Mamy 25 domów na sprzedaż na terenie Wapna, w cenach od 290 000 zł do 619 000 zł, przy średniej cenie 503 000 zł.
Ceny nieruchomości Wapna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Wapna? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 92 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 24 500 zł a 150 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
92 500 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 261 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
10
2024
Ceny w ciągu roku
-15,9%
mediana
Od 2023 roku
-15,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-67,5%
Wągrowiecki: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-77,7%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Wapna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 92 500 zł, czyli 2 261 zł/m², w obserwowanym przedziale od 24 500 zł do 150 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 33 000 zł do 140 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 69 000 zł a 120 000 zł, a 11,4% przekroczyło 140 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 14,3% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 67,5% niższa od mediany powiatu (Wągrowiecki: 285 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 77,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wapna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
110 000 zł |
+18,9% |
2 072 zł/m² |
| 2024 |
10 |
92 500 zł |
-15,9% |
2 261 zł/m² |
| 2023 |
9 |
110 000 zł |
+5,3% |
2 602 zł/m² |
| 2022 |
2 |
104 500 zł |
+49,3% |
2 407 zł/m² |
| 2021 |
1 |
70 000 zł |
-35,2% |
773 zł/m² |
| 2020 |
2 |
108 000 zł |
+31,7% |
2 103 zł/m² |
| 2019 |
2 |
82 000 zł |
-21,9% |
1 583 zł/m² |
| 2018 |
4 |
105 000 zł |
+147,1% |
2 235 zł/m² |
| 2017 |
2 |
42 500 zł |
— |
1 156 zł/m² |
| 2015 |
1 |
50 000 zł |
— |
1 956 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wapno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
92 500 zł |
| Cena za m² |
2 261 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
39,8 m² |
| Typowy przedział |
24 500 – 150 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wapna
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 000 zł |
11,4% |
| 33 000 – 69 000 zł |
17,1% |
| 69 000 – 120 000 zł |
40% |
| 120 000 – 140 000 zł |
20% |
| Powyżej 140 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wapna
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 790 zł/m² |
11,4% |
| 790 – 1 600 zł/m² |
17,1% |
| 1 600 – 2 600 zł/m² |
40% |
| 2 600 – 3 200 zł/m² |
20% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wapna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
8,6% |
| 32 – 37 m² |
20% |
| 37 – 53 m² |
42,9% |
| 53 – 74 m² |
14,3% |
| Powyżej 74 m² |
14,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wapno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,9% |
20 000 zł |
909 zł/m² |
| 2 izby |
28,6% |
77 750 zł |
1 943 zł/m² |
| 3 izby |
48,6% |
113 000 zł |
2 282 zł/m² |
| 4 izby |
17,1% |
125 500 zł |
2 274 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
70 000 zł |
946 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wapna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wapno |
96 |
100 000 zł |
17 zł/m² |
| Stołężyn |
73 |
98 000 zł |
3,9 zł/m² |
| Srebrna Góra |
41 |
— |
4,7 zł/m² |
| Podolin |
29 |
— |
4,0 zł/m² |
| Rusiec |
25 |
— |
5,3 zł/m² |
| Graboszewo |
17 |
— |
3,2 zł/m² |
| Komasin |
6 |
— |
2,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wapna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
95 |
6,7 zł/m² |
74 300 zł |
9 899 m² |
| Wszystkie działki |
170 |
4,6 zł/m² |
70 658 zł |
15 624 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wapna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
17 |
2 |
0 |
8 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
1 |
0 |
4 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
362 |
50 |
0 |
201 |
111 |
W porównaniu z medianą powiatu (Wągrowiecki: 285 000 zł) ceny Wapna są o 67,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 415 000 zł, różnica to -77,7%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -15,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wapna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wapna?
Licz się ze średnią kwotą 503 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wapna, czyli około 93 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wapna?
Obecnie dostępnych ofert: 25.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wapna?
Znajdziesz tu oferty od 290 000 zł do 619 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wapna?
Zazwyczaj oferują około 5 404 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wapna?
Wynosi ona około 93 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wapna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.