Domy i mieszkania na sprzedaż Wrzesiński

Znajdź 165 nieruchomości na sprzedaż w powiecie wrzesińskim, w cenach między 180 000 zł a 1 690 000 zł, przy średniej cenie 631 954 zł.

Średnia cena 631 954 zł cena sprzedaży
Przedział cen 180 000–1 690 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 133 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 762 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

165 łącznie
56% domy
  • Mieszkania 43,6%
    72 nieruchomości
  • Domy 56,4%
    93 nieruchomości

Ile pokoi

165 łącznie
30% 5+ pokoi
  • 1 pokój 6,1%
    10 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,8%
    26 nieruchomości
  • 3 pokoje 29,1%
    48 nieruchomości
  • 4 pokoje 19,4%
    32 nieruchomości
  • 5+ pokoi 29,7%
    49 nieruchomości

Przedziały cenowe

165 łącznie
  • 180 000–390 000 zł 20,6%
    34 nieruchomości
  • 390 000–500 000 zł 19,4%
    32 nieruchomości
  • 500 000–600 000 zł 22,4%
    37 nieruchomości
  • 615 000–800 000 zł 17,6%
    29 nieruchomości
  • 815 000–1 695 000 zł 20,0%
    33 nieruchomości

Przedziały powierzchni

165 łącznie
  • 20–60 m² 26,7%
    44 nieruchomości
  • 60–80 m² 17,0%
    28 nieruchomości
  • 80–110 m² 16,4%
    27 nieruchomości
  • 110–210 m² 20,0%
    33 nieruchomości
  • 210–860 m² 20,0%
    33 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 190 m²
Cena za metr kwadratowy 7 540 zł/m² 4 099 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie wrzesińskim liczy 165 nieruchomości, w tym 93 domy i 72 mieszkania: 56% oferty stanowią domy. Domy mają około 190 m² przy średniej cenie 4 099 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 59 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 7 540 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 3-pokojowe.

Z 483 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 370 000 zł rynek powiatu wrzesińskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 163,6%.

Mediana ceny sprzedaży 370 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 872 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 483 2025
Ceny w ciągu roku +12% mediana
Od 2010 roku +163,6% mediana
Wobec mediany województwa -13,8% wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -17,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu wrzesińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 6 872 zł/m², w obserwowanym przedziale od 119 100 zł do 598 600 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 380 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 160 000 zł a 260 000 zł, a 10,2% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 9,9% przekracza 70 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,8% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Września — mediana 205 000 zł (4 020 zł/m², 6 648 transakcji od 2010 roku), dalej Nekla z medianą 189 000 zł (3 242 zł/m²). Miłosław: 140 000 zł (2 850 zł/m²). Na drugim biegunie Kołaczkowo ma najbardziej przystępną medianę: 105 000 zł (1 860 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 220 sprzedaży mieszkań, z medianą 353 700 zł i 7 442 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 365 050 zł (7 275 zł/m²) przy 378 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu wrzesińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 220 353 700 zł -4,4% 7 442 zł/m²
2025 483 370 000 zł +12% 6 872 zł/m²
2024 440 330 435 zł +16,6% 6 586 zł/m²
2023 534 283 500 zł +13,4% 5 702 zł/m²
2022 520 250 000 zł +10,5% 4 843 zł/m²
2021 631 226 170 zł +15,2% 4 400 zł/m²
2020 748 196 261 zł +2,5% 4 027 zł/m²
2019 621 191 500 zł +6,4% 3 911 zł/m²
2018 634 180 058 zł +0% 3 490 zł/m²
2017 781 180 000 zł +2,8% 3 824 zł/m²
2016 468 175 120 zł +5,6% 3 793 zł/m²
2015 382 165 800 zł -2,5% 3 513 zł/m²
2014 201 170 000 zł +13,2% 3 372 zł/m²
2013 291 150 180 zł -6,1% 3 344 zł/m²
2012 218 160 000 zł -5,9% 3 322 zł/m²
2011 184 170 000 zł +21,1% 3 300 zł/m²
2010 174 140 354 zł — 2 947 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wrzesiński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 483
Mediana ceny 370 000 zł
Cena za m² 6 872 zł/m²
Mediana powierzchni 51,4 m²
Typowy przedział 119 100 –
598 600 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie wrzesińskim

Rozkład obliczony na podstawie 7 530 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 10,7%
120 000 – 160 000 zł 15,6%
160 000 – 260 000 zł 45,4%
260 000 – 380 000 zł 18,1%
Powyżej 380 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie wrzesińskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 7 504 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 700 zł/m² 10,3%
2 700 – 3 400 zł/m² 15,6%
3 400 – 4 800 zł/m² 46,6%
4 800 – 6 900 zł/m² 17,5%
Powyżej 6 900 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie wrzesińskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,6%
35 – 44 m² 19,8%
44 – 59 m² 42,4%
59 – 70 m² 18,2%
Powyżej 70 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wrzesiński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,8% 120 000 zł 4 906 zł/m²
2 izby 36,7% 177 042 zł 4 709 zł/m²
3 izby 42,8% 214 664 zł 4 389 zł/m²
4 izby 13,6% 245 000 zł 4 038 zł/m²
5 izb 3,1% 385 000 zł 4 120 zł/m²
6 izb i więcej 1% 390 750 zł 3 536 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie wrzesińskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Września 6 648 205 000 zł 4 020 zł/m²
Nekla 385 189 000 zł 3 242 zł/m²
Miłosław 296 140 000 zł 2 850 zł/m²
Pyzdry 57 130 000 zł 2 986 zł/m²
Kołaczkowo 144 105 000 zł 1 860 zł/m²

Ceny działek w powiecie wrzesińskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 619 90 zł/m² 115 000 zł 1 125 m²
Grunty rolne 2 984 41 zł/m² 93 240 zł 2 144 m²
Grunty leśne 7 5,5 zł/m² 45 000 zł 3 618 m²
Wszystkie działki 3 610 50 zł/m² 98 000 zł 1 766 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie wrzesińskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Września 1 753 74 zł/m² 112 050 zł
Nekla 952 53 zł/m² 100 000 zł
Miłosław 353 31 zł/m² 70 000 zł
Kołaczkowo 141 9,5 zł/m² 81 240 zł
Pyzdry 412 6,8 zł/m² 53 125 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie wrzesińskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 349 504 0 481 364
2026 (do 17.08) 550 249 0 142 159
Razem 2010–2026 19 994 8 057 0 4 147 7 790

Między 2010 a 2025 rokiem mediana w powiecie wrzesińskim przeszła z 140 354 zł na 370 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 61,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie wrzesińskim?

Licz się ze średnią kwotą 631 954 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie wrzesińskim, czyli około 4 762 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 165 nieruchomości: 93 domy i 72 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 180 000 zł do 1 690 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie wrzesińskim?

Średnio mają około 133 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 190 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu wrzesińskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój33 m²265 750 zł
2 pokoje50 m²381 355 zł
3 pokoje71 m²498 620 zł
4 pokoje117 m²786 745 zł
5 pokoi176 m²803 130 zł
6 pokoi278 m²763 900 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 4 762 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 540 zł/m², a dla domów spada do 4 099 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie wrzesińskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.