Porównaj 134 domy na sprzedaż na terenie Osieka Małego — średnia cena to 455 267 zł, a ceny sięgają od 199 000 zł do 1 350 000 zł.
Ceny nieruchomości Osieka Małego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Osieka Małego? Odpowiedź dają sprzedaże w 2014 roku: 214 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 173 500 zł a 256 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
214 000 zł
2014
Mediana ceny za m²
2 555 zł/m²
2014
Zarejestrowane sprzedaże
15
2014
Wobec mediany powiatu
+78,3%
Kolski: 120 000 zł
Wobec mediany krajowej
+9,2%
Polska: 196 000 zł
Statystyki dla Osieka Małego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 214 000 zł, czyli 2 555 zł/m², w obserwowanym przedziale od 173 500 zł do 256 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 61 000 zł do 240 000 zł (około 73% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 81,2 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kolski: 120 000 zł) o 78,3%, a medianę krajową (196 000 zł) przewyższa o 9,2%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Osieka Małego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
2 |
185 500 zł |
— |
3 303 zł/m² |
| 2022 |
1 |
180 000 zł |
— |
3 046 zł/m² |
| 2020 |
1 |
120 000 zł |
+247,8% |
1 697 zł/m² |
| 2019 |
2 |
34 500 zł |
— |
1 188 zł/m² |
| 2017 |
4 |
80 000 zł |
— |
1 851 zł/m² |
| 2015 |
1 |
110 000 zł |
-48,6% |
1 551 zł/m² |
| 2014 |
15 |
214 000 zł |
— |
2 555 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiek Mały: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2014) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
214 000 zł |
| Cena za m² |
2 555 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
81,2 m² |
| Typowy przedział |
173 500 – 256 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Osieka Małego
Rozkład obliczony na podstawie 26 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 61 000 zł |
11,5% |
| 61 000 – 130 000 zł |
15,4% |
| 130 000 – 220 000 zł |
46,2% |
| 220 000 – 240 000 zł |
11,5% |
| Powyżej 240 000 zł |
15,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Osieka Małego
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
11,5% |
| 1 500 – 2 300 zł/m² |
23,1% |
| 2 300 – 2 700 zł/m² |
38,5% |
| 2 700 – 3 000 zł/m² |
15,4% |
| Powyżej 3 000 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Osieka Małego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 m² |
15,4% |
| 52 – 60 m² |
15,4% |
| 60 – 82 m² |
38,5% |
| 82 – 91 m² |
19,2% |
| Powyżej 91 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiek Mały: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
17,4% |
41 000 zł |
1 904 zł/m² |
| 3 izby |
56,5% |
181 000 zł |
2 539 zł/m² |
| 4 izby |
26,1% |
214 750 zł |
2 188 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Osieka Małego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Osiek Mały |
171 |
— |
20 zł/m² |
| Dęby Szlacheckie |
109 |
80 000 zł |
22 zł/m² |
| Osiek Wielki |
86 |
— |
14 zł/m² |
| Witowo |
84 |
— |
15 zł/m² |
| Nowa Wieś |
80 |
— |
22 zł/m² |
| Zielenie |
79 |
— |
14 zł/m² |
| Budzisław Nowy |
52 |
— |
20 zł/m² |
| Młynek |
48 |
— |
7,0 zł/m² |
| Rosocha |
46 |
— |
4,7 zł/m² |
| Trzebuchów |
36 |
— |
2,7 zł/m² |
Ceny działek na terenie Osieka Małego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
388 |
21 zł/m² |
30 000 zł |
1 324 m² |
| Grunty rolne |
443 |
4,2 zł/m² |
30 000 zł |
6 600 m² |
| Grunty leśne |
28 |
3,9 zł/m² |
42 750 zł |
11 818 m² |
| Wszystkie działki |
902 |
13 zł/m² |
30 000 zł |
2 438 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Osieka Małego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
95 |
0 |
0 |
75 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
58 |
0 |
0 |
44 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 290 |
26 |
0 |
990 |
274 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Osieka Małego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 181 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Osieka Małego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Osieka Małego?
Licz się ze średnią kwotą 455 267 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Osieka Małego, czyli około 4 739 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 134 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 350 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 96 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Osieka Małego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 99 m² | 335 400 zł |
| 4 pokoje | 101 m² | 413 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 739 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Osieka Małego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.