 212 001 zł 3 848 zł/m²
Rogoźno 1 216 189 477 zł 3 531 zł/m²
Ryczywół 174 145 000 zł 2 440 zł/m²

Ceny działek w powiecie obornickim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 516 102 zł/m² 100 300 zł 900 m²
Grunty rolne 3 278 40 zł/m² 70 000 zł 1 500 m²
Grunty leśne 32 33 zł/m² 187 500 zł 4 906 m²
Wszystkie działki 3 845 46 zł/m² 74 000 zł 1 300 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie obornickim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Oborniki 1 737 60 zł/m² 90 000 zł
Rogoźno 1 619 43 zł/m² 60 000 zł
Ryczywół 489 10 zł/m² 70 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie obornickim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 780 287 0 345 148
2026 (do 17.08) 330 137 0 130 63
Razem 2010–2026 12 476 4 296 0 4 289 3 891

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 320 000 zł (5 993 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie obornickim?

Na zakup nieruchomości w powiecie obornickim trzeba przeznaczyć średnio 589 413 zł, czyli około 3 245 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie obornickim?

Obecnie dostępnych ofert: 84: 46 mieszkań i 38 domów.

Jaki jest przedział cen w powiecie obornickim?

Oferty zaczynają się od 65 000 zł i sięgają 3 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 182 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 324 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu obornickiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój39 m²164 000 zł
2 pokoje45 m²283 588 zł
3 pokoje75 m²512 753 zł
4 pokoje500 m²704 127 zł
5 pokoi185 m²919 368 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie obornickim?

Wynosi ona około 3 245 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 222 zł/m², a dla domów spada do 2 532 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie obornickim?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.