Domy i mieszkania na sprzedaż Wysoka

Mamy 37 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wysokiej, w cenach od 69 000 zł do 859 000 zł, przy średniej cenie 425 190 zł.

16 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Wysokiej

Średnia cena 425 190 zł cena sprzedaży
Przedział cen 69 000–859 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 99 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 299 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

37 łącznie
30% domy
  • Mieszkania 27,0%
    10 nieruchomości
  • Domy 29,7%
    11 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 43,2%
    16 nieruchomości

Ile pokoi

21 łącznie
33% 4 pokoje
  • 1 pokój 9,5%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 23,8%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 9,5%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 33,3%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 23,8%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

21 łącznie
  • 65 000–170 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 205 000–350 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 365 000–400 000 zł 14,3%
    3 nieruchomości
  • 650 000–675 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 680 000–860 000 zł 14,3%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

21 łącznie
  • 10–60 m² 23,8%
    5 nieruchomości
  • 60–100 m² 23,8%
    5 nieruchomości
  • 100–110 m² 19,0%
    4 nieruchomości
  • 110–160 m² 19,0%
    4 nieruchomości
  • 170–180 m² 14,3%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 64 m² 130 m²
Cena za metr kwadratowy 3 194 zł/m² 4 794 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Wysokiej sięga 37 nieruchomości, w podziale na 11 domów i 10 mieszkań oraz 16 innych nieruchomości; domy dominują z udziałem 52%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 130 m² i 4 794 zł/m², a mieszkania wokół 64 m² i 3 194 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 6- i 5-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Wysokiej oscylowały w 2025 roku wokół 195 000 zł (mediana). To około 3 728 zł za metr kwadratowy.

Mediana ceny sprzedaży 195 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 728 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 23 2025
Ceny w ciągu roku -15,2% mediana
Od 2011 roku +21,9% mediana
Wobec mediany powiatu -35% Pilski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej -56,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Wysokiej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 195 000 zł, czyli 3 728 zł/m², w obserwowanym przedziale od 54 000 zł do 345 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 53 000 zł do 260 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 89 000 zł a 200 000 zł, a 11,7% przekroczyło 260 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 63 m², a 11,2% przekracza 73 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 35% niższa od mediany powiatu (Pilski: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 56,7% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wysoka — mediana 160 000 zł (2 930 zł/m², 106 transakcji od 2010 roku), dalej Wysoka (obszar wiejski) z medianą 107 500 zł (1 808 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 179 100 zł i 4 371 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 155 000 zł (4 187 zł/m²) przy 22 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wysokiej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 11 179 100 zł -8,2% 4 371 zł/m²
2025 23 195 000 zł -15,2% 3 728 zł/m²
2024 15 230 000 zł +17,9% 4 565 zł/m²
2023 10 195 000 zł +44,4% 3 851 zł/m²
2022 10 135 000 zł +17,4% 2 453 zł/m²
2021 19 115 000 zł +64,3% 2 331 zł/m²
2020 9 70 000 zł -51,7% 2 340 zł/m²
2019 13 145 000 zł +70,6% 2 713 zł/m²
2018 9 85 000 zł — 2 054 zł/m²
2016 4 75 000 zł — 1 500 zł/m²
2014 9 135 000 zł +11,6% 2 420 zł/m²
2013 6 121 000 zł +120% 1 721 zł/m²
2012 3 55 000 zł -65,6% 1 161 zł/m²
2011 10 160 000 zł -9,6% 2 417 zł/m²
2010 3 177 000 zł — 2 511 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wysoka: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 23
Mediana ceny 195 000 zł
Cena za m² 3 728 zł/m²
Mediana powierzchni 54,1 m²
Typowy przedział 54 000 –
345 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wysokiej

Rozkład obliczony na podstawie 154 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 53 000 zł 10,4%
53 000 – 89 000 zł 17,5%
89 000 – 200 000 zł 45,5%
200 000 – 260 000 zł 14,9%
Powyżej 260 000 zł 11,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wysokiej

Rozkład ceny za m² na podstawie 152 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 200 zł/m² 10,5%
1 200 – 2 100 zł/m² 19,7%
2 100 – 3 500 zł/m² 42,1%
3 500 – 5 100 zł/m² 17,1%
Powyżej 5 100 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wysokiej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 29 m² 8,6%
29 – 43 m² 19,1%
43 – 63 m² 46,1%
63 – 73 m² 15,1%
Powyżej 73 m² 11,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wysoka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 11,9% 84 500 zł 3 594 zł/m²
2 izby 18,7% 125 000 zł 3 036 zł/m²
3 izby 48,5% 140 000 zł 2 777 zł/m²
4 izby 17,9% 207 500 zł 3 371 zł/m²
5 izb 1,5% 154 500 zł 1 675 zł/m²
6 izb i więcej 1,5% 324 500 zł 3 839 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wysokiej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
M.Wysoka 210 160 000 zł 46 zł/m²
Czajcze 43 — 6,7 zł/m²
Jeziorki Koszt. 43 70 000 zł 4,4 zł/m²
Bądecz 42 87 500 zł 4,7 zł/m²
Stare 33 — 31 zł/m²
Wysoka Mała 27 80 000 zł 5,6 zł/m²
Rudna 27 140 000 zł 5,7 zł/m²
Tłukomy 25 — 4,8 zł/m²
Wysoka Wielka 22 — 3,8 zł/m²
Kijaszkowo 21 — 6,3 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Wysokiej

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wysoka 106 160 000 zł 2 930 zł/m²
Wysoka (obszar wiejski) 48 107 500 zł 1 808 zł/m²

Ceny działek na terenie Wysokiej: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 13 60 zł/m² 118 000 zł 1 004 m²
Grunty rolne 149 7,5 zł/m² 82 625 zł 9 800 m²
Wszystkie działki 326 6,5 zł/m² 60 000 zł 10 270 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wysokiej

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Wysoka 64 46 zł/m² 43 550 zł
Wysoka (obszar wiejski) 262 5,8 zł/m² 73 500 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wysokiej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 63 24 0 21 18
2026 (do 17.08) 31 11 0 15 5
Razem 2010–2026 751 176 0 395 180

Trajektorię cen Wysokiej widać w dłuższej perspektywie: 160 000 zł mediany w 2011 roku, 195 000 zł w 2025 roku, czyli +21,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 53,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wysokiej?

Na zakup nieruchomości na terenie Wysokiej trzeba przeznaczyć średnio 425 190 zł, czyli około 4 299 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wysokiej?

W tej chwili do wyboru są 37 nieruchomości: 11 domów i 10 mieszkań oraz 16 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wysokiej?

Ceny wahają się od około 69 000 zł do 859 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wysokiej?

Zazwyczaj oferują około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 130 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wysokiej:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje55 m²193 400 zł
4 pokoje125 m²626 571 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 4 299 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 194 zł/m², a dla domów rośnie do 4 794 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wysokiej?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.