Odkryj 23 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski. Ceny wahają się od 379 000 zł do 750 000 zł, a średnia cena to 539 333 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Janowiec Wielkopolski według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski? W 2025 roku połowa mieszkań i domów sprzedała się za mniej niż 270 000 zł — to mediana wyliczona z 11 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2012 roku zmiana wynosi +357,6%.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 465 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+24,4%
mediana
Od 2012 roku
+357,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+20%
Janowiec Wielkopolski: 225 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Janowiec Wielkopolski opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 64% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 400 000 zł, w obserwowanym przedziale od 149 200 zł do 2 423 950 zł. Mieszkania (36% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 75 000 zł (1 518 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 73 000 zł a 210 000 zł, a 10% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,9% przekracza 86 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Janowiec Wielkopolski: 225 000 zł) o 20%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Janowiec Wielkopolski rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
87 000 zł |
-67,8% |
1 115 zł/m² |
| 2025 |
11 |
270 000 zł |
+24,4% |
2 465 zł/m² |
| 2024 |
8 |
217 000 zł |
+29,6% |
2 632 zł/m² |
| 2023 |
6 |
167 500 zł |
-36,8% |
1 246 zł/m² |
| 2022 |
11 |
265 000 zł |
+120,8% |
3 113 zł/m² |
| 2021 |
12 |
120 000 zł |
-35,1% |
1 997 zł/m² |
| 2020 |
7 |
185 000 zł |
+88,8% |
2 008 zł/m² |
| 2019 |
11 |
98 000 zł |
-32,4% |
1 204 zł/m² |
| 2018 |
9 |
145 000 zł |
+45% |
1 906 zł/m² |
| 2017 |
7 |
100 000 zł |
-50% |
1 165 zł/m² |
| 2016 |
5 |
200 000 zł |
+185,7% |
1 105 zł/m² |
| 2015 |
9 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 154 zł/m² |
| 2014 |
10 |
80 000 zł |
+9,6% |
917 zł/m² |
| 2013 |
13 |
73 000 zł |
+23,7% |
1 335 zł/m² |
| 2012 |
5 |
59 000 zł |
-3,3% |
1 216 zł/m² |
| 2011 |
2 |
61 000 zł |
-30,3% |
1 108 zł/m² |
| 2010 |
2 |
87 500 zł |
— |
2 055 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Janowiec Wielkopolski (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2010–2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
47 | 7 |
| Mediana ceny |
75 000 zł | 400 000 zł |
| Cena za m² |
1 518 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
51,4 m² | — |
| Typowy przedział |
33 000 – 232 000 zł | 149 200 – 2 423 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Rozkład obliczony na podstawie 130 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 000 zł |
10% |
| 48 000 – 73 000 zł |
17,7% |
| 73 000 – 210 000 zł |
43,8% |
| 210 000 – 380 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 380 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Rozkład ceny za m² na podstawie 46 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 940 zł/m² |
10,9% |
| 940 – 1 200 zł/m² |
13% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
47,8% |
| 2 000 – 2 700 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,9% |
| 32 – 42 m² |
15,2% |
| 42 – 60 m² |
43,5% |
| 60 – 86 m² |
19,6% |
| Powyżej 86 m² |
10,9% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 m² |
10,8% |
| 730 – 1 200 m² |
15,7% |
| 1 200 – 5 500 m² |
44,6% |
| 5 500 – 19 000 m² |
18,1% |
| Powyżej 19 000 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Janowiec Wielkopolski (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
26,1% |
55 000 zł |
1 782 zł/m² |
| 3 izby |
45,7% |
65 000 zł |
1 436 zł/m² |
| 4 izby |
21,7% |
120 000 zł |
1 827 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
184 500 zł |
2 280 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
270 000 zł |
2 679 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Flantrowo |
44 |
210 000 zł |
13 zł/m² |
| Laskowo |
38 |
— |
16 zł/m² |
| Świątkowo |
31 |
100 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Tonowo |
28 |
80 000 zł |
7,8 zł/m² |
| Juncewo |
26 |
145 000 zł |
6,4 zł/m² |
| Kołdrąb |
24 |
— |
20 zł/m² |
| Janowiec-Wieś |
23 |
— |
16 zł/m² |
| Żerniki |
22 |
139 500 zł |
5,7 zł/m² |
| Włoszanowo |
21 |
— |
6,5 zł/m² |
| Zrazim |
19 |
94 000 zł |
4,6 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
272 |
6,5 zł/m² |
80 000 zł |
9 920 m² |
| Wszystkie działki |
357 |
6,8 zł/m² |
64 000 zł |
7 800 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
42 |
5 |
10 |
25 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
2 |
1 |
7 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
666 |
61 |
89 |
463 |
53 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 65 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 24,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski?
Licz się ze średnią kwotą 539 333 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski, czyli około 3 445 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski?
Obecnie dostępnych ofert: 23: 7 domów i 2 mieszkania oraz 14 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski?
Oferty zaczynają się od 379 000 zł i sięgają 750 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski?
Średnio mają około 157 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 185 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Janowiec Wielkopolski:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 78 m² | 434 000 zł |
| 5 pokoi | 234 m² | 659 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Janowiec Wielkopolski?
Wynosi ona około 3 445 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 649 zł/m², a dla domów spada do 3 163 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Janowiec Wielkopolski?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.