Zobacz 112 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią: ceny od 99 000 zł do 3 930 000 zł, średnio 593 846 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nakło nad Notecią według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie lub dom na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią sprzedawano w 2025 roku za medianę 260 000 zł. Typowa nieruchomość: 53,8 m², 3 izby. Ceny zyskały 13,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
260 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 922 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
51
2025
Ceny w ciągu roku
+13,5%
mediana
Od 2010 roku
+173,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-5,6%
Nakło nad Notecią: 275 500 zł
Wobec mediany krajowej
-42,2%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nakło nad Notecią opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 64% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 197 500 zł, czyli 3 742 zł/m², w obserwowanym przedziale od 85 500 zł do 394 050 zł. Domy (36% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 545 000 zł (8 296 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 99 000 zł a 230 000 zł, a 10% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,9% sprzedanych lokali ma od 39 do 62 m², a 11,7% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,6% niższa od mediany gminy (Nakło nad Notecią: 275 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań i domów, z medianą 238 500 zł i 4 467 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 268 000 zł (4 200 zł/m²) przy 43 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nakło nad Notecią rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
238 500 zł |
-8,3% |
4 467 zł/m² |
| 2025 |
51 |
260 000 zł |
+13,5% |
3 922 zł/m² |
| 2024 |
41 |
229 000 zł |
+14,4% |
4 587 zł/m² |
| 2023 |
36 |
200 241 zł |
-11% |
4 075 zł/m² |
| 2022 |
46 |
225 000 zł |
+28,6% |
4 356 zł/m² |
| 2021 |
64 |
175 000 zł |
+21,6% |
3 506 zł/m² |
| 2020 |
41 |
143 919 zł |
-3,4% |
2 794 zł/m² |
| 2019 |
46 |
148 950 zł |
+16,4% |
2 833 zł/m² |
| 2018 |
52 |
128 000 zł |
-11,1% |
2 581 zł/m² |
| 2017 |
43 |
144 000 zł |
+17,6% |
2 385 zł/m² |
| 2016 |
32 |
122 500 zł |
+14,5% |
2 303 zł/m² |
| 2015 |
31 |
107 000 zł |
+7% |
2 430 zł/m² |
| 2014 |
44 |
100 000 zł |
+31,6% |
1 939 zł/m² |
| 2013 |
33 |
76 000 zł |
-24% |
2 125 zł/m² |
| 2012 |
32 |
100 000 zł |
-20,9% |
2 059 zł/m² |
| 2011 |
22 |
126 500 zł |
+33,2% |
2 418 zł/m² |
| 2010 |
29 |
95 000 zł |
— |
2 322 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nakło nad Notecią (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
32 | 19 |
| Mediana ceny |
197 500 zł | 545 000 zł |
| Cena za m² |
3 742 zł/m² | 8 296 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,1 m² | 118,1 m² |
| Typowy przedział |
85 500 – 394 050 zł | 213 500 – 1 656 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią
Rozkład obliczony na podstawie 667 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
9,9% |
| 55 000 – 99 000 zł |
18,1% |
| 99 000 – 230 000 zł |
43,8% |
| 230 000 – 400 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 400 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią
Rozkład ceny za m² na podstawie 424 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
9,7% |
| 1 400 – 2 200 zł/m² |
18,6% |
| 2 200 – 3 600 zł/m² |
44,1% |
| 3 600 – 4 800 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,1% |
| 29 – 39 m² |
22,7% |
| 39 – 62 m² |
39,9% |
| 62 – 74 m² |
15,5% |
| Powyżej 74 m² |
11,7% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 430 m² |
10,2% |
| 430 – 620 m² |
17,8% |
| 620 – 1 700 m² |
44,5% |
| 1 700 – 3 800 m² |
16,9% |
| Powyżej 3 800 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nakło nad Notecią (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
115 000 zł |
4 034 zł/m² |
| 2 izby |
25,1% |
90 000 zł |
3 170 zł/m² |
| 3 izby |
45,5% |
135 000 zł |
2 990 zł/m² |
| 4 izby |
19,7% |
160 000 zł |
3 019 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
205 000 zł |
3 056 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
199 000 zł |
2 140 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Paterek |
215 |
300 000 zł |
36 zł/m² |
| Gorzeń |
210 |
377 500 zł |
34 zł/m² |
| Ślesin |
194 |
130 000 zł |
21 zł/m² |
| Występ |
149 |
260 000 zł |
55 zł/m² |
| Trzeciewnica |
131 |
143 763 zł |
4,1 zł/m² |
| Bielawy |
95 |
— |
37 zł/m² |
| Olszewka |
68 |
148 000 zł |
17 zł/m² |
| Potulice |
67 |
113 000 zł |
57 zł/m² |
| Karnowo |
52 |
200 000 zł |
13 zł/m² |
| Lubaszcz |
48 |
142 500 zł |
3,4 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
94 |
90 zł/m² |
105 492 zł |
1 166 m² |
| Grunty rolne |
512 |
7,9 zł/m² |
68 762 zł |
4 532 m² |
| Grunty leśne |
14 |
2,6 zł/m² |
114 658 zł |
27 820 m² |
| Wszystkie działki |
1 195 |
27 zł/m² |
60 000 zł |
1 758 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
134 |
34 |
22 |
73 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
23 |
5 |
27 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
2 470 |
524 |
258 |
1 422 |
266 |
Nakło nad Notecią (obszar wiejski): dom sprzedaje się za medianę 545 000 zł (8 296 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 197 500 zł (3 742 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (45,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią kosztują średnio około 593 846 zł, czyli około 4 262 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią?
W tej chwili do wyboru są 112 nieruchomości: 66 mieszkań i 46 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 99 000 zł do 3 930 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 258 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Nakło nad Notecią:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 205 200 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 252 131 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 348 576 zł |
| 4 pokoje | 165 m² | 772 947 zł |
| 5 pokoi | 281 m² | 2 579 750 zł |
| 6 pokoi | 263 m² | 1 038 429 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Nakło nad Notecią?
Średnia cena to 4 262 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 122 zł/m², a dla domów spada do 3 993 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Nakło nad Notecią?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.