Domy i mieszkania na sprzedaż Wągrowiecki

Porównaj 176 nieruchomości na sprzedaż w powiecie wągrowieckim — średnia cena to 626 026 zł, a ceny sięgają od 169 000 zł do 2 540 000 zł.

Średnia cena 626 026 zł cena sprzedaży
Przedział cen 169 000–2 540 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 303 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 064 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

176 łącznie
58% domy
  • Mieszkania 42,0%
    74 nieruchomości
  • Domy 58,0%
    102 nieruchomości

Ile pokoi

176 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 1 pokój 8,0%
    14 nieruchomości
  • 2 pokoje 18,8%
    33 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,7%
    54 nieruchomości
  • 4 pokoje 11,4%
    20 nieruchomości
  • 5+ pokoi 31,3%
    55 nieruchomości

Przedziały cenowe

176 łącznie
  • 165 000–305 000 zł 20,5%
    36 nieruchomości
  • 305 000–415 000 zł 21,0%
    37 nieruchomości
  • 415 000–570 000 zł 19,9%
    35 nieruchomości
  • 585 000–800 000 zł 19,3%
    34 nieruchomości
  • 845 000–2 545 000 zł 19,3%
    34 nieruchomości

Przedziały powierzchni

176 łącznie
  • 20–60 m² 30,1%
    53 nieruchomości
  • 60–80 m² 13,6%
    24 nieruchomości
  • 80–140 m² 17,0%
    30 nieruchomości
  • 140–210 m² 20,5%
    36 nieruchomości
  • 210–15 810 m² 18,8%
    33 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 484 m²
Cena za metr kwadratowy 5 900 zł/m² 1 754 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie wągrowieckim sięga 176 nieruchomości, w podziale na 102 domy i 74 mieszkania; domy dominują z udziałem 58%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 484 m² i 1 754 zł/m², a mieszkania wokół 54 m² i 5 900 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 5-pokojowe, a dalej opcje 4- i 3-pokojowe.

W 2025 roku 272 mieszkania zmieniły właściciela w powiecie wągrowieckim, przy medianie ceny 329 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 116,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 949 zł.

Mediana ceny sprzedaży 329 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 949 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 272 2025
Ceny w ciągu roku +15,4% mediana
Od 2010 roku +116,3% mediana
Wobec mediany województwa -23,3% wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -26,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu wągrowieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 329 000 zł, czyli 5 949 zł/m², w obserwowanym przedziale od 97 750 zł do 506 320 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 10,2% przekroczyło 340 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 9,7% przekracza 77 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23,3% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Skoki — mediana 223 000 zł (3 450 zł/m², 553 transakcje od 2010 roku), dalej Wągrowiec z medianą 192 247 zł (3 691 zł/m²). Wągrowiec: 138 000 zł (2 434 zł/m²). Na drugim biegunie Wapno ma najbardziej przystępną medianę: 95 000 zł (2 169 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 39 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 000 zł i 5 398 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 334 834 zł (5 925 zł/m²) przy 144 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu wągrowieckiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 39 320 000 zł -2,7% 5 398 zł/m²
2025 272 329 000 zł +15,4% 5 949 zł/m²
2024 305 285 000 zł +7,9% 5 206 zł/m²
2023 299 264 200 zł +4,2% 5 207 zł/m²
2022 312 253 504 zł +13,9% 4 956 zł/m²
2021 453 222 500 zł +8,5% 4 317 zł/m²
2020 256 205 000 zł +14,9% 3 719 zł/m²
2019 286 178 472 zł +8,2% 3 306 zł/m²
2018 319 165 000 zł +3,7% 3 419 zł/m²
2017 230 159 141 zł -3,9% 3 275 zł/m²
2016 260 165 571 zł +1,6% 3 320 zł/m²
2015 199 163 000 zł +8,7% 3 105 zł/m²
2014 172 150 000 zł +3,3% 3 105 zł/m²
2013 150 145 152 zł +7,5% 3 200 zł/m²
2012 71 135 000 zł -15,6% 2 809 zł/m²
2011 93 160 000 zł +5,2% 3 053 zł/m²
2010 87 152 087 zł — 3 188 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wągrowiecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 272
Mediana ceny 329 000 zł
Cena za m² 5 949 zł/m²
Mediana powierzchni 53,7 m²
Typowy przedział 97 750 –
506 320 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie wągrowieckim

