Odkryj 117 nieruchomości na sprzedaż na terenie Szydłowa. Ceny wahają się od 170 000 zł do 4 950 000 zł, a średnia cena to 1 212 727 zł.
Ceny nieruchomości Szydłowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Szydłowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 255 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 49 750 zł a 524 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
255 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 038 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
26
2025
Ceny w ciągu roku
+46,1%
mediana
Od 2010 roku
+183,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-15%
Pilski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-43,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Szydłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 000 zł, czyli 4 038 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 750 zł do 524 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 57 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 120 000 zł a 290 000 zł, a 10,4% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 51 do 77 m², a 10,9% przekracza 120 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15% niższa od mediany powiatu (Pilski: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 459 000 zł i 6 294 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 392 000 zł (6 065 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Szydłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
459 000 zł |
+80% |
6 294 zł/m² |
| 2025 |
26 |
255 000 zł |
+46,1% |
4 038 zł/m² |
| 2024 |
18 |
174 500 zł |
-25,4% |
2 960 zł/m² |
| 2023 |
12 |
234 000 zł |
-5,8% |
3 741 zł/m² |
| 2022 |
14 |
248 500 zł |
+9% |
3 399 zł/m² |
| 2021 |
22 |
228 000 zł |
-0,9% |
3 330 zł/m² |
| 2020 |
17 |
230 000 zł |
+39,4% |
3 162 zł/m² |
| 2019 |
14 |
165 000 zł |
+3,1% |
2 035 zł/m² |
| 2018 |
11 |
160 000 zł |
+50,2% |
2 417 zł/m² |
| 2017 |
4 |
106 500 zł |
+27,5% |
1 779 zł/m² |
| 2016 |
10 |
83 500 zł |
+156,9% |
1 462 zł/m² |
| 2015 |
2 |
32 500 zł |
-63,9% |
589 zł/m² |
| 2014 |
4 |
90 000 zł |
-14,3% |
1 883 zł/m² |
| 2013 |
5 |
105 000 zł |
+0% |
1 476 zł/m² |
| 2012 |
5 |
105 000 zł |
-38,2% |
1 479 zł/m² |
| 2011 |
1 |
170 000 zł |
+88,9% |
2 982 zł/m² |
| 2010 |
5 |
90 000 zł |
— |
1 275 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Szydłowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
255 000 zł |
| Cena za m² |
4 038 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,2 m² |
| Typowy przedział |
49 750 – 524 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Szydłowa
Rozkład obliczony na podstawie 183 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 000 zł |
9,8% |
| 57 000 – 120 000 zł |
19,1% |
| 120 000 – 290 000 zł |
42,1% |
| 290 000 – 490 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Szydłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 183 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
11,5% |
| 1 300 – 2 000 zł/m² |
16,9% |
| 2 000 – 3 800 zł/m² |
43,2% |
| 3 800 – 5 400 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Szydłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
10,9% |
| 43 – 51 m² |
16,4% |
| 51 – 77 m² |
43,7% |
| 77 – 120 m² |
18% |
| Powyżej 120 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Szydłowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
165 000 zł |
2 978 zł/m² |
| 2 izby |
6,5% |
51 500 zł |
2 002 zł/m² |
| 3 izby |
38,7% |
128 000 zł |
2 658 zł/m² |
| 4 izby |
35,5% |
195 000 zł |
3 345 zł/m² |
| 5 izb |
17,4% |
488 000 zł |
4 653 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
360 000 zł |
3 162 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Szydłowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Szydłowo |
465 |
294 000 zł |
31 zł/m² |
| Dolaszewo |
423 |
469 000 zł |
70 zł/m² |
| Zawada |
241 |
465 000 zł |
85 zł/m² |
| Dobrzyca |
237 |
253 000 zł |
75 zł/m² |
| Kotuń |
209 |
125 000 zł |
49 zł/m² |
| Skrzatusz |
144 |
96 000 zł |
21 zł/m² |
| Stara Łubianka |
139 |
120 000 zł |
6,5 zł/m² |
| Jaraczewo |
82 |
54 000 zł |
49 zł/m² |
| Kłoda |
74 |
57 000 zł |
11 zł/m² |
| Krępsko |
68 |
135 000 zł |
35 zł/m² |
Ceny działek na terenie Szydłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
321 |
110 zł/m² |
127 400 zł |
1 008 m² |
| Grunty rolne |
900 |
33 zł/m² |
76 962 zł |
2 294 m² |
| Wszystkie działki |
1 839 |
42 zł/m² |
77 436 zł |
1 581 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Szydłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
226 |
27 |
0 |
159 |
40 |
| 2026 (do 17.08) |
154 |
16 |
0 |
105 |
33 |
| Razem 2010–2026 |
2 991 |
204 |
0 |
2 152 |
635 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Szydłowa zamyka się między 49 750 zł a 524 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,8% nieruchomości sprzedano poniżej 57 000 zł, a 10,4% powyżej 490 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Szydłowa — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Szydłowa?
Nieruchomości na terenie Szydłowa kosztują średnio około 1 212 727 zł, czyli około 5 039 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 117 nieruchomości: 98 domów i 19 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Szydłowa?
Oferty zaczynają się od 170 000 zł i sięgają 4 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 241 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 277 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Szydłowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 254 296 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 390 480 zł |
| 4 pokoje | 111 m² | 1 031 079 zł |
| 5 pokoi | 187 m² | 1 080 886 zł |
| 6 pokoi | 230 m² | 2 202 429 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 039 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 479 zł/m², a dla domów spada do 5 022 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Szydłowa?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.