Zobacz 37 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wysoka: ceny od 69 000 zł do 859 000 zł, średnio 425 190 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wysoka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Wysoka wyniosła 117 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Wysoka) mediana to 195 000 zł. Zmiana roczna: -30,7%.
Mediana ceny sprzedaży
117 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 089 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-30,7%
mediana
Od 2021 roku
+20,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-39,7%
Wysoka: 195 000 zł
Wobec mediany krajowej
-73,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wysoka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 117 500 zł, czyli 2 089 zł/m², w obserwowanym przedziale od 33 375 zł do 188 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 47 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 69 000 zł a 140 000 zł, a 10,4% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,8% sprzedanych lokali ma od 50 do 62 m², a 12,8% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 39,7% niższa od mediany gminy (Wysoka: 195 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 207 500 zł i 3 370 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 137 450 zł (2 474 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wysoka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
207 500 zł |
+76,6% |
3 370 zł/m² |
| 2025 |
6 |
117 500 zł |
-30,7% |
2 089 zł/m² |
| 2024 |
4 |
169 500 zł |
-15,2% |
3 039 zł/m² |
| 2023 |
1 |
200 000 zł |
+81,8% |
2 676 zł/m² |
| 2022 |
3 |
110 000 zł |
+12,8% |
2 206 zł/m² |
| 2021 |
8 |
97 500 zł |
+77,3% |
1 823 zł/m² |
| 2020 |
4 |
55 000 zł |
-52,2% |
1 343 zł/m² |
| 2019 |
2 |
115 000 zł |
+19,8% |
1 610 zł/m² |
| 2018 |
2 |
96 000 zł |
— |
1 475 zł/m² |
| 2016 |
3 |
75 000 zł |
— |
1 500 zł/m² |
| 2014 |
4 |
59 500 zł |
-40,5% |
990 zł/m² |
| 2013 |
3 |
100 000 zł |
— |
1 701 zł/m² |
| 2011 |
2 |
115 000 zł |
— |
2 207 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wysoka (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
117 500 zł |
| Cena za m² |
2 089 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,2 m² |
| Typowy przedział |
33 375 – 188 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wysoka
Rozkład obliczony na podstawie 48 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 000 zł |
10,4% |
| 47 000 – 69 000 zł |
16,7% |
| 69 000 – 140 000 zł |
41,7% |
| 140 000 – 220 000 zł |
20,8% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wysoka
Rozkład ceny za m² na podstawie 47 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 950 zł/m² |
10,6% |
| 950 – 1 400 zł/m² |
17% |
| 1 400 – 2 200 zł/m² |
36,2% |
| 2 200 – 4 100 zł/m² |
25,5% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wysoka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10,6% |
| 42 – 50 m² |
12,8% |
| 50 – 62 m² |
46,8% |
| 62 – 75 m² |
17% |
| Powyżej 75 m² |
12,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wysoka (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
11,4% |
50 000 zł |
1 459 zł/m² |
| 3 izby |
75% |
114 000 zł |
2 233 zł/m² |
| 4 izby |
11,4% |
150 000 zł |
2 598 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
69 000 zł |
916 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wysoka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jeziorki Koszt. |
43 |
70 000 zł |
4,4 zł/m² |
| Czajcze |
43 |
— |
6,7 zł/m² |
| Bądecz |
42 |
87 500 zł |
4,7 zł/m² |
| Stare |
33 |
— |
31 zł/m² |
| Rudna |
27 |
140 000 zł |
5,7 zł/m² |
| Wysoka Mała |
27 |
80 000 zł |
5,6 zł/m² |
| Tłukomy |
25 |
— |
4,8 zł/m² |
| Wysoka Wielka |
22 |
— |
3,8 zł/m² |
| Kijaszkowo |
21 |
— |
6,3 zł/m² |
| Wysoczka |
17 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wysoka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
132 |
7,4 zł/m² |
100 000 zł |
14 700 m² |
| Wszystkie działki |
262 |
5,8 zł/m² |
73 500 zł |
16 068 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wysoka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
38 |
6 |
0 |
20 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
6 |
0 |
10 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
446 |
55 |
0 |
293 |
98 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Wysoka to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 114 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 30,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wysoka — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wysoka?
Licz się ze średnią kwotą 425 190 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wysoka, czyli około 4 299 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Wysoka?
W tej chwili do wyboru są 37 nieruchomości: 11 domów i 10 mieszkań oraz 16 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Wysoka?
Ceny wahają się od około 69 000 zł do 859 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wysoka?
Zazwyczaj oferują około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 130 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wysoka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 55 m² | 193 400 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 626 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 299 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 194 zł/m², a dla domów rośnie do 4 794 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Wysoka?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.