Domy i mieszkania na sprzedaż Mogileński

Zobacz 64 nieruchomości na sprzedaż w powiecie mogileńskim: ceny od 149 000 zł do 2 400 000 zł, średnio 590 837 zł.

Średnia cena 590 837 zł cena sprzedaży
Przedział cen 149 000–2 400 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 140 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 209 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

64 łącznie
70% domy
  • Mieszkania 29,7%
    19 nieruchomości
  • Domy 70,3%
    45 nieruchomości

Ile pokoi

64 łącznie
34% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,8%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,5%
    8 nieruchomości
  • 3 pokoje 34,4%
    22 nieruchomości
  • 4 pokoje 14,1%
    9 nieruchomości
  • 5+ pokoi 31,3%
    20 nieruchomości

Przedziały cenowe

64 łącznie
  • 145 000–265 000 zł 20,3%
    13 nieruchomości
  • 265 000–315 000 zł 20,3%
    13 nieruchomości
  • 330 000–650 000 zł 21,9%
    14 nieruchomości
  • 650 000–850 000 zł 18,8%
    12 nieruchomości
  • 850 000–2 405 000 zł 18,8%
    12 nieruchomości

Przedziały powierzchni

64 łącznie
  • 30–70 m² 29,7%
    19 nieruchomości
  • 70–100 m² 14,1%
    9 nieruchomości
  • 100–130 m² 18,8%
    12 nieruchomości
  • 130–190 m² 18,8%
    12 nieruchomości
  • 200–570 m² 18,8%
    12 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 176 m²
Cena za metr kwadratowy 4 364 zł/m² 4 188 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie mogileńskim liczy 64 nieruchomości, w tym 45 domów i 19 mieszkań: 70% oferty stanowią domy. Domy mają około 176 m² przy średniej cenie 4 188 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 55 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 4 364 zł/m².

Domy 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5- i 6-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie mogileńskim? W 2025 roku połowa mieszkań i domów sprzedała się za mniej niż 270 000 zł — to mediana wyliczona z 204 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +200%.

Mediana ceny sprzedaży 270 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 650 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 204 2025
Ceny w ciągu roku +8% mediana
Od 2010 roku +200% mediana
Wobec mediany województwa -22,9% kujawsko-pomorskie: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej -40% Polska: 450 010 zł

Rynek nieruchomości powiatu mogileńskiego opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 56% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 250 000 zł, czyli 4 670 zł/m², w obserwowanym przedziale od 69 150 zł do 423 478 zł. Domy (45% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 380 000 zł (2 842 zł/m²).

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 100 000 zł a 250 000 zł, a 10,6% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,2% przekracza 74 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,9% niższa od mediany województwa (kujawsko-pomorskie: 350 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mogilno — mediana 183 450 zł (3 217 zł/m², 1 512 transakcji od 2010 roku), dalej Strzelno z medianą 150 000 zł (2 558 zł/m²). Dąbrowa: 130 000 zł (1 364 zł/m²). Na drugim biegunie Jeziora Wielkie ma najbardziej przystępną medianę: 103 000 zł (1 194 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 121 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 290 000 zł i 5 514 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 284 690 zł (5 307 zł/m²) przy 205 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu mogileńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 121 290 000 zł +7,4% 5 514 zł/m²
2025 204 270 000 zł +8% 4 650 zł/m²
2024 177 250 000 zł +12,6% 4 491 zł/m²
2023 179 222 000 zł +3,3% 4 176 zł/m²
2022 233 215 000 zł +22% 3 689 zł/m²
2021 195 176 300 zł +16,8% 3 261 zł/m²
2020 183 150 920 zł -18,4% 3 301 zł/m²
2019 157 184 900 zł +47,9% 2 956 zł/m²
2018 118 125 000 zł -10,7% 2 203 zł/m²
2017 133 140 000 zł +16,7% 2 378 zł/m²
2016 111 120 000 zł +9,1% 2 078 zł/m²
2015 109 110 000 zł +10% 1 967 zł/m²
2014 88 100 000 zł +11,1% 1 851 zł/m²
2013 117 90 000 zł -6,7% 1 342 zł/m²
2012 104 96 500 zł -3,5% 1 337 zł/m²
2011 100 100 000 zł +11,1% 1 937 zł/m²
2010 75 90 000 zł — 1 559 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mogileński: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025) Domy (2025)
Sprzedaże 11787
Mediana ceny 250 000 zł380 000 zł
Cena za m² 4 670 zł/m²2 842 zł/m²
Mediana powierzchni 53,5 m²183 m²
Typowy przedział 69 150 –
423 478 zł
33 000 –
769 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie mogileńskim

