Odkryj 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wyrzyska. Ceny wahają się od 139 000 zł do 888 000 zł, a średnia cena to 419 091 zł.
Ceny nieruchomości Wyrzyska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Wyrzyska sprzedawano w 2025 roku za medianę 211 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,6 m², 3 izby. Ceny straciły 13,9% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
211 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 925 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
22
2025
Ceny w ciągu roku
-13,9%
mediana
Od 2010 roku
+322%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,9%
Wyrzysk: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wyrzyska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 211 000 zł, czyli 4 925 zł/m², w obserwowanym przedziale od 90 300 zł do 343 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 280 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 140 000 zł a 240 000 zł, a 10,5% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 40 do 61 m², a 10,1% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wyrzysk: 205 000 zł) o 2,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 150 000 zł i 4 310 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 198 750 zł (4 247 zł/m²) przy 20 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wyrzyska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
150 000 zł |
-28,9% |
4 310 zł/m² |
| 2025 |
22 |
211 000 zł |
-13,9% |
4 925 zł/m² |
| 2024 |
12 |
245 000 zł |
+36,1% |
4 571 zł/m² |
| 2023 |
13 |
180 000 zł |
-21,9% |
3 655 zł/m² |
| 2022 |
72 |
230 518 zł |
+41,8% |
4 018 zł/m² |
| 2021 |
11 |
162 528 zł |
+18,2% |
3 200 zł/m² |
| 2020 |
10 |
137 500 zł |
-1,8% |
2 752 zł/m² |
| 2019 |
22 |
140 000 zł |
-1,8% |
3 085 zł/m² |
| 2018 |
6 |
142 500 zł |
-29,1% |
2 820 zł/m² |
| 2017 |
2 |
201 000 zł |
+74,8% |
2 358 zł/m² |
| 2016 |
1 |
115 000 zł |
— |
1 708 zł/m² |
| 2014 |
6 |
89 500 zł |
-10,5% |
2 540 zł/m² |
| 2013 |
5 |
100 000 zł |
-30,3% |
1 437 zł/m² |
| 2012 |
6 |
143 500 zł |
+36,7% |
2 773 zł/m² |
| 2011 |
5 |
105 000 zł |
+110% |
2 345 zł/m² |
| 2010 |
5 |
50 000 zł |
— |
2 495 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wyrzysk: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
22 |
| Mediana ceny |
211 000 zł |
| Cena za m² |
4 925 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,6 m² |
| Typowy przedział |
90 300 – 343 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wyrzyska
Rozkład obliczony na podstawie 209 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
10% |
| 90 000 – 140 000 zł |
22% |
| 140 000 – 240 000 zł |
42,6% |
| 240 000 – 280 000 zł |
14,8% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wyrzyska
Rozkład ceny za m² na podstawie 207 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
10,6% |
| 1 900 – 2 900 zł/m² |
18,4% |
| 2 900 – 4 200 zł/m² |
44,9% |
| 4 200 – 5 000 zł/m² |
15,5% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wyrzyska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
12,1% |
| 34 – 40 m² |
15,9% |
| 40 – 61 m² |
44% |
| 61 – 70 m² |
17,9% |
| Powyżej 70 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wyrzysk: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
85 000 zł |
2 427 zł/m² |
| 2 izby |
27,1% |
154 190 zł |
3 814 zł/m² |
| 3 izby |
43,5% |
215 000 zł |
3 664 zł/m² |
| 4 izby |
22,6% |
236 000 zł |
3 805 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
215 000 zł |
2 408 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
220 000 zł |
2 725 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wyrzyska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
72 zł/m² |
65 000 zł |
801 m² |
| Grunty rolne |
23 |
18 zł/m² |
62 000 zł |
3 029 m² |
| Wszystkie działki |
99 |
47 zł/m² |
50 000 zł |
882 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wyrzyska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
63 |
33 |
0 |
18 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
17 |
0 |
4 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
684 |
274 |
0 |
210 |
200 |
W porównaniu z medianą gminy (Wyrzysk: 205 000 zł) ceny Wyrzyska są o 2,9% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -53,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +322%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wyrzyska: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wyrzyska?
Licz się ze średnią kwotą 419 091 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wyrzyska, czyli około 4 308 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 23 nieruchomości: 6 mieszkań i 5 domów oraz 12 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wyrzyska?
Oferty zaczynają się od 139 000 zł i sięgają 888 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wyrzyska?
Zazwyczaj oferują około 97 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 150 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 308 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 567 zł/m², a dla domów spada do 4 198 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wyrzyska?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.