Kup nieruchomość na terenie Zakrzewa: 101 nieruchomości w cenach od 110 000 zł do 259 000 zł, przy średniej cenie 169 725 zł.
Mediana ceny sprzedaży
115 608 zł
2017
Mediana ceny za m²
2 429 zł/m²
2017
Zarejestrowane sprzedaże
11
2017
Wobec mediany powiatu
-7,5%
Złotowski: 125 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,5%
Polska: 224 335 zł
Statystyki dla Zakrzewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 115 608 zł, czyli 2 429 zł/m², w obserwowanym przedziale od 107 946 zł do 162 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 77 000 zł do 240 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 38,7% transakcji zawarto między 110 000 zł a 180 000 zł, a 12,9% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 48 do 65 m², a 9,7% przekracza 91 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,5% niższa od mediany powiatu (Złotowski: 125 000 zł), a od mediany krajowej (224 335 zł) jest o 48,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zakrzewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
185 000 zł |
— |
1 745 zł/m² |
| 2024 |
1 |
190 000 zł |
-40,6% |
2 058 zł/m² |
| 2023 |
2 |
320 000 zł |
+113,3% |
4 661 zł/m² |
| 2022 |
3 |
150 000 zł |
-25% |
2 408 zł/m² |
| 2021 |
3 |
200 000 zł |
+56,9% |
2 924 zł/m² |
| 2020 |
2 |
127 500 zł |
+62,4% |
1 696 zł/m² |
| 2019 |
2 |
78 500 zł |
-23% |
1 516 zł/m² |
| 2018 |
2 |
101 942 zł |
-11,8% |
1 663 zł/m² |
| 2017 |
11 |
115 608 zł |
+28,6% |
2 429 zł/m² |
| 2016 |
4 |
89 922 zł |
— |
1 424 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zakrzewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2017) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
115 608 zł |
| Cena za m² |
2 429 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
107 946 – 162 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zakrzewa
Rozkład obliczony na podstawie 31 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 77 000 zł |
9,7% |
| 77 000 – 110 000 zł |
22,6% |
| 110 000 – 180 000 zł |
38,7% |
| 180 000 – 240 000 zł |
16,1% |
| Powyżej 240 000 zł |
12,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zakrzewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 31 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
9,7% |
| 1 400 – 1 800 zł/m² |
19,4% |
| 1 800 – 2 400 zł/m² |
12,9% |
| 2 400 – 3 300 zł/m² |
45,2% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
12,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zakrzewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
9,7% |
| 45 – 48 m² |
16,1% |
| 48 – 65 m² |
45,2% |
| 65 – 91 m² |
19,4% |
| Powyżej 91 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zakrzewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
38,7% |
118 318 zł |
2 774 zł/m² |
| 3 izby |
16,1% |
172 000 zł |
2 229 zł/m² |
| 4 izby |
32,3% |
89 922 zł |
1 967 zł/m² |
| 5 izb |
12,9% |
172 500 zł |
2 123 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zakrzewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Zakrzewo |
62 |
140 000 zł |
24 zł/m² |
| Śmiardowo Złotowskie |
28 |
— |
42 zł/m² |
| Głomsk |
28 |
— |
5,5 zł/m² |
| Stara Wiśniewka |
15 |
80 000 zł |
7,5 zł/m² |
| Drożyska Wielkie |
15 |
— |
46 zł/m² |
| Kujan |
11 |
— |
195 zł/m² |
| Drożyska Średnie |
9 |
— |
17 zł/m² |
| Czernice |
7 |
— |
6,9 zł/m² |
| Wersk |
6 |
— |
6,4 zł/m² |
| Prochy |
6 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Zakrzewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
64 |
43 zł/m² |
50 000 zł |
1 062 m² |
| Grunty rolne |
341 |
13 zł/m² |
50 000 zł |
3 001 m² |
| Wszystkie działki |
470 |
13 zł/m² |
50 000 zł |
2 826 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zakrzewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
62 |
2 |
0 |
43 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
1 |
0 |
18 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
765 |
50 |
0 |
524 |
191 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Zakrzewa średnia bez wartości skrajnych wynosi 122 025 zł, przy medianie 115 608 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 2 429 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Zakrzewa — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Zakrzewa?
Nieruchomości na terenie Zakrzewa kosztują średnio około 169 725 zł, czyli około 1 126 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Zakrzewa?
W tej chwili do wyboru są 101 nieruchomości: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 97 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 110 000 zł do 259 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zakrzewa?
Zazwyczaj oferują około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zakrzewa?
Średnio wychodzi około 1 126 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 507 zł/m², a dla domów spada do 877 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zakrzewa?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowe mieszkanie.