Domy i mieszkania na sprzedaż Koniński

Znajdź swoją nieruchomość w powiecie konińskim: 554 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 97 000 zł do 7 500 000 zł, średnio 590 058 zł.

Średnia cena 590 058 zł cena sprzedaży
Przedział cen 97 000–7 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 272 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 171 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

554 łącznie
52% domy
  • Mieszkania 47,7%
    264 nieruchomości
  • Domy 52,2%
    289 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 0,2%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

553 łącznie
27% 2 pokoje
  • 1 pokój 4,5%
    25 nieruchomości
  • 2 pokoje 27,1%
    150 nieruchomości
  • 3 pokoje 24,1%
    133 nieruchomości
  • 4 pokoje 17,4%
    96 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,9%
    149 nieruchomości

Przedziały cenowe

553 łącznie
  • 95 000–255 000 zł 20,4%
    113 nieruchomości
  • 255 000–365 000 zł 19,7%
    109 nieruchomości
  • 365 000–480 000 zł 20,8%
    115 nieruchomości
  • 480 000–755 000 zł 19,9%
    110 nieruchomości
  • 765 000–7 505 000 zł 19,2%
    106 nieruchomości

Przedziały powierzchni

553 łącznie
  • 0–50 m² 28,8%
    159 nieruchomości
  • 50–60 m² 15,7%
    87 nieruchomości
  • 60–100 m² 15,6%
    86 nieruchomości
  • 100–170 m² 21,2%
    117 nieruchomości
  • 170–48 110 m² 18,8%
    104 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 48 m² 476 m²
Cena za metr kwadratowy 6 426 zł/m² 1 776 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie konińskim liczy 554 nieruchomości, w tym 289 domów i 264 mieszkania oraz 1 inna nieruchomość: 52% oferty stanowią domy. Domy mają około 476 m² przy średniej cenie 1 776 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 48 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 6 426 zł/m².

Domy 5-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 4- i 6-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie konińskim wyniosła 290 000 zł w 2025 roku, na podstawie 143 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 14,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 054 zł.

Mediana ceny sprzedaży 290 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 054 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 143 2025
Ceny w ciągu roku +14,4% mediana
Od 2015 roku +222,2% mediana
Wobec mediany województwa -32,4% wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -35,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu konińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 054 zł/m², w obserwowanym przedziale od 109 100 zł do 495 920 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 78 000 zł do 350 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 47,9% transakcji zawarto między 120 000 zł a 270 000 zł, a 10,5% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 63 m², a 10% przekracza 81 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 32,4% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Stare Miasto — mediana 319 550 zł (4 298 zł/m², 70 transakcji od 2010 roku), dalej Kramsk z medianą 278 000 zł (5 054 zł/m²). Ślesin: 225 000 zł (4 397 zł/m²). Na drugim biegunie Wilczyn ma najbardziej przystępną medianę: 90 000 zł (1 628 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 41 sprzedaży mieszkań, z medianą 326 000 zł i 5 450 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 314 935 zł (5 450 zł/m²) przy 119 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu konińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 41 326 000 zł +12,4% 5 450 zł/m²
2025 143 290 000 zł +14,4% 5 054 zł/m²
2024 84 253 500 zł +19,3% 4 169 zł/m²
2023 71 212 500 zł +6,2% 4 338 zł/m²
2022 80 200 000 zł +17,6% 3 781 zł/m²
2021 60 170 000 zł +33,9% 3 287 zł/m²
2020 56 127 000 zł -5,6% 2 684 zł/m²
2019 68 134 500 zł +5,9% 2 718 zł/m²
2018 83 127 000 zł +14% 2 863 zł/m²
2017 26 111 390 zł -17,5% 2 307 zł/m²
2016 25 135 000 zł +50% 2 459 zł/m²
2015 11 90 000 zł -21,1% 1 667 zł/m²
2014 1 114 000 zł — 2 426 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Koniński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 143
Mediana ceny 290 000 zł
Cena za m² 5 054 zł/m²
Mediana powierzchni 53,5 m²
Typowy przedział 109 100 –
495 920 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie konińskim