Rozkład obliczony na podstawie 3 803 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 90 000 zł 9,4%
90 000 – 150 000 zł 18,6%
150 000 – 250 000 zł 43,8%
250 000 – 340 000 zł 18%
Powyżej 340 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie wągrowieckim

Rozkład ceny za m² na podstawie 3 803 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 900 zł/m² 9,7%
1 900 – 3 100 zł/m² 19,4%
3 100 – 4 500 zł/m² 43,3%
4 500 – 6 100 zł/m² 17,6%
Powyżej 6 100 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie wągrowieckim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 9,7%
37 – 46 m² 18%
46 – 60 m² 44,8%
60 – 77 m² 17,8%
Powyżej 77 m² 9,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wągrowiecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,8% 121 600 zł 4 179 zł/m²
2 izby 27,4% 163 660 zł 4 237 zł/m²
3 izby 41,9% 186 225 zł 3 763 zł/m²
4 izby 22,3% 220 000 zł 3 624 zł/m²
5 izb 5% 270 000 zł 3 465 zł/m²
6 izb i więcej 1,7% 295 000 zł 3 123 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie wągrowieckim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Skoki 553 223 000 zł 3 450 zł/m²
Wągrowiec 2 723 192 247 zł 3 691 zł/m²
Wągrowiec 169 138 000 zł 2 434 zł/m²
Damasławek 64 119 000 zł 2 086 zł/m²
Gołańcz 169 115 000 zł 2 047 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie wągrowieckim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wapno 35 95 000 zł 2 169 zł/m²
Mieścisko 90 111 500 zł 2 160 zł/m²
Gołańcz 169 115 000 zł 2 047 zł/m²
Damasławek 64 119 000 zł 2 086 zł/m²
Wągrowiec 169 138 000 zł 2 434 zł/m²

Ceny działek w powiecie wągrowieckim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 496 58 zł/m² 60 000 zł 1 024 m²
Grunty rolne 3 028 28 zł/m² 62 350 zł 1 944 m²
Grunty leśne 32 7,7 zł/m² 60 500 zł 8 638 m²
Wszystkie działki 5 732 28 zł/m² 61 976 zł 1 869 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie wągrowieckim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Wągrowiec 783 78 zł/m² 80 000 zł
Skoki 1 407 38 zł/m² 70 000 zł
Wągrowiec 2 207 23 zł/m² 52 000 zł
Mieścisko 481 13 zł/m² 53 000 zł
Gołańcz 402 6,5 zł/m² 63 400 zł
Wągrowiec 2 207 23 zł/m² 52 000 zł
Mieścisko 481 13 zł/m² 53 000 zł
Gołańcz 402 6,5 zł/m² 63 400 zł
Damasławek 280 6,2 zł/m² 99 500 zł
Wapno 170 4,6 zł/m² 70 658 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie wągrowieckim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 983 300 0 479 204
2026 (do 17.08) 181 41 0 99 41
Razem 2010–2026 15 019 4 192 0 7 386 3 441

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie wągrowieckim zamyka się między 97 750 zł a 506 320 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,4% nieruchomości sprzedano poniżej 90 000 zł, a 10,2% powyżej 340 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie wągrowieckim?

Licz się ze średnią kwotą 626 026 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie wągrowieckim, czyli około 2 064 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie wągrowieckim?

Aktualna oferta to około 176 nieruchomości: 102 domy i 74 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 169 000 zł do 2 540 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie wągrowieckim?

Średnia powierzchnia to około 303 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 484 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu wągrowieckiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje44 m²287 747 zł
3 pokoje365 m²382 864 zł
4 pokoje122 m²672 600 zł
5 pokoi192 m²1 065 704 zł
6 pokoi209 m²805 200 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie wągrowieckim?

Średnia cena to 2 064 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 900 zł/m², a dla domów spada do 1 754 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie wągrowieckim?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.