Znajdź 41 domów na sprzedaż na terenie Orchowa, w cenach między 359 000 zł a 499 000 zł, przy średniej cenie 426 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
80 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 210 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+77,8%
mediana
Od 2017 roku
+29%
mediana
Wobec mediany powiatu
-75%
Słupecki: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
-82,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Orchowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 80 000 zł, czyli 2 210 zł/m², w obserwowanym przedziale od 57 800 zł do 216 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 120 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 45 000 zł a 90 000 zł, a 10,9% przekroczyło 120 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 42 do 57 m², a 10,9% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 75% niższa od mediany powiatu (Słupecki: 320 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 82,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Orchowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
335 000 zł |
+318,8% |
3 367 zł/m² |
| 2025 |
9 |
80 000 zł |
+77,8% |
2 210 zł/m² |
| 2024 |
3 |
45 000 zł |
-62,5% |
1 943 zł/m² |
| 2023 |
2 |
120 000 zł |
+84,6% |
2 941 zł/m² |
| 2022 |
4 |
65 000 zł |
+30% |
1 521 zł/m² |
| 2021 |
5 |
50 000 zł |
-20,9% |
1 091 zł/m² |
| 2020 |
4 |
63 250 zł |
-20,9% |
1 116 zł/m² |
| 2019 |
7 |
80 000 zł |
+42,6% |
1 490 zł/m² |
| 2018 |
6 |
56 107 zł |
-9,5% |
995 zł/m² |
| 2017 |
7 |
62 000 zł |
+0,8% |
1 238 zł/m² |
| 2016 |
2 |
61 500 zł |
+61,8% |
1 170 zł/m² |
| 2015 |
3 |
38 000 zł |
— |
1 315 zł/m² |
| 2012 |
2 |
91 006 zł |
— |
1 259 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Orchowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
80 000 zł |
| Cena za m² |
2 210 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50 m² |
| Typowy przedział |
57 800 – 216 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Orchowa
Rozkład obliczony na podstawie 55 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
10,9% |
| 32 000 – 45 000 zł |
16,4% |
| 45 000 – 90 000 zł |
41,8% |
| 90 000 – 120 000 zł |
20% |
| Powyżej 120 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Orchowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 590 zł/m² |
10,9% |
| 590 – 1 100 zł/m² |
21,8% |
| 1 100 – 1 800 zł/m² |
38,2% |
| 1 800 – 2 400 zł/m² |
20% |
| Powyżej 2 400 zł/m² |
9,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Orchowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,9% |
| 30 – 42 m² |
16,4% |
| 42 – 57 m² |
40% |
| 57 – 76 m² |
21,8% |
| Powyżej 76 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Orchowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,5% |
45 000 zł |
2 059 zł/m² |
| 2 izby |
23,6% |
40 000 zł |
1 195 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
70 766 zł |
1 547 zł/m² |
| 4 izby |
23,6% |
80 000 zł |
1 694 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
222 740 zł |
2 241 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,6% |
87 500 zł |
893 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Orchowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Szydłówiec |
179 |
— |
44 zł/m² |
| Orchowo |
173 |
77 766 zł |
23 zł/m² |
| Mlecze |
104 |
— |
44 zł/m² |
| Słowikowo |
57 |
— |
6,0 zł/m² |
| Orchówek |
35 |
— |
11 zł/m² |
| Osówiec |
33 |
59 250 zł |
— |
| Ostrówek |
28 |
— |
30 zł/m² |
| Bielsko |
22 |
— |
6,1 zł/m² |
| Różanna |
18 |
79 500 zł |
25 zł/m² |
| Gałczynek |
18 |
— |
33 zł/m² |
Ceny działek na terenie Orchowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
101 |
38 zł/m² |
35 000 zł |
925 m² |
| Grunty rolne |
371 |
26 zł/m² |
50 000 zł |
1 209 m² |
| Wszystkie działki |
539 |
27 zł/m² |
40 000 zł |
1 127 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Orchowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
62 |
11 |
0 |
40 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
1 |
0 |
22 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
889 |
64 |
0 |
623 |
202 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 80 000 zł (2 210 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (40% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Orchowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Orchowa?
Nieruchomości na terenie Orchowa kosztują średnio około 426 000 zł, czyli około 2 818 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 41 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 359 000 zł do 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Orchowa?
Średnia powierzchnia to około 151 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Orchowa?
Wynosi ona około 2 818 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Orchowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.