Domy i mieszkania na sprzedaż Kcynia

Odkryj 26 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kcyni. Ceny wahają się od 74 999 zł do 4 600 000 zł, a średnia cena to 743 377 zł.

Średnia cena 743 377 zł cena sprzedaży
Przedział cen 74 999–4 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 260 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 858 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

26 łącznie
88% domy
  • Mieszkania 11,5%
    3 nieruchomości
  • Domy 88,5%
    23 nieruchomości

Ile pokoi

26 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 1 pokój 19,2%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 11,5%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 15,4%
    4 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,1%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 30,8%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

26 łącznie
  • 70 000–340 000 zł 26,9%
    7 nieruchomości
  • 465 000–500 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 615 000–650 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości
  • 720 000–900 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości
  • 1 000 000–4 605 000 zł 19,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

26 łącznie
  • 20–90 m² 26,9%
    7 nieruchomości
  • 120–130 m² 15,4%
    4 nieruchomości
  • 160–250 m² 23,1%
    6 nieruchomości
  • 250–380 m² 15,4%
    4 nieruchomości
  • 470–840 m² 19,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 38 m² 289 m²
Cena za metr kwadratowy 3 274 zł/m² 2 851 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Kcyni sięga 26 nieruchomości, w podziale na 23 domy i 3 mieszkania; domy dominują z udziałem 88%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 289 m² i 2 851 zł/m², a mieszkania wokół 38 m² i 3 274 zł/m².

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 2-pokojowe.

Z 46 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 200 000 zł rynek Kcyni najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 66,7%.

Mediana ceny sprzedaży 200 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 980 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 46 2025
Ceny w ciągu roku -10,1% mediana
Od 2010 roku +66,7% mediana
Wobec mediany powiatu -28,6% Nakielski: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej -55,6% Polska: 450 010 zł

Rynek nieruchomości Kcyni dzieli się niemal po równo między mieszkania i domy. Mieszkania, z niewielką przewagą (53% sprzedaży), osiągają medianę 140 000 zł, czyli 3 180 zł/m², w obserwowanym przedziale od 32 000 zł do 323 980 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 350 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 80 000 zł a 210 000 zł, a 10,5% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 39 do 55 m², a 10,7% przekracza 67 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,6% niższa od mediany powiatu (Nakielski: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Kcynia — mediana 170 000 zł (3 126 zł/m², 241 transakcji od 2010 roku), dalej Kcynia (obszar wiejski) z medianą 115 000 zł (1 587 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 297 100 zł i 5 000 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 296 225 zł (4 909 zł/m²) przy 44 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kcyni rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 28 297 100 zł +48,5% 5 000 zł/m²
2025 46 200 000 zł -10,1% 2 980 zł/m²
2024 37 222 500 zł -11% 4 134 zł/m²
2023 29 250 000 zł +72,4% 3 136 zł/m²
2022 30 145 000 zł -13,7% 2 611 zł/m²
2021 64 168 000 zł +68% 3 117 zł/m²
2020 32 100 000 zł -9,1% 2 256 zł/m²
2019 39 110 000 zł +37,5% 2 269 zł/m²
2018 39 80 000 zł -30,9% 1 207 zł/m²
2017 36 115 750 zł +20,3% 1 886 zł/m²
2016 26 96 250 zł -16,3% 2 206 zł/m²
2015 33 115 000 zł +9,5% 1 803 zł/m²
2014 33 105 000 zł +4,5% 1 694 zł/m²
2013 24 100 500 zł +0,5% 1 613 zł/m²
2012 23 100 000 zł +22,5% 1 756 zł/m²
2011 27 81 600 zł -32% 1 496 zł/m²
2010 17 120 000 zł — 583 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kcynia: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025) Domy (2025)
Sprzedaże 2521
Mediana ceny 140 000 zł260 000 zł
Cena za m² 3 180 zł/m²2 656 zł/m²
Mediana powierzchni 47,7 m²99 m²
Typowy przedział 32 000 –
323 980 zł
120 000 –
755 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kcyni

Rozkład obliczony na podstawie 563 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 40 000 zł 8,3%
40 000 – 80 000 zł 18,8%
80 000 – 210 000 zł 44%
210 000 – 350 000 zł 18,3%
Powyżej 350 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kcyni

Rozkład ceny za m² na podstawie 298 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 810 zł/m² 10,1%
810 – 1 500 zł/m² 18,5%
1 500 – 3 200 zł/m² 42,3%
3 200 – 5 000 zł/m² 18,8%
Powyżej 5 000 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kcyni

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 9,4%
34 – 39 m² 18,2%
39 – 55 m² 43%
55 – 67 m² 18,6%
Powyżej 67 m² 10,7%

Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Kcyni

Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
Powierzchnia działkiUdział sprzedaży
Poniżej 550 m² 9,9%
550 – 1 000 m² 16,8%
1 000 – 6 200 m² 45%
6 200 – 42 000 m² 17,9%
Powyżej 42 000 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kcynia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 152 712 zł 3 617 zł/m²
2 izby 19,7% 80 000 zł 2 762 zł/m²
3 izby 58,5% 110 000 zł 2 539 zł/m²
4 izby 16,7% 140 000 zł 2 673 zł/m²
5 izb 2,3% 135 000 zł 1 771 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 48 000 zł 561 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kcyni

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania i domy) Działki zł/m²
Kcynia 222 120 000 zł 41 zł/m²
Dziewierzewo 79 145 000 zł 5,3 zł/m²
Józefkowo 62 250 000 zł 4,8 zł/m²
Sipiory 51 — 2,2 zł/m²
Mieczkowo 42 142 000 zł 2,3 zł/m²
Szczepice 35 115 000 zł 3,9 zł/m²
Miastowice 32 150 000 zł 4,3 zł/m²
Iwno 30 — 3,8 zł/m²
Grocholin 28 86 000 zł 4,2 zł/m²
Dobieszewo 28 72 000 zł 3,8 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Kcyni

Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Kcynia 241 170 000 zł 3 126 zł/m²
Kcynia (obszar wiejski) 322 115 000 zł 1 587 zł/m²

Ceny działek na terenie Kcyni: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 625 5,1 zł/m² 56 000 zł 13 000 m²
Grunty leśne 11 2,2 zł/m² 40 000 zł 18 584 m²
Wszystkie działki 775 5,0 zł/m² 58 000 zł 15 000 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Kcyni

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Kcynia 133 40 zł/m² 50 000 zł
Kcynia (obszar wiejski) 642 4,2 zł/m² 66 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kcyni

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 115 29 25 57 4
2026 (do 17.08) 75 25 7 31 12
Razem 2010–2026 1 917 463 302 987 165

Kcynia: dom sprzedaje się za medianę 260 000 zł (2 656 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 140 000 zł (3 180 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (58,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kcyni?

Nieruchomości na terenie Kcyni kosztują średnio około 743 377 zł, czyli około 2 858 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kcyni?

Obecnie dostępnych ofert: 26: 23 domy i 3 mieszkania.

Jaki jest przedział cen na terenie Kcyni?

Oferty zaczynają się od 74 999 zł i sięgają 4 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kcyni?

Średnia powierzchnia to około 260 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 289 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 38 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kcyni:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje119 m²477 000 zł
4 pokoje147 m²622 667 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kcyni?

Średnio wychodzi około 2 858 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 274 zł/m², a dla domów spada do 2 851 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kcyni?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.