Zobacz 199 nieruchomości na sprzedaż na terenie Niechanowa: ceny od 119 000 zł do 1 500 000 zł, średnio 759 727 zł.
Ceny nieruchomości Niechanowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Niechanowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 85 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 40 000 zł a 267 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
85 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
1 868 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
7
2024
Ceny w ciągu roku
-68,5%
mediana
Od 2014 roku
+142,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-68,2%
Gnieźnieński: 267 000 zł
Wobec mediany krajowej
-79,5%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Niechanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 85 000 zł, czyli 1 868 zł/m², w obserwowanym przedziale od 40 000 zł do 267 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 270 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 36% transakcji zawarto między 54 000 zł a 120 000 zł, a 10,7% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,5% sprzedanych lokali ma od 46 do 63 m², a 10,8% przekracza 94 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 68,2% niższa od mediany powiatu (Gnieźnieński: 267 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 79,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Niechanowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
140 000 zł |
+80,6% |
2 707 zł/m² |
| 2025 |
2 |
77 500 zł |
-8,8% |
1 792 zł/m² |
| 2024 |
7 |
85 000 zł |
-68,5% |
1 868 zł/m² |
| 2023 |
5 |
270 000 zł |
+129,8% |
3 567 zł/m² |
| 2022 |
10 |
117 500 zł |
+17,5% |
2 517 zł/m² |
| 2021 |
9 |
100 000 zł |
+1% |
2 237 zł/m² |
| 2020 |
3 |
99 000 zł |
-60,8% |
1 673 zł/m² |
| 2019 |
4 |
252 250 zł |
+80,8% |
2 993 zł/m² |
| 2018 |
2 |
139 500 zł |
+7,4% |
2 082 zł/m² |
| 2017 |
3 |
129 900 zł |
+57,9% |
1 916 zł/m² |
| 2016 |
4 |
82 250 zł |
+71,4% |
1 732 zł/m² |
| 2015 |
7 |
48 000 zł |
+37,1% |
934 zł/m² |
| 2014 |
7 |
35 000 zł |
-43,9% |
782 zł/m² |
| 2013 |
1 |
62 363 zł |
+114,1% |
1 316 zł/m² |
| 2012 |
3 |
29 132 zł |
-66,7% |
559 zł/m² |
| 2011 |
2 |
87 500 zł |
+42,7% |
961 zł/m² |
| 2010 |
4 |
61 300 zł |
— |
978 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Niechanowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
85 000 zł |
| Cena za m² |
1 868 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,7 m² |
| Typowy przedział |
40 000 – 267 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Niechanowa
Rozkład obliczony na podstawie 75 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
9,3% |
| 35 000 – 54 000 zł |
18,7% |
| 54 000 – 120 000 zł |
36% |
| 120 000 – 270 000 zł |
25,3% |
| Powyżej 270 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Niechanowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 74 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 610 zł/m² |
10,8% |
| 610 – 1 200 zł/m² |
14,9% |
| 1 200 – 2 500 zł/m² |
47,3% |
| 2 500 – 3 500 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Niechanowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
12,2% |
| 40 – 46 m² |
16,2% |
| 46 – 63 m² |
40,5% |
| 63 – 94 m² |
20,3% |
| Powyżej 94 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Niechanowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
62 363 zł |
1 316 zł/m² |
| 2 izby |
22,5% |
62 500 zł |
1 831 zł/m² |
| 3 izby |
46,5% |
87 000 zł |
1 694 zł/m² |
| 4 izby |
23,9% |
150 000 zł |
2 346 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
440 000 zł |
3 114 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
245 000 zł |
1 892 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Niechanowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Cielimowo |
180 |
447 500 zł |
77 zł/m² |
| Gurówko |
139 |
— |
34 zł/m² |
| Niechanowo I |
83 |
120 000 zł |
47 zł/m² |
| Kędzierzyn |
67 |
— |
35 zł/m² |
| Mierzewo |
58 |
85 000 zł |
5,4 zł/m² |
| Niechanowo II |
53 |
— |
33 zł/m² |
| Goczałkowo |
35 |
— |
53 zł/m² |
| Żelazkowo |
29 |
— |
7,6 zł/m² |
| Jarząbkowo |
28 |
— |
5,7 zł/m² |
| Miroszka |
26 |
— |
8,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Niechanowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
128 |
43 zł/m² |
49 950 zł |
1 066 m² |
| Grunty rolne |
390 |
28 zł/m² |
60 000 zł |
1 605 m² |
| Wszystkie działki |
566 |
33 zł/m² |
57 750 zł |
1 252 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Niechanowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
7 |
0 |
43 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
18 |
3 |
0 |
9 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 095 |
96 |
0 |
668 |
331 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 85 000 zł (1 868 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Niechanowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Niechanowa?
Nieruchomości na terenie Niechanowa kosztują średnio około 759 727 zł, czyli około 4 031 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 199 nieruchomości: 8 domów i 3 mieszkania oraz 188 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 119 000 zł do 1 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Niechanowa?
Średnio mają około 188 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 221 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 102 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Niechanowa?
Średnio wychodzi około 4 031 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 254 zł/m², a dla domów rośnie do 4 166 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Niechanowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowe mieszkanie.