Porównaj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Łubowa — średnia cena to 858 728 zł, a ceny sięgają od 285 000 zł do 3 000 000 zł.
Ceny nieruchomości Łubowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Łubowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 300 000 zł. Typowa nieruchomość: 52,2 m², 3 izby. Ceny