Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk: 24 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 139 000 zł do 1 045 000 zł, średnio 441 167 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wyrzysk według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 180 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 45 000 zł a 256 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 304 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+18%
mediana
Od 2013 roku
+125%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,2%
Wyrzysk: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wyrzysk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 3 304 zł/m², w obserwowanym przedziale od 45 000 zł do 256 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 260 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 86 000 zł a 180 000 zł, a 11,5% przekroczyło 260 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 63 m², a 10,5% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,2% niższa od mediany gminy (Wyrzysk: 205 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 250 000 zł i 4 440 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (4 600 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wyrzysk rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
250 000 zł |
+38,9% |
4 440 zł/m² |
| 2025 |
9 |
180 000 zł |
+18% |
3 304 zł/m² |
| 2024 |
8 |
152 500 zł |
-4,7% |
3 101 zł/m² |
| 2023 |
15 |
160 000 zł |
+10,3% |
2 915 zł/m² |
| 2022 |
12 |
145 000 zł |
+23,7% |
2 815 zł/m² |
| 2021 |
6 |
117 250 zł |
-39,9% |
2 689 zł/m² |
| 2020 |
3 |
195 000 zł |
+62,5% |
2 814 zł/m² |
| 2019 |
7 |
120 000 zł |
+200% |
2 932 zł/m² |
| 2018 |
1 |
40 000 zł |
-75,8% |
665 zł/m² |
| 2017 |
1 |
165 000 zł |
+194,6% |
685 zł/m² |
| 2016 |
1 |
56 000 zł |
-51,3% |
1 070 zł/m² |
| 2015 |
1 |
115 000 zł |
+11,7% |
3 018 zł/m² |
| 2014 |
4 |
103 000 zł |
+28,7% |
1 954 zł/m² |
| 2013 |
5 |
80 000 zł |
-17,9% |
976 zł/m² |
| 2012 |
4 |
97 500 zł |
+95% |
1 923 zł/m² |
| 2011 |
2 |
50 000 zł |
-2% |
1 017 zł/m² |
| 2010 |
3 |
51 000 zł |
— |
1 250 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wyrzysk (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
3 304 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,1 m² |
| Typowy przedział |
45 000 – 256 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk
Rozkład obliczony na podstawie 87 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
10,3% |
| 50 000 – 86 000 zł |
17,2% |
| 86 000 – 180 000 zł |
42,5% |
| 180 000 – 260 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 260 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk
Rozkład ceny za m² na podstawie 86 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
11,6% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
15,1% |
| 1 600 – 3 300 zł/m² |
45,3% |
| 3 300 – 4 500 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 4 500 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,3% |
| 38 – 49 m² |
20,9% |
| 49 – 63 m² |
44,2% |
| 63 – 70 m² |
15,1% |
| Powyżej 70 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wyrzysk (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,1% |
108 000 zł |
2 774 zł/m² |
| 3 izby |
47,4% |
131 000 zł |
2 439 zł/m² |
| 4 izby |
27,6% |
195 000 zł |
3 257 zł/m² |
| 5 izb |
3,9% |
140 000 zł |
2 549 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Osiek N/Not. |
269 |
205 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Kosztowo |
68 |
— |
8,8 zł/m² |
| Gromadno |
53 |
— |
5,4 zł/m² |
| Polanowo |
49 |
— |
25 zł/m² |
| Kościerzyn Wielki |
45 |
— |
7,6 zł/m² |
| Falmierowo |
44 |
72 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Bąkowo |
34 |
130 000 zł |
3,4 zł/m² |
| Rzęszkowo |
31 |
— |
5,2 zł/m² |
| Żuławka |
28 |
— |
0,74 zł/m² |
| Glesno |
28 |
140 000 zł |
5,2 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
29 |
46 zł/m² |
60 000 zł |
1 322 m² |
| Grunty rolne |
241 |
6,5 zł/m² |
70 000 zł |
11 500 m² |
| Wszystkie działki |
506 |
5,2 zł/m² |
50 500 zł |
10 846 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
70 |
12 |
0 |
43 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
5 |
0 |
14 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
1 099 |
97 |
0 |
668 |
334 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 131 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 18%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk kosztują średnio około 441 167 zł, czyli około 3 159 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 14 domów i 10 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 1 045 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk?
Średnia powierzchnia to około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wyrzysk:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 200 500 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 231 500 zł |
| 4 pokoje | 213 m² | 339 167 zł |
| 5 pokoi | 210 m² | 863 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk?
Wynosi ona około 3 159 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 928 zł/m², a dla domów spada do 2 992 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Wyrzysk?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.