Odkryj 51 domów na sprzedaż na terenie Ślesina. Ceny wahają się od 199 000 zł do 2 500 000 zł, a średnia cena to 656 490 zł.
Ceny nieruchomości Ślesina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Ślesina wyniosła 323 100 zł w 2025 roku, na podstawie 25 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 612 zł.
Mediana ceny sprzedaży
323 100 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 612 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
-5%
mediana
Od 2018 roku
+151,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+11,4%
Koniński: 290 000 zł
Wobec mediany krajowej
-28,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ślesina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 323 100 zł, czyli 7 612 zł/m², w obserwowanym przedziale od 170 780 zł do 479 380 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 350 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 48,5% transakcji zawarto między 130 000 zł a 280 000 zł, a 11,9% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,6% sprzedanych lokali ma od 41 do 54 m², a 12,9% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Koniński: 290 000 zł) o 11,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 254 950 zł i 6 503 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 319 257 zł (7 628 zł/m²) przy 28 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ślesina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
254 950 zł |
-21,1% |
6 503 zł/m² |
| 2025 |
25 |
323 100 zł |
-5% |
7 612 zł/m² |
| 2024 |
1 |
340 000 zł |
+50,4% |
7 701 zł/m² |
| 2023 |
26 |
226 000 zł |
-9,2% |
5 019 zł/m² |
| 2022 |
8 |
249 000 zł |
+10,7% |
4 439 zł/m² |
| 2021 |
4 |
225 000 zł |
+36,4% |
4 124 zł/m² |
| 2020 |
2 |
165 000 zł |
+71,9% |
2 298 zł/m² |
| 2019 |
3 |
96 000 zł |
-25,3% |
1 857 zł/m² |
| 2018 |
24 |
128 500 zł |
— |
3 202 zł/m² |
| 2016 |
2 |
122 500 zł |
— |
1 983 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ślesin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
323 100 zł |
| Cena za m² |
7 612 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,4 m² |
| Typowy przedział |
170 780 – 479 380 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ślesina
Rozkład obliczony na podstawie 101 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
10,9% |
| 100 000 – 130 000 zł |
12,9% |
| 130 000 – 280 000 zł |
48,5% |
| 280 000 – 350 000 zł |
15,8% |
| Powyżej 350 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ślesina
Rozkład ceny za m² na podstawie 101 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
11,9% |
| 1 900 – 3 200 zł/m² |
12,9% |
| 3 200 – 6 200 zł/m² |
45,5% |
| 6 200 – 7 800 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ślesina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
14,9% |
| 36 – 41 m² |
15,8% |
| 41 – 54 m² |
39,6% |
| 54 – 63 m² |
16,8% |
| Powyżej 63 m² |
12,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ślesin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
42,6% |
247 000 zł |
5 801 zł/m² |
| 3 izby |
48,5% |
144 000 zł |
3 962 zł/m² |
| 4 izby |
6,9% |
180 500 zł |
2 669 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
430 000 zł |
3 995 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ślesina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ślesin |
380 |
180 000 zł |
49 zł/m² |
| Żółwieniec |
309 |
250 000 zł |
67 zł/m² |
| Licheń Stary |
236 |
— |
30 zł/m² |
| Kępa |
169 |
— |
36 zł/m² |
| Szyszyńskie Holendry |
160 |
— |
35 zł/m² |
| Głębockie |
120 |
— |
33 zł/m² |
| Półwiosek Stary |
99 |
— |
30 zł/m² |
| Różopole |
99 |
— |
52 zł/m² |
| Niedźwiady |
98 |
— |
32 zł/m² |
| Mikorzyn |
83 |
— |
29 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ślesina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 086 |
45 zł/m² |
52 000 zł |
1 073 m² |
| Grunty rolne |
678 |
6,8 zł/m² |
40 000 zł |
5 750 m² |
| Grunty leśne |
19 |
5,8 zł/m² |
80 000 zł |
9 583 m² |
| Wszystkie działki |
1 981 |
31 zł/m² |
48 000 zł |
1 292 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Ślesina
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Ślesin |
239 |
49 zł/m² |
45 000 zł |
| Ślesin (obszar wiejski) |
1 742 |
29 zł/m² |
48 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ślesina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
273 |
26 |
0 |
163 |
84 |
| 2026 (do 17.08) |
100 |
7 |
0 |
38 |
55 |
| Razem 2010–2026 |
3 154 |
108 |
0 |
2 240 |
806 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Ślesina zamyka się między 170 780 zł a 479 380 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,9% nieruchomości sprzedano poniżej 100 000 zł, a 11,9% powyżej 350 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ślesina: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ślesina?
Licz się ze średnią kwotą 656 490 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ślesina, czyli około 915 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ślesina?
Obecnie dostępnych ofert: 51: 48 domów i 3 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Ślesina?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 718 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 760 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ślesina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 53 m² | 320 143 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 348 889 zł |
| 4 pokoje | 120 m² | 1 316 167 zł |
| 5 pokoi | 1 812 m² | 630 111 zł |
| 6 pokoi | 287 m² | 1 065 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 915 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 951 zł/m², a dla domów spada do 891 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ślesina?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.