Porównaj 18 domów na sprzedaż na terenie Kcyni — średnia cena to 611 914 zł, a ceny sięgają od 199 000 zł do 1 290 000 zł.
Ceny nieruchomości Kcyni według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie lub dom na terenie Kcyni sprzedawano w 2025 roku za medianę 210 000 zł. Typowa nieruchomość: 37,9 m², 2 izby. Ceny zyskały 0% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
210 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 769 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
19
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2010 roku
+40%
mediana
Wobec mediany gminy
+5%
Kcynia: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,3%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Kcyni opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 69% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 200 000 zł, czyli 4 818 zł/m², w obserwowanym przedziale od 54 000 zł do 327 940 zł. Domy (32% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 360 000 zł (2 656 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 360 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 110 000 zł a 250 000 zł, a 9,5% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,7% sprzedanych lokali ma od 37 do 59 m², a 10,5% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kcynia: 200 000 zł) o 5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 321 200 zł i 5 321 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 321 200 zł (5 308 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kcyni rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
321 200 zł |
+53% |
5 321 zł/m² |
| 2025 |
19 |
210 000 zł |
+0% |
4 769 zł/m² |
| 2024 |
20 |
210 000 zł |
-27,6% |
4 743 zł/m² |
| 2023 |
13 |
290 000 zł |
+58,9% |
5 000 zł/m² |
| 2022 |
16 |
182 500 zł |
-0,4% |
3 093 zł/m² |
| 2021 |
35 |
183 162 zł |
+40,9% |
4 320 zł/m² |
| 2020 |
17 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 950 zł/m² |
| 2019 |
13 |
120 000 zł |
+21,8% |
3 069 zł/m² |
| 2018 |
14 |
98 500 zł |
-34,3% |
1 632 zł/m² |
| 2017 |
13 |
150 000 zł |
+53,8% |
2 536 zł/m² |
| 2016 |
11 |
97 500 zł |
-30,4% |
2 585 zł/m² |
| 2015 |
9 |
140 000 zł |
-9,7% |
2 088 zł/m² |
| 2014 |
13 |
155 000 zł |
+39,6% |
3 060 zł/m² |
| 2013 |
9 |
111 000 zł |
+5,7% |
2 747 zł/m² |
| 2012 |
10 |
105 000 zł |
+8,2% |
1 999 zł/m² |
| 2011 |
7 |
97 000 zł |
-35,3% |
2 654 zł/m² |
| 2010 |
5 |
150 000 zł |
— |
1 372 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kcynia: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
13 | 6 |
| Mediana ceny |
200 000 zł | 360 000 zł |
| Cena za m² |
4 818 zł/m² | 2 656 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37 m² | 99 m² |
| Typowy przedział |
54 000 – 327 940 zł | 193 245 – 538 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kcyni
Rozkład obliczony na podstawie 241 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
10% |
| 55 000 – 110 000 zł |
17% |
| 110 000 – 250 000 zł |
43,2% |
| 250 000 – 360 000 zł |
20,3% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kcyni
Rozkład ceny za m² na podstawie 165 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,9% |
| 1 400 – 2 300 zł/m² |
17,6% |
| 2 300 – 4 600 zł/m² |
43,6% |
| 4 600 – 5 300 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
12,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kcyni
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,9% |
| 33 – 37 m² |
15,7% |
| 37 – 59 m² |
47,7% |
| 59 – 70 m² |
16,3% |
| Powyżej 70 m² |
10,5% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Kcyni
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 m² |
9,3% |
| 230 – 490 m² |
18,7% |
| 490 – 870 m² |
42,7% |
| 870 – 1 700 m² |
20% |
| Powyżej 1 700 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kcynia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,6% |
157 730 zł |
4 153 zł/m² |
| 2 izby |
24,2% |
101 250 zł |
3 355 zł/m² |
| 3 izby |
46,7% |
160 000 zł |
3 511 zł/m² |
| 4 izby |
21,2% |
155 000 zł |
3 073 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
153 000 zł |
1 951 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
48 000 zł |
561 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kcyni: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
113 |
40 zł/m² |
50 000 zł |
1 280 m² |
| Wszystkie działki |
133 |
40 zł/m² |
50 000 zł |
1 328 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kcyni
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
28 |
14 |
6 |
7 |
1 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
16 |
3 |
4 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
567 |
252 |
86 |
165 |
64 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Kcyni zamyka się między 73 500 zł a 496 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 55 000 zł, a 9,5% powyżej 360 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Kcyni — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kcyni?
Licz się ze średnią kwotą 611 914 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kcyni, czyli około 2 263 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 18 nieruchomości: 13 domów i 1 mieszkanie oraz 4 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kcyni?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 290 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 270 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 286 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 263 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 284 zł/m², a dla domów spada do 2 245 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kcyni?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.