Znajdź 48 domów na sprzedaż na terenie Tarnówki, w cenach między 153 000 zł a 1 700 000 zł, przy średniej cenie 691 333 zł.
Ceny nieruchomości Tarnówki według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2024 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Tarnówki, przy medianie ceny 120 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 23,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 065 zł.
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 065 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
7
2024
Ceny w ciągu roku
+41,2%
mediana
Od 2021 roku
+23,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-47,4%
Złotowski: 228 000 zł
Wobec mediany krajowej
-71,1%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Tarnówki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 2 065 zł/m², w obserwowanym przedziale od 36 800 zł do 203 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 190 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 70 000 zł a 140 000 zł, a 10,9% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 49 do 64 m², a 10,9% przekracza 95 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 47,4% niższa od mediany powiatu (Złotowski: 228 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 71,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarnówki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
167 500 zł |
+52,3% |
1 776 zł/m² |
| 2025 |
4 |
110 000 zł |
-8,3% |
2 000 zł/m² |
| 2024 |
7 |
120 000 zł |
+41,2% |
2 065 zł/m² |
| 2023 |
7 |
85 000 zł |
-34,6% |
1 928 zł/m² |
| 2022 |
5 |
130 000 zł |
+33,3% |
2 025 zł/m² |
| 2021 |
8 |
97 500 zł |
— |
1 487 zł/m² |
| 2019 |
3 |
120 000 zł |
+313,2% |
2 244 zł/m² |
| 2018 |
3 |
29 040 zł |
-41,9% |
588 zł/m² |
| 2017 |
3 |
50 000 zł |
-48,5% |
1 034 zł/m² |
| 2016 |
4 |
97 000 zł |
— |
1 279 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tarnówka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
2 065 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,5 m² |
| Typowy przedział |
36 800 – 203 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnówki
Rozkład obliczony na podstawie 46 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 000 zł |
8,7% |
| 29 000 – 70 000 zł |
19,6% |
| 70 000 – 140 000 zł |
43,5% |
| 140 000 – 190 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 190 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarnówki
Rozkład ceny za m² na podstawie 46 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 790 zł/m² |
10,9% |
| 790 – 1 300 zł/m² |
19,6% |
| 1 300 – 2 300 zł/m² |
43,5% |
| 2 300 – 3 100 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnówki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
13% |
| 30 – 49 m² |
15,2% |
| 49 – 64 m² |
43,5% |
| 64 – 95 m² |
17,4% |
| Powyżej 95 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tarnówka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,7% |
44 000 zł |
1 802 zł/m² |
| 2 izby |
10,9% |
50 000 zł |
1 494 zł/m² |
| 3 izby |
37% |
85 000 zł |
1 950 zł/m² |
| 4 izby |
28,3% |
120 000 zł |
1 980 zł/m² |
| 5 izb |
10,9% |
140 000 zł |
1 955 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,3% |
182 500 zł |
1 587 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tarnówki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tarnówka |
26 |
— |
9,7 zł/m² |
| Bartoszkowo |
16 |
85 000 zł |
— |
| Piecewo |
14 |
120 000 zł |
6,2 zł/m² |
| Płytnica |
13 |
— |
57 zł/m² |
| Sokolna |
10 |
— |
6,4 zł/m² |
| Osówka |
8 |
— |
9,6 zł/m² |
| Plecemin |
8 |
— |
46 zł/m² |
| Ptusza |
8 |
165 000 zł |
34 zł/m² |
| Annopole |
3 |
— |
— |
| Węgierce |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Tarnówki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
53 |
24 zł/m² |
40 000 zł |
2 032 m² |
| Grunty rolne |
167 |
6,1 zł/m² |
45 000 zł |
6 622 m² |
| Wszystkie działki |
256 |
6,9 zł/m² |
43 399 zł |
5 017 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarnówki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
34 |
4 |
0 |
19 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
2 |
0 |
14 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
480 |
46 |
0 |
314 |
120 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Tarnówki to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 85 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 41,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Tarnówki — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tarnówki?
Nieruchomości na terenie Tarnówki kosztują średnio około 691 333 zł, czyli około 4 441 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Tarnówki?
W tej chwili do wyboru są 48 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Tarnówki?
Ceny wahają się od około 153 000 zł do 1 700 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tarnówki?
Średnio mają około 156 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Tarnówki?
Średnia cena to 4 441 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Tarnówki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.