Domy i mieszkania na sprzedaż Września

Mamy 108 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wrześni, w cenach od 180 000 zł do 1 600 000 zł, przy średniej cenie 585 828 zł.

Średnia cena 585 828 zł cena sprzedaży
Przedział cen 180 000–1 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 109 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 375 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

108 łącznie
55% mieszkania
  • Mieszkania 54,6%
    59 nieruchomości
  • Domy 45,4%
    49 nieruchomości

Ile pokoi

108 łącznie
33% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,4%
    8 nieruchomości
  • 2 pokoje 20,4%
    22 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,3%
    36 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,4%
    22 nieruchomości
  • 5+ pokoi 18,5%
    20 nieruchomości

Przedziały cenowe

108 łącznie
  • 180 000–380 000 zł 21,3%
    23 nieruchomości
  • 385 000–495 000 zł 19,4%
    21 nieruchomości
  • 495 000–585 000 zł 19,4%
    21 nieruchomości
  • 585 000–740 000 zł 20,4%
    22 nieruchomości
  • 760 000–1 605 000 zł 19,4%
    21 nieruchomości

Przedziały powierzchni

108 łącznie
  • 30–60 m² 35,2%
    38 nieruchomości
  • 60–70 m² 11,1%
    12 nieruchomości
  • 70–90 m² 17,6%
    19 nieruchomości
  • 90–150 m² 19,4%
    21 nieruchomości
  • 160–640 m² 16,7%
    18 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 57 m² 171 m²
Cena za metr kwadratowy 7 690 zł/m² 4 448 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Wrześni liczy 108 nieruchomości, w tym 59 mieszkań i 49 domów: 55% oferty stanowią mieszkania. Mieszkania mają około 57 m² przy średniej cenie 7 690 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 171 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 4 448 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 4-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Wrześni obejmują 409 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 380 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 100 zł. To o 15,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 380 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 100 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 409 2025
Ceny w ciągu roku +11,8% mediana
Od 2010 roku +159,5% mediana
Wobec mediany powiatu +2,7% Wrzesiński: 370 000 zł
Wobec mediany krajowej -15,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Wrześni obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 380 000 zł, czyli 7 100 zł/m², w obserwowanym przedziale od 160 000 zł do 614 602 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 390 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 170 000 zł a 270 000 zł, a 9,7% przekroczyło 390 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 9,9% przekracza 69 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wrzesiński: 370 000 zł) o 2,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 15,6% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Września (obszar wiejski) — mediana 240 000 zł (3 531 zł/m², 546 transakcji od 2010 roku), dalej Września z medianą 204 500 zł (4 041 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 197 sprzedaży mieszkań, z medianą 363 240 zł i 7 611 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 370 000 zł (7 556 zł/m²) przy 329 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wrześni rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 197 363 240 zł -4,4% 7 611 zł/m²
2025 409 380 000 zł +11,8% 7 100 zł/m²
2024 385 340 000 zł +17,2% 6 738 zł/m²
2023 464 290 000 zł +11,4% 5 832 zł/m²
2022 468 260 250 zł +9,9% 4 919 zł/m²
2021 540 236 800 zł +18% 4 512 zł/m²
2020 673 200 700 zł +2,9% 4 113 zł/m²
2019 561 195 010 zł +6,5% 3 941 zł/m²
2018 546 183 105 zł +0,1% 3 585 zł/m²
2017 730 183 000 zł +1,7% 3 853 zł/m²
2016 417 180 000 zł +3,9% 3 800 zł/m²
2015 327 173 315 zł -2,6% 3 599 zł/m²
2014 167 178 000 zł +16,5% 3 448 zł/m²
2013 258 152 844 zł -6,7% 3 398 zł/m²
2012 192 163 750 zł -4,6% 3 380 zł/m²
2011 167 171 650 zł +17,2% 3 379 zł/m²
2010 147 146 412 zł — 2 962 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Września: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 409
Mediana ceny 380 000 zł
Cena za m² 7 100 zł/m²
Mediana powierzchni 50,9 m²
Typowy przedział 160 000 –
614 602 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wrześni

Rozkład obliczony na podstawie 6 648 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 130 000 zł 9,7%
130 000 – 170 000 zł 19,5%
170 000 – 270 000 zł 43,8%
270 000 – 390 000 zł 17,3%
Powyżej 390 000 zł 9,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wrześni

Rozkład ceny za m² na podstawie 6 635 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 000 zł/m² 10,9%
3 000 – 3 500 zł/m² 15,5%
3 500 – 4 900 zł/m² 45,4%
4 900 – 7 000 zł/m² 18,1%
Powyżej 7 000 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wrześni

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,6%
35 – 44 m² 21,1%
44 – 59 m² 42%
59 – 69 m² 17,5%
Powyżej 69 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Września: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,9% 120 157 zł 4 973 zł/m²
2 izby 37,3% 180 532 zł 4 839 zł/m²
3 izby 43,4% 220 000 zł 4 533 zł/m²
4 izby 12,8% 257 000 zł 4 227 zł/m²
5 izb 2,9% 388 000 zł 4 205 zł/m²
6 izb i więcej 0,8% 360 000 zł 3 069 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wrześni

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Września 6 761 192 899 zł 220 zł/m²
Bierzglinek 359 393 000 zł 123 zł/m²
Psary Polskie 305 289 000 zł 85 zł/m²
Kaczanowo 229 218 000 zł 64 zł/m²
Nowy Folwark 221 — 75 zł/m²
Gutowo Małe 209 240 000 zł 67 zł/m²
Gutowo Wielkie 201 345 000 zł 27 zł/m²
Obłaczkowo 157 138 500 zł 69 zł/m²
Słomowo 156 — 64 zł/m²
Węgierki 153 98 000 zł 55 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Wrześni

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Września (obszar wiejski) 546 240 000 zł 3 531 zł/m²
Września 6 102 204 500 zł 4 041 zł/m²

Ceny działek na terenie Wrześni: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 329 135 zł/m² 144 400 zł 971 m²
Grunty rolne 1 424 60 zł/m² 102 800 zł 1 640 m²
Wszystkie działki 1 753 74 zł/m² 112 050 zł 1 307 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wrześni

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Września 248 230 zł/m² 200 000 zł
Września (obszar wiejski) 1 505 61 zł/m² 100 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wrześni

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 921 424 0 241 256
2026 (do 17.08) 418 220 0 70 128
Razem 2010–2026 13 991 7 020 0 2 023 4 948

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 380 000 zł (7 100 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (43,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wrześni?

Licz się ze średnią kwotą 585 828 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wrześni, czyli około 5 375 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 108 nieruchomości: 59 mieszkań i 49 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 180 000 zł i sięgają 1 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 109 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 171 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wrześni:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje50 m²406 182 zł
3 pokoje66 m²476 917 zł
4 pokoje95 m²608 064 zł
5 pokoi176 m²849 364 zł
6 pokoi182 m²720 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wrześni?

Średnia cena to 5 375 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 690 zł/m², a dla domów spada do 4 448 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wrześni?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.