Znajdź 30 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sadek, w cenach między 120 000 zł a 530 000 zł, przy średniej cenie 332 111 zł.
Ceny nieruchomości Sadek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Sadek zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 250 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 392 000 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 34,8% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 319 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+6,4%
mediana
Od 2010 roku
+114,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-10,7%
Nakielski: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Sadek opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 62% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 125 000 zł, czyli 3 234 zł/m², w obserwowanym przedziale od 62 700 zł do 529 500 zł. Domy (38% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 600 000 zł (9 235 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 380 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 90 000 zł a 210 000 zł, a 10% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 51,4% sprzedanych lokali ma od 49 do 66 m², a 10,3% przekracza 82 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,7% niższa od mediany powiatu (Nakielski: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 185 000 zł i 3 928 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 195 000 zł (3 427 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sadek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
185 000 zł |
-26% |
3 928 zł/m² |
| 2025 |
15 |
250 000 zł |
+6,4% |
3 319 zł/m² |
| 2024 |
23 |
235 000 zł |
+12,2% |
3 997 zł/m² |
| 2023 |
12 |
209 500 zł |
+42% |
3 248 zł/m² |
| 2022 |
24 |
147 500 zł |
+25,5% |
2 275 zł/m² |
| 2021 |
14 |
117 500 zł |
+11,9% |
1 991 zł/m² |
| 2020 |
15 |
105 000 zł |
-2,3% |
1 740 zł/m² |
| 2019 |
24 |
107 500 zł |
-2,3% |
1 969 zł/m² |
| 2018 |
18 |
110 000 zł |
-18,5% |
2 178 zł/m² |
| 2017 |
9 |
135 000 zł |
-5,3% |
2 285 zł/m² |
| 2016 |
14 |
142 500 zł |
+77% |
2 140 zł/m² |
| 2015 |
12 |
80 500 zł |
-3,3% |
1 378 zł/m² |
| 2014 |
8 |
83 250 zł |
+1,5% |
858 zł/m² |
| 2013 |
8 |
82 000 zł |
-6,3% |
1 897 zł/m² |
| 2012 |
10 |
87 500 zł |
-16,7% |
1 534 zł/m² |
| 2011 |
14 |
105 000 zł |
-9,9% |
1 290 zł/m² |
| 2010 |
10 |
116 500 zł |
— |
1 964 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sadki: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
8 | 7 |
| Mediana ceny |
125 000 zł | 600 000 zł |
| Cena za m² |
3 234 zł/m² | 9 235 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,2 m² | 108,3 m² |
| Typowy przedział |
62 700 – 529 500 zł | 286 000 – 2 890 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sadek
Rozkład obliczony na podstawie 241 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,5% |
| 40 000 – 90 000 zł |
18,3% |
| 90 000 – 210 000 zł |
44% |
| 210 000 – 380 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 380 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sadek
Rozkład ceny za m² na podstawie 140 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 850 zł/m² |
10,7% |
| 850 – 1 600 zł/m² |
18,6% |
| 1 600 – 2 900 zł/m² |
42,9% |
| 2 900 – 4 100 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sadek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,3% |
| 36 – 49 m² |
16,4% |
| 49 – 66 m² |
51,4% |
| 66 – 82 m² |
11,6% |
| Powyżej 82 m² |
10,3% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Sadek
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 600 m² |
9% |
| 600 – 810 m² |
20,2% |
| 810 – 3 700 m² |
42,7% |
| 3 700 – 13 000 m² |
18% |
| Powyżej 13 000 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sadki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,5% |
55 000 zł |
1 953 zł/m² |
| 2 izby |
13,9% |
54 000 zł |
1 943 zł/m² |
| 3 izby |
46,7% |
105 000 zł |
2 166 zł/m² |
| 4 izby |
29,9% |
160 000 zł |
2 570 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
200 000 zł |
3 349 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,9% |
235 000 zł |
2 918 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sadek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Sadki |
153 |
157 000 zł |
50 zł/m² |
| Śmielin |
58 |
110 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Anieliny |
50 |
50 000 zł |
1,5 zł/m² |
| Samostrzel |
41 |
50 000 zł |
13 zł/m² |
| Mrozowo |
40 |
122 500 zł |
9,1 zł/m² |
| Dębionek |
38 |
96 000 zł |
4,1 zł/m² |
| Dębowo |
37 |
127 500 zł |
18 zł/m² |
| Radzicz |
29 |
70 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Łodzia |
25 |
150 000 zł |
4,1 zł/m² |
| Liszkówko |
24 |
— |
3,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sadek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
22 |
77 zł/m² |
97 500 zł |
1 232 m² |
| Grunty rolne |
301 |
4,8 zł/m² |
59 500 zł |
13 406 m² |
| Wszystkie działki |
443 |
6,6 zł/m² |
56 633 zł |
6 970 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sadek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
49 |
8 |
7 |
29 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
9 |
3 |
17 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
913 |
161 |
99 |
561 |
92 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Sadek: 64,7 m², 3 izby, za 250 000 zł. Mieszkania stanowią 62,2% transakcji, a domy 37,8%. Przy domach sprzedawanych z gruntem średnia działka ma 43 217 m². Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Sadek w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sadek?
Nieruchomości na terenie Sadek kosztują średnio około 332 111 zł, czyli około 3 492 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 30 nieruchomości: 12 mieszkań i 6 domów oraz 12 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Sadek?
Znajdziesz tu oferty od 120 000 zł do 530 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 95 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 136 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 75 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sadek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 60 m² | 267 000 zł |
| 3 pokoje | 132 m² | 295 000 zł |
| 4 pokoje | 73 m² | 346 667 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sadek?
Wynosi ona około 3 492 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 484 zł/m², a dla domów spada do 2 402 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sadek?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.