Porównaj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żnina — średnia cena to 629 238 zł, a ceny sięgają od 136 425 zł do 1 500 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 474 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
51
2025
Ceny w ciągu roku
+7,3%
mediana
Od 2010 roku
+100%
mediana
Wobec mediany gminy
+13,2%
Żnin: 265 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Żnina opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 77% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 265 000 zł, czyli 5 474 zł/m², w obserwowanym przedziale od 149 500 zł do 401 000 zł. Domy (23% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 495 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 150 000 zł a 260 000 zł, a 10,7% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,3% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Żnin: 265 000 zł) o 13,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 265 000 zł i 5 669 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (5 669 zł/m²) przy 29 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żnina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
265 000 zł |
-11,7% |
5 669 zł/m² |
| 2025 |
51 |
300 000 zł |
+7,3% |
5 474 zł/m² |
| 2024 |
36 |
279 500 zł |
+16,5% |
5 261 zł/m² |
| 2023 |
22 |
240 000 zł |
+2,1% |
5 037 zł/m² |
| 2022 |
51 |
235 000 zł |
+2,2% |
4 417 zł/m² |
| 2021 |
33 |
230 000 zł |
+1,1% |
4 417 zł/m² |
| 2020 |
38 |
227 500 zł |
+13,8% |
4 155 zł/m² |
| 2019 |
37 |
200 000 zł |
+0% |
3 692 zł/m² |
| 2018 |
35 |
200 000 zł |
+33,3% |
3 574 zł/m² |
| 2017 |
37 |
150 000 zł |
+0% |
2 970 zł/m² |
| 2016 |
25 |
150 000 zł |
-1,9% |
2 667 zł/m² |
| 2015 |
26 |
152 903 zł |
— |
2 914 zł/m² |
| 2012 |
12 |
155 500 zł |
+1,6% |
2 874 zł/m² |
| 2011 |
51 |
153 000 zł |
+2% |
2 953 zł/m² |
| 2010 |
33 |
150 000 zł |
— |
2 804 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żnin: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
39 | 12 |
| Mediana ceny |
265 000 zł | 495 000 zł |
| Cena za m² |
5 474 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
47 m² | — |
| Typowy przedział |
149 500 – 401 000 zł | 192 000 – 958 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żnina
Rozkład obliczony na podstawie 495 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,9% |
| 110 000 – 150 000 zł |
15,4% |
| 150 000 – 260 000 zł |
45,5% |
| 260 000 – 380 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żnina
Rozkład ceny za m² na podstawie 379 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10% |
| 2 400 – 3 000 zł/m² |
21,1% |
| 3 000 – 4 500 zł/m² |
40,9% |
| 4 500 – 5 800 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żnina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,1% |
| 35 – 42 m² |
15,3% |
| 42 – 60 m² |
45,8% |
| 60 – 71 m² |
17,6% |
| Powyżej 71 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żnin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
97 000 zł |
6 766 zł/m² |
| 2 izby |
15,6% |
140 000 zł |
4 166 zł/m² |
| 3 izby |
44,3% |
176 000 zł |
3 924 zł/m² |
| 4 izby |
34% |
200 000 zł |
3 625 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
252 500 zł |
3 356 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
440 000 zł |
3 332 zł/m² |
Ceny działek na terenie Żnina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
34 |
71 zł/m² |
55 275 zł |
798 m² |
| Grunty rolne |
98 |
69 zł/m² |
65 540 zł |
938 m² |
| Wszystkie działki |
284 |
69 zł/m² |
66 250 zł |
1 004 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żnina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
98 |
47 |
13 |
21 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
7 |
1 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 485 |
537 |
162 |
412 |
374 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Żnina zamyka się między 157 500 zł a 614 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 110 000 zł, a 10,7% powyżej 380 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Żnina w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Żnina?
Nieruchomości na terenie Żnina kosztują średnio około 629 238 zł, czyli około 3 701 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 27 nieruchomości: 23 domy i 4 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Żnina?
Ceny wahają się od około 136 425 zł do 1 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Żnina?
Średnio mają około 170 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 189 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żnina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 63 m² | 280 000 zł |
| 4 pokoje | 97 m² | 445 303 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Żnina?
Średnio wychodzi około 3 701 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 480 zł/m², a dla domów spada do 3 656 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Żnina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.