Zobacz 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wyrzyska: ceny od 139 000 zł do 1 045 000 zł, średnio 441 167 zł.
Ceny nieruchomości Wyrzyska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Wyrzyska sprzedawano w 2025 roku za medianę 205 000 zł. Typowa nieruchomość: 52,3 m², 3 izby. Ceny straciły 4,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
205 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 184 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
-4,7%
mediana
Od 2010 roku
+305,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-31,7%
Pilski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-54,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wyrzyska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 205 000 zł, czyli 4 184 zł/m², w obserwowanym przedziale od 70 700 zł do 331 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 67 000 zł do 270 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 120 000 zł a 230 000 zł, a 11,1% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 43 do 61 m², a 10,2% przekracza 70 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 31,7% niższa od mediany powiatu (Pilski: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 54,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wyrzysk — mediana 170 000 zł (3 849 zł/m², 209 transakcji od 2010 roku), dalej Wyrzysk (obszar wiejski) z medianą 132 000 zł (2 535 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 171 250 zł i 4 366 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 211 000 zł (4 366 zł/m²) przy 26 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wyrzyska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
171 250 zł |
-16,5% |
4 366 zł/m² |
| 2025 |
31 |
205 000 zł |
-4,7% |
4 184 zł/m² |
| 2024 |
20 |
215 000 zł |
+23,6% |
3 803 zł/m² |
| 2023 |
28 |
174 000 zł |
-24,1% |
3 598 zł/m² |
| 2022 |
84 |
229 300 zł |
+50,6% |
3 996 zł/m² |
| 2021 |
17 |
152 224 zł |
+8,7% |
2 986 zł/m² |
| 2020 |
13 |
140 000 zł |
+0% |
2 814 zł/m² |
| 2019 |
29 |
140 000 zł |
+3,7% |
3 049 zł/m² |
| 2018 |
7 |
135 000 zł |
-18,2% |
2 669 zł/m² |
| 2017 |
3 |
165 000 zł |
+93% |
2 239 zł/m² |
| 2016 |
2 |
85 500 zł |
-25,7% |
1 389 zł/m² |
| 2015 |
1 |
115 000 zł |
+28,5% |
3 018 zł/m² |
| 2014 |
10 |
89 500 zł |
-0,6% |
2 039 zł/m² |
| 2013 |
10 |
90 000 zł |
-20% |
1 437 zł/m² |
| 2012 |
10 |
112 500 zł |
+19,7% |
2 609 zł/m² |
| 2011 |
7 |
94 000 zł |
+86,1% |
2 224 zł/m² |
| 2010 |
8 |
50 500 zł |
— |
1 727 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wyrzysk: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
205 000 zł |
| Cena za m² |
4 184 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,3 m² |
| Typowy przedział |
70 700 – 331 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wyrzyska
Rozkład obliczony na podstawie 296 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 67 000 zł |
10,1% |
| 67 000 – 120 000 zł |
15,5% |
| 120 000 – 230 000 zł |
47% |
| 230 000 – 270 000 zł |
16,2% |
| Powyżej 270 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wyrzyska
Rozkład ceny za m² na podstawie 293 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,2% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
19,5% |
| 2 500 – 4 000 zł/m² |
40,6% |
| 4 000 – 5 000 zł/m² |
20,1% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wyrzyska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,6% |
| 34 – 43 m² |
17,1% |
| 43 – 61 m² |
42% |
| 61 – 70 m² |
20,1% |
| Powyżej 70 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wyrzysk: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
85 000 zł |
2 427 zł/m² |
| 2 izby |
25,3% |
144 538 zł |
3 554 zł/m² |
| 3 izby |
44,7% |
173 000 zł |
3 281 zł/m² |
| 4 izby |
24,1% |
235 000 zł |
3 617 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
205 000 zł |
2 455 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
220 000 zł |
2 725 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wyrzyska
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| M.Wyrzysk |
400 |
164 000 zł |
50 zł/m² |
| Osiek N/Not. |
269 |
205 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Kosztowo |
68 |
— |
8,8 zł/m² |
| Gromadno |
53 |
— |
5,4 zł/m² |
| Polanowo |
49 |
— |
25 zł/m² |
| Kościerzyn Wielki |
45 |
— |
7,6 zł/m² |
| Falmierowo |
44 |
72 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Bąkowo |
34 |
130 000 zł |
3,4 zł/m² |
| Rzęszkowo |
31 |
— |
5,2 zł/m² |
| Żuławka |
28 |
— |
0,74 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Wyrzyska
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Wyrzysk |
209 |
170 000 zł |
3 849 zł/m² |
| Wyrzysk (obszar wiejski) |
87 |
132 000 zł |
2 535 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wyrzyska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
66 |
55 zł/m² |
64 500 zł |
871 m² |
| Grunty rolne |
264 |
7,4 zł/m² |
70 000 zł |
10 000 m² |
| Wszystkie działki |
605 |
6,6 zł/m² |
50 000 zł |
7 200 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wyrzyska
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wyrzysk |
99 |
47 zł/m² |
50 000 zł |
| Wyrzysk (obszar wiejski) |
506 |
5,2 zł/m² |
50 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wyrzyska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
133 |
45 |
0 |
61 |
27 |
| 2026 (do 17.08) |
64 |
22 |
0 |
18 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
1 783 |
371 |
0 |
878 |
534 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Wyrzyska zamyka się między 70 700 zł a 331 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 67 000 zł, a 11,1% powyżej 270 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wyrzyska: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wyrzyska?
Licz się ze średnią kwotą 441 167 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wyrzyska, czyli około 3 159 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 14 domów i 10 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Wyrzyska?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 1 045 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wyrzyska?
Średnio mają około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wyrzyska:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 200 500 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 231 500 zł |
| 4 pokoje | 213 m² | 339 167 zł |
| 5 pokoi | 210 m² | 863 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 159 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 928 zł/m², a dla domów spada do 2 992 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Wyrzyska?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.