Rozkład obliczony na podstawie 749 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 78 000 zł 10%
78 000 – 120 000 zł 14,7%
120 000 – 270 000 zł 47,9%
270 000 – 350 000 zł 16,8%
Powyżej 350 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie konińskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 749 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 700 zł/m² 9,5%
1 700 – 2 700 zł/m² 19,2%
2 700 – 4 600 zł/m² 44,1%
4 600 – 5 800 zł/m² 16,7%
Powyżej 5 800 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie konińskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 9,6%
32 – 44 m² 18%
44 – 63 m² 43,8%
63 – 81 m² 18,6%
Powyżej 81 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Koniński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,4% 129 000 zł 3 176 zł/m²
2 izby 23,7% 124 000 zł 3 929 zł/m²
3 izby 43% 160 000 zł 3 580 zł/m²
4 izby 26,9% 214 000 zł 3 596 zł/m²
5 izb 4,5% 340 000 zł 4 236 zł/m²
6 izb i więcej 1,5% 349 000 zł 3 495 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie konińskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Stare Miasto 70 319 550 zł 4 298 zł/m²
Kramsk 70 278 000 zł 5 054 zł/m²
Ślesin 101 225 000 zł 4 397 zł/m²
Golina 44 220 000 zł 3 877 zł/m²
Kazimierz Biskupi 169 161 000 zł 3 300 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie konińskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wilczyn 31 90 000 zł 1 628 zł/m²
Sompolno 69 120 000 zł 2 558 zł/m²
Kleczew 154 160 000 zł 3 090 zł/m²
Kazimierz Biskupi 169 161 000 zł 3 300 zł/m²
Golina 44 220 000 zł 3 877 zł/m²

Ceny działek w powiecie konińskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 7 208 34 zł/m² 49 500 zł 1 276 m²
Grunty rolne 7 540 4,0 zł/m² 36 970 zł 9 300 m²
Grunty leśne 176 4,9 zł/m² 46 715 zł 11 434 m²
Wszystkie działki 17 061 16 zł/m² 40 000 zł 2 469 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie konińskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Stare Miasto 2 158 33 zł/m² 60 000 zł
Kazimierz Biskupi 1 139 32 zł/m² 55 000 zł
Ślesin 1 981 31 zł/m² 48 000 zł
Kleczew 1 316 20 zł/m² 40 000 zł
Golina 1 484 17 zł/m² 50 000 zł
Sompolno 1 007 7,1 zł/m² 35 000 zł
Rychwał 864 5,4 zł/m² 33 000 zł
Rzgów 876 4,9 zł/m² 30 000 zł
Wierzbinek 1 037 4,2 zł/m² 41 000 zł
Grodziec 456 3,7 zł/m² 30 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie konińskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 2 071 149 0 1 401 521
2026 (do 17.08) 669 44 0 399 226
Razem 2010–2026 26 547 1 062 0 19 397 6 088

Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie konińskim: 53,5 m², 3 izby, za 290 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie konińskim?

Nieruchomości w powiecie konińskim kosztują średnio około 590 058 zł, czyli około 2 171 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie konińskim?

Aktualna oferta to około 554 nieruchomości: 289 domów i 264 mieszkania oraz 1 inna nieruchomość.

Jaki jest przedział cen w powiecie konińskim?

Oferty zaczynają się od 97 000 zł i sięgają 7 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 272 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 476 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu konińskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój37 m²216 162 zł
2 pokoje46 m²264 925 zł
3 pokoje66 m²430 129 zł
4 pokoje620 m²734 719 zł
5 pokoi696 m²893 037 zł
6 pokoi191 m²841 184 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 2 171 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 426 zł/m², a dla domów spada do 1 776 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu konińskiego?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.