Rozkład obliczony na podstawie 2 404 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 45 000 zł 9,6%
45 000 – 100 000 zł 16,9%
100 000 – 250 000 zł 45,3%
250 000 – 380 000 zł 17,5%
Powyżej 380 000 zł 10,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie mogileńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 312 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 9,9%
1 100 – 2 100 zł/m² 18,9%
2 100 – 4 000 zł/m² 44,1%
4 000 – 5 400 zł/m² 17,1%
Powyżej 5 400 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie mogileńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 9,6%
34 – 44 m² 18,1%
44 – 61 m² 46,4%
61 – 74 m² 16,7%
Powyżej 74 m² 9,2%

Powierzchnie działek przy sprzedanych domach w powiecie mogileńskim

Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
Powierzchnia działkiUdział sprzedaży
Poniżej 460 m² 10,1%
460 – 780 m² 17,9%
780 – 3 200 m² 44,1%
3 200 – 13 000 m² 17,9%
Powyżej 13 000 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mogileński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,1% 85 000 zł 2 791 zł/m²
2 izby 21,4% 101 750 zł 3 035 zł/m²
3 izby 45,8% 152 500 zł 3 173 zł/m²
4 izby 25,5% 180 000 zł 2 988 zł/m²
5 izb 2,7% 200 000 zł 2 757 zł/m²
6 izb i więcej 0,5% 278 960 zł 2 202 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie mogileńskim

Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mogilno 1 512 183 450 zł 3 217 zł/m²
Strzelno 531 150 000 zł 2 558 zł/m²
Dąbrowa 148 130 000 zł 1 364 zł/m²
Jeziora Wielkie 213 103 000 zł 1 194 zł/m²

Ceny działek w powiecie mogileńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 618 38 zł/m² 55 000 zł 1 185 m²
Grunty rolne 2 216 6,5 zł/m² 52 000 zł 5 500 m²
Grunty leśne 17 7,0 zł/m² 52 000 zł 5 745 m²
Wszystkie działki 3 614 15 zł/m² 50 000 zł 2 425 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie mogileńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mogilno 1 986 21 zł/m² 50 000 zł
Strzelno 796 13 zł/m² 59 000 zł
Jeziora Wielkie 582 6,3 zł/m² 49 498 zł
Dąbrowa 253 5,7 zł/m² 56 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie mogileńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 580 134 105 272 69
2026 (do 17.08) 248 98 37 97 16
Razem 2010–2026 8 355 1 796 1 198 4 263 1 098

Między 2010 a 2025 rokiem mediana w powiecie mogileńskim przeszła z 90 000 zł na 270 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 37,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie mogileńskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie mogileńskim trzeba przeznaczyć średnio 590 837 zł, czyli około 4 209 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 64: 45 domów i 19 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 2 400 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie mogileńskim?

Średnio mają około 140 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu mogileńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje72 m²350 625 zł
3 pokoje104 m²556 071 zł
4 pokoje100 m²298 444 zł
5 pokoi125 m²637 444 zł
6 pokoi250 m²1 251 286 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie mogileńskim?

Wynosi ona około 4 209 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 364 zł/m², a dla domów spada do 4 188 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie mogileńskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.