Mamy 15 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wysokiej, w cenach od 69 000 zł do 859 000 zł, przy średniej cenie 457 154 zł.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 093 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
-13%
mediana
Od 2011 roku
+25%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,6%
Wysoka: 195 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wysokiej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 5 093 zł/m², w obserwowanym przedziale od 77 500 zł do 346 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 67 000 zł do 270 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 120 000 zł a 200 000 zł, a 10,4% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 63 m², a 10,5% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wysoka: 195 000 zł) o 2,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 179 100 zł i 4 372 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 184 550 zł (4 949 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wysokiej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
179 100 zł |
-10,4% |
4 372 zł/m² |
| 2025 |
17 |
200 000 zł |
-13% |
5 093 zł/m² |
| 2024 |
11 |
230 000 zł |
+21,1% |
4 655 zł/m² |
| 2023 |
9 |
190 000 zł |
+22,6% |
3 975 zł/m² |
| 2022 |
7 |
155 000 zł |
-11,4% |
2 736 zł/m² |
| 2021 |
11 |
175 000 zł |
+108,3% |
3 438 zł/m² |
| 2020 |
5 |
84 000 zł |
-42,1% |
2 747 zł/m² |
| 2019 |
11 |
145 000 zł |
+70,6% |
2 853 zł/m² |
| 2018 |
7 |
85 000 zł |
— |
2 434 zł/m² |
| 2016 |
1 |
175 000 zł |
— |
2 793 zł/m² |
| 2014 |
5 |
170 000 zł |
+6,2% |
2 612 zł/m² |
| 2013 |
3 |
160 000 zł |
+190,9% |
2 114 zł/m² |
| 2012 |
3 |
55 000 zł |
-65,6% |
1 161 zł/m² |
| 2011 |
8 |
160 000 zł |
-9,6% |
2 434 zł/m² |
| 2010 |
3 |
177 000 zł |
— |
2 511 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wysoka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
5 093 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,3 m² |
| Typowy przedział |
77 500 – 346 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wysokiej
Rozkład obliczony na podstawie 106 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 67 000 zł |
10,4% |
| 67 000 – 120 000 zł |
17% |
| 120 000 – 200 000 zł |
41,5% |
| 200 000 – 270 000 zł |
20,8% |
| Powyżej 270 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wysokiej
Rozkład ceny za m² na podstawie 105 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
9,5% |
| 1 900 – 2 400 zł/m² |
16,2% |
| 2 400 – 4 200 zł/m² |
46,7% |
| 4 200 – 5 400 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wysokiej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 m² |
10,5% |
| 25 – 41 m² |
18,1% |
| 41 – 63 m² |
45,7% |
| 63 – 70 m² |
15,2% |
| Powyżej 70 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wysoka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
17,8% |
84 500 zł |
3 594 zł/m² |
| 2 izby |
22,2% |
139 500 zł |
3 430 zł/m² |
| 3 izby |
35,6% |
189 500 zł |
3 337 zł/m² |
| 4 izby |
21,1% |
223 500 zł |
3 574 zł/m² |
| 5 izb |
1,1% |
240 000 zł |
2 434 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
324 500 zł |
3 839 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wysokiej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
66 zł/m² |
65 000 zł |
842 m² |
| Grunty rolne |
17 |
33 zł/m² |
65 000 zł |
1 001 m² |
| Wszystkie działki |
64 |
46 zł/m² |
43 550 zł |
1 037 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wysokiej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
25 |
18 |
0 |
1 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
5 |
0 |
5 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
305 |
121 |
0 |
102 |
82 |
W porównaniu z medianą gminy (Wysoka: 195 000 zł) ceny Wysokiej są o 2,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -55,6%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +25%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Wysokiej — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wysokiej?
Nieruchomości na terenie Wysokiej kosztują średnio około 457 154 zł, czyli około 4 191 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Wysokiej?
Aktualna oferta to około 15 nieruchomości: 8 domów i 5 mieszkań oraz 2 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wysokiej?
Ceny wahają się od około 69 000 zł do 859 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wysokiej?
Średnia powierzchnia to około 109 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 142 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wysokiej?
Średnio wychodzi około 4 191 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 677 zł/m², a dla domów rośnie do 4 320 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wysokiej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.