Kup nieruchomość na terenie Strzelna: 50 nieruchomości w cenach od 180 000 zł do 1 150 000 zł, przy średniej cenie 366 667 zł.
Ceny nieruchomości Strzelna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Strzelna wyniosła 297 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Mogileński) mediana to 270 000 zł. Zmiana roczna: +11,8%.
Mediana ceny sprzedaży
297 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 370 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
52
2025
Ceny w ciągu roku
+11,8%
mediana
Od 2010 roku
+230,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+10,2%
Mogileński: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,9%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Strzelna dzieli się niemal po równo między mieszkania i domy. Domy, z niewielką przewagą (52% sprzedaży), osiągają medianę 411 000 zł, w obserwowanym przedziale od 42 750 zł do 648 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 410 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 90 000 zł a 230 000 zł, a 9,6% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49,6% sprzedanych lokali ma od 42 do 54 m², a 11% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Mogileński: 270 000 zł) o 10,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,9% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Strzelno — mediana 180 000 zł (3 153 zł/m², 267 transakcji od 2010 roku), dalej Strzelno (obszar wiejski) z medianą 116 000 zł (1 811 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań i domów, z medianą 284 500 zł i 2 653 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 285 000 zł (3 454 zł/m²) przy 39 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strzelna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
284 500 zł |
-4,4% |
2 653 zł/m² |
| 2025 |
52 |
297 500 zł |
+11,8% |
3 370 zł/m² |
| 2024 |
44 |
266 000 zł |
+14,7% |
3 253 zł/m² |
| 2023 |
34 |
232 000 zł |
+12,3% |
3 838 zł/m² |
| 2022 |
64 |
206 500 zł |
+53% |
4 084 zł/m² |
| 2021 |
39 |
135 000 zł |
-3,6% |
2 694 zł/m² |
| 2020 |
36 |
140 000 zł |
+23,9% |
2 535 zł/m² |
| 2019 |
27 |
113 000 zł |
-5,8% |
2 210 zł/m² |
| 2018 |
21 |
120 000 zł |
+17,1% |
2 072 zł/m² |
| 2017 |
36 |
102 500 zł |
-18% |
2 037 zł/m² |
| 2016 |
30 |
125 000 zł |
+16,8% |
1 864 zł/m² |
| 2015 |
26 |
107 000 zł |
+12,6% |
1 673 zł/m² |
| 2014 |
19 |
95 000 zł |
+35,7% |
1 753 zł/m² |
| 2013 |
23 |
70 000 zł |
-28,6% |
1 620 zł/m² |
| 2012 |
25 |
98 000 zł |
-10,9% |
1 483 zł/m² |
| 2011 |
16 |
110 000 zł |
+22,2% |
1 647 zł/m² |
| 2010 |
15 |
90 000 zł |
— |
1 483 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelno: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
20 | 32 |
| Mediana ceny |
159 000 zł | 411 000 zł |
| Cena za m² |
3 370 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
46,6 m² | — |
| Typowy przedział |
64 250 – 286 750 zł | 42 750 – 648 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelna
Rozkład obliczony na podstawie 531 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
7,7% |
| 40 000 – 90 000 zł |
20% |
| 90 000 – 230 000 zł |
43,9% |
| 230 000 – 410 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 410 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strzelna
Rozkład ceny za m² na podstawie 246 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,2% |
| 1 100 – 1 700 zł/m² |
17,5% |
| 1 700 – 3 600 zł/m² |
45,1% |
| 3 600 – 4 700 zł/m² |
16,3% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
7,3% |
| 32 – 42 m² |
14,2% |
| 42 – 54 m² |
49,6% |
| 54 – 65 m² |
17,9% |
| Powyżej 65 m² |
11% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Strzelna
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 490 m² |
11,6% |
| 490 – 740 m² |
16,7% |
| 740 – 3 100 m² |
42,9% |
| 3 100 – 13 000 m² |
18,5% |
| Powyżej 13 000 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,2% |
60 000 zł |
2 718 zł/m² |
| 2 izby |
30,8% |
90 000 zł |
2 490 zł/m² |
| 3 izby |
41,9% |
140 000 zł |
2 961 zł/m² |
| 4 izby |
18,9% |
145 000 zł |
2 484 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
145 655 zł |
1 236 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
150 000 zł |
1 234 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Strzelna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Strzelno |
258 |
150 000 zł |
46 zł/m² |
| Ostrowo |
103 |
200 000 zł |
48 zł/m² |
| Strzelno Klasztorne |
77 |
145 000 zł |
5,9 zł/m² |
| Łąkie |
68 |
163 000 zł |
15 zł/m² |
| Bożejewice |
47 |
— |
6,0 zł/m² |
| Bławaty |
35 |
175 000 zł |
54 zł/m² |
| Stodólno |
29 |
— |
6,0 zł/m² |
| Młynice |
29 |
130 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Ciencisko |
27 |
140 000 zł |
5,8 zł/m² |
| Wronowy |
25 |
40 000 zł |
6,1 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Strzelna
Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Strzelno |
267 |
180 000 zł |
3 153 zł/m² |
| Strzelno (obszar wiejski) |
264 |
116 000 zł |
1 811 zł/m² |
Ceny działek na terenie Strzelna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
32 |
54 zł/m² |
60 750 zł |
1 356 m² |
| Grunty rolne |
631 |
11 zł/m² |
58 700 zł |
3 050 m² |
| Wszystkie działki |
796 |
13 zł/m² |
59 000 zł |
2 651 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Strzelna
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Strzelno |
221 |
47 zł/m² |
55 000 zł |
| Strzelno (obszar wiejski) |
575 |
7,1 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strzelna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
142 |
26 |
40 |
59 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
60 |
20 |
11 |
25 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 952 |
448 |
316 |
952 |
236 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Strzelna różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Żegotki, z medianą 222 500 zł przy 4 sprzedażach mieszkań i domów. Najwięcej transakcji przypada na obręb Strzelno (258). Rynek pierwotny odpowiada za 34,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Strzelna w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelna?
Na zakup nieruchomości na terenie Strzelna trzeba przeznaczyć średnio 366 667 zł, czyli około 2 426 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Strzelna?
Aktualna oferta to około 50 nieruchomości: 8 mieszkań i 7 domów oraz 35 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Strzelna?
Ceny wahają się od około 180 000 zł do 1 150 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Strzelna?
Średnio mają około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 262 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Strzelna?
Średnio wychodzi około 2 426 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 375 zł/m², a dla domów spada do 1 967 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Strzelna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.