Domy i mieszkania na sprzedaż Żniński

Kup nieruchomość w powiecie żnińskim: 151 nieruchomości w cenach od 119 000 zł do 1 999 000 zł, przy średniej cenie 625 923 zł.

Średnia cena 625 923 zł cena sprzedaży
Przedział cen 119 000–1 999 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 173 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 612 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

151 łącznie
84% domy
  • Mieszkania 15,9%
    24 nieruchomości
  • Domy 84,1%
    127 nieruchomości

Ile pokoi

151 łącznie
32% 4 pokoje
  • 1 pokój 5,3%
    8 nieruchomości
  • 2 pokoje 13,9%
    21 nieruchomości
  • 3 pokoje 21,2%
    32 nieruchomości
  • 4 pokoje 32,5%
    49 nieruchomości
  • 5+ pokoi 27,2%
    41 nieruchomości

Przedziały cenowe

151 łącznie
  • 115 000–380 000 zł 20,5%
    31 nieruchomości
  • 385 000–480 000 zł 19,9%
    30 nieruchomości
  • 480 000–610 000 zł 19,9%
    30 nieruchomości
  • 615 000–800 000 zł 20,5%
    31 nieruchomości
  • 870 000–2 000 000 zł 19,2%
    29 nieruchomości

Przedziały powierzchni

151 łącznie
  • 20–80 m² 21,9%
    33 nieruchomości
  • 80–110 m² 21,9%
    33 nieruchomości
  • 110–140 m² 17,2%
    26 nieruchomości
  • 140–210 m² 23,2%
    35 nieruchomości
  • 210–5 130 m² 15,9%
    24 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 64 m² 194 m²
Cena za metr kwadratowy 4 270 zł/m² 3 571 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż w powiecie żnińskim liczy 151 nieruchomości, w tym 127 domów i 24 mieszkania, a domy stanowią 84%. Średnia powierzchnia domów wynosi około 194 m², przy cenie 3 571 zł/m², wobec 64 m² i 4 270 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 5-pokojowe.

W 2025 roku 272 nieruchomości zmieniły właściciela w powiecie żnińskim, przy medianie ceny 265 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 120,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 914 zł.

Mediana ceny sprzedaży 265 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 914 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 272 2025
Ceny w ciągu roku +4,1% mediana
Od 2010 roku +120,2% mediana
Wobec mediany województwa -24,3% kujawsko-pomorskie: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej -41,1% Polska: 450 010 zł

Rynek nieruchomości powiatu żnińskiego opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 55% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 235 000 zł, czyli 4 914 zł/m², w obserwowanym przedziale od 55 000 zł do 467 500 zł. Domy (45% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 447 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 120 000 zł a 270 000 zł, a 10,4% przekroczyło 430 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 9,9% przekracza 74 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 24,3% niższa od mediany województwa (kujawsko-pomorskie: 350 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,1% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Łabiszyn — mediana 200 000 zł (2 687 zł/m², 636 transakcji od 2010 roku), dalej Żnin z medianą 195 000 zł (3 435 zł/m²). Barcin: 170 000 zł (2 830 zł/m²). Na drugim biegunie Gąsawa ma najbardziej przystępną medianę: 140 000 zł (1 508 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 44 sprzedaże mieszkań i domów, z medianą 268 750 zł i 5 582 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 266 250 zł (5 767 zł/m²) przy 154 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu żnińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 44 268 750 zł +1,4% 5 582 zł/m²
2025 272 265 000 zł +4,1% 4 914 zł/m²
2024 284 254 500 zł +1,8% 4 533 zł/m²
2023 168 250 000 zł +6,4% 4 136 zł/m²
2022 222 235 000 zł +17,5% 3 666 zł/m²
2021 287 200 000 zł +0% 3 357 zł/m²
2020 261 200 000 zł +20,5% 3 381 zł/m²
2019 252 166 000 zł +3,1% 2 718 zł/m²
2018 213 160 950 zł +23,8% 2 627 zł/m²
2017 194 130 000 zł +0% 2 397 zł/m²
2016 131 130 000 zł +1,2% 2 294 zł/m²
2015 140 128 500 zł +7,1% 2 517 zł/m²
2014 141 120 000 zł +5,3% 2 240 zł/m²
2013 79 114 000 zł +2,2% 1 842 zł/m²
2012 83 111 500 zł -22,3% 2 161 zł/m²
2011 117 143 451 zł +19,2% 2 676 zł/m²
2010 125 120 339 zł — 2 573 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Żniński: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025) Domy (2025)
Sprzedaże 161111
Mediana ceny 235 000 zł447 000 zł
Cena za m² 4 914 zł/m²—
Mediana powierzchni 47,3 m²—
Typowy przedział 55 000 –
467 500 zł
29 530 –
1 100 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie żnińskim

