Domy i mieszkania na sprzedaż Kcynia (obszar wiejski)

Mamy 26 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kcynia, w cenach od 74 999 zł do 4 600 000 zł, przy średniej cenie 743 377 zł.

Średnia cena 743 377 zł cena sprzedaży
Przedział cen 74 999–4 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 260 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 858 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

26 łącznie
88% domy
  • Mieszkania 11,5%
    3 nieruchomości
  • Domy 88,5%
    23 nieruchomości

Ile pokoi

26 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 1 pokój 19,2%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 11,5%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 15,4%
    4 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,1%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 30,8%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

26 łącznie
  • 70 000–340 000 zł 26,9%
    7 nieruchomości
  • 465 000–500 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 615 000–650 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości
  • 720 000–900 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości
  • 1 000 000–4 605 000 zł 19,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

26 łącznie
  • 20–90 m² 26,9%
    7 nieruchomości
  • 120–130 m² 15,4%
    4 nieruchomości
  • 160–250 m² 23,1%
    6 nieruchomości
  • 250–380 m² 15,4%
    4 nieruchomości
  • 470–840 m² 19,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 38 m² 289 m²
Cena za metr kwadratowy 3 274 zł/m² 2 851 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Kcynia obejmuje 26 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (88% całości): 23 domy i 3 mieszkania. Domy mają średnią powierzchnię 289 m² i cenę 2 851 zł/m²; mieszkania natomiast około 38 m² i 3 274 zł/m².

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 2-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Kcynia obejmują 27 sprzedaży mieszkań i domów w 2025 roku, przy medianie ceny 180 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 445 zł. To o 60% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 180 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 445 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 27 2025
Ceny w ciągu roku -30,8% mediana
Od 2010 roku +91,5% mediana
Wobec mediany gminy -10% Kcynia: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej -60% Polska: 450 010 zł

Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kcynia opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 58% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 220 000 zł, w obserwowanym przedziale od 114 000 zł do 7 428 500 zł. Mieszkania (42% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 123 500 zł (2 445 zł/m²).

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 36 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 68 000 zł a 180 000 zł, a 10,6% przekroczyło 330 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 44 do 55 m², a 9,6% przekracza 65 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10% niższa od mediany gminy (Kcynia: 200 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 170 000 zł i 3 425 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 175 000 zł (3 221 zł/m²) przy 21 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kcynia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 11 170 000 zł -5,6% 3 425 zł/m²
2025 27 180 000 zł -30,8% 2 445 zł/m²
2024 17 260 000 zł +63,5% 2 442 zł/m²
2023 16 159 000 zł +33,6% 2 833 zł/m²
2022 14 119 000 zł -8,5% 2 161 zł/m²
2021 29 130 000 zł +51,2% 2 147 zł/m²
2020 15 86 000 zł +34,4% 1 568 zł/m²
2019 26 64 000 zł -14,7% 1 137 zł/m²
2018 25 75 000 zł -6,2% 1 007 zł/m²
2017 23 80 000 zł +0% 1 066 zł/m²
2016 15 80 000 zł -27,3% 1 793 zł/m²
2015 24 110 000 zł +69,2% 1 454 zł/m²
2014 20 65 000 zł -18,8% 961 zł/m²
2013 15 80 000 zł -5,9% 1 276 zł/m²
2012 13 85 000 zł +21,4% 901 zł/m²
2011 20 70 000 zł -25,5% 891 zł/m²
2010 12 94 000 zł — 583 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kcynia (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025) Domy (2025)
Sprzedaże 1215
Mediana ceny 123 500 zł220 000 zł
Cena za m² 2 445 zł/m²—
Mediana powierzchni 54,4 m²—
Typowy przedział 35 500 –
263 450 zł
114 000 –
7 428 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kcynia

Rozkład obliczony na podstawie 322 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 36 000 zł 9,6%
36 000 – 68 000 zł 18,3%
68 000 – 180 000 zł 43,8%
180 000 – 330 000 zł 17,7%
Powyżej 330 000 zł 10,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kcynia

Rozkład ceny za m² na podstawie 133 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 710 zł/m² 10,5%
710 – 1 000 zł/m² 17,3%
1 000 – 2 200 zł/m² 42,9%
2 200 – 3 000 zł/m² 18%
Powyżej 3 000 zł/m² 11,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kcynia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,6%
35 – 44 m² 19,3%
44 – 55 m² 43,7%
55 – 65 m² 17,8%
Powyżej 65 m² 9,6%

Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na obszarze wiejskim gminy Kcynia

Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
Powierzchnia działkiUdział sprzedaży
Poniżej 1 200 m² 10,7%
1 200 – 2 100 m² 17,1%
2 100 – 8 900 m² 43,3%
8 900 – 91 000 m² 18,7%
Powyżej 91 000 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kcynia (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,7% 6 000 zł 400 zł/m²
2 izby 14,2% 46 000 zł 1 513 zł/m²
3 izby 73,1% 80 000 zł 1 768 zł/m²
4 izby 11,2% 70 000 zł 1 739 zł/m²
5 izb 0,7% 60 000 zł 693 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kcynia

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania i domy) Działki zł/m²
Dziewierzewo 79 145 000 zł 5,3 zł/m²
Józefkowo 62 250 000 zł 4,8 zł/m²
Sipiory 51 — 2,2 zł/m²
Mieczkowo 42 142 000 zł 2,3 zł/m²
Szczepice 35 115 000 zł 3,9 zł/m²
Miastowice 32 150 000 zł 4,3 zł/m²
Iwno 30 — 3,8 zł/m²
Dobieszewo 28 72 000 zł 3,8 zł/m²
Grocholin 28 86 000 zł 4,2 zł/m²
Malice 26 360 100 zł 5,8 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kcynia: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 512 4,2 zł/m² 66 000 zł 20 000 m²
Grunty leśne 10 2,1 zł/m² 45 000 zł 22 542 m²
Wszystkie działki 642 4,2 zł/m² 66 000 zł 21 500 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kcynia

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 87 15 19 50 3
2026 (do 17.08) 48 9 4 27 8
Razem 2010–2026 1 350 211 216 822 101

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Kcynia to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 80 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 30,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kcynia?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kcynia trzeba przeznaczyć średnio 743 377 zł, czyli około 2 858 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Kcynia?

Obecnie dostępnych ofert: 26: 23 domy i 3 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 74 999 zł i sięgają 4 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kcynia?

Średnio mają około 260 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 289 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 38 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Kcynia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje119 m²477 000 zł
4 pokoje147 m²622 667 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 2 858 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 274 zł/m², a dla domów spada do 2 851 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Kcynia?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.