Rozkład obliczony na podstawie 3 013 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 60 000 zł 9,7%
60 000 – 120 000 zł 19,2%
120 000 – 270 000 zł 42,4%
270 000 – 430 000 zł 18,4%
Powyżej 430 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie żnińskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 651 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 200 zł/m² 10,6%
1 200 – 2 200 zł/m² 18,5%
2 200 – 3 800 zł/m² 43,9%
3 800 – 5 400 zł/m² 17,3%
Powyżej 5 400 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie żnińskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10,2%
34 – 42 m² 16,9%
42 – 59 m² 44,5%
59 – 74 m² 18,5%
Powyżej 74 m² 9,9%

Powierzchnie działek przy sprzedanych domach w powiecie żnińskim

Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
Powierzchnia działkiUdział sprzedaży
Poniżej 490 m² 10%
490 – 850 m² 18,2%
850 – 2 800 m² 43,7%
2 800 – 10 000 m² 17,5%
Powyżej 10 000 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Żniński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,4% 90 000 zł 4 879 zł/m²
2 izby 19,1% 100 220 zł 3 267 zł/m²
3 izby 42% 140 000 zł 13 886 zł/m²
4 izby 30,2% 160 000 zł 3 019 zł/m²
5 izb 6,3% 150 000 zł 2 730 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 110 000 zł 1 838 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie żnińskim

Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Łabiszyn 636 200 000 zł 2 687 zł/m²
Żnin 967 195 000 zł 3 435 zł/m²
Barcin 686 170 000 zł 2 830 zł/m²
Rogowo 219 150 000 zł 2 293 zł/m²
Gąsawa 245 140 000 zł 1 508 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie żnińskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Gąsawa 245 140 000 zł 1 508 zł/m²
Janowiec Wielkopolski 260 140 000 zł 2 057 zł/m²
Rogowo 219 150 000 zł 2 293 zł/m²
Barcin 686 170 000 zł 2 830 zł/m²
Żnin 967 195 000 zł 3 435 zł/m²

Ceny działek w powiecie żnińskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 292 37 zł/m² 52 500 zł 1 184 m²
Grunty rolne 3 779 11 zł/m² 50 500 zł 3 355 m²
Grunty leśne 25 11 zł/m² 40 000 zł 7 030 m²
Wszystkie działki 6 204 18 zł/m² 50 000 zł 2 600 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie żnińskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Gąsawa 919 27 zł/m² 42 562 zł
Żnin 1 285 20 zł/m² 62 000 zł
Rogowo 609 17 zł/m² 69 000 zł
Łabiszyn 2 047 16 zł/m² 45 000 zł
Janowiec Wielkopolski 485 12 zł/m² 50 000 zł
Żnin 1 285 20 zł/m² 62 000 zł
Rogowo 609 17 zł/m² 69 000 zł
Łabiszyn 2 047 16 zł/m² 45 000 zł
Janowiec Wielkopolski 485 12 zł/m² 50 000 zł
Barcin 859 11 zł/m² 50 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie żnińskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 984 171 134 614 65
2026 (do 17.08) 108 30 16 52 10
Razem 2010–2026 13 402 2 345 1 532 8 098 1 427

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie żnińskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 140 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 4,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie żnińskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie żnińskim trzeba przeznaczyć średnio 625 923 zł, czyli około 3 612 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 151: 127 domów i 24 mieszkania.

Jaki jest przedział cen w powiecie żnińskim?

Oferty zaczynają się od 119 000 zł i sięgają 1 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie żnińskim?

Średnio mają około 173 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 194 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu żnińskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje70 m²272 952 zł
3 pokoje258 m²487 156 zł
4 pokoje122 m²616 703 zł
5 pokoi207 m²964 348 zł
6 pokoi203 m²571 600 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 3 612 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 270 zł/m², a dla domów spada do 3 571 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu żnińskiego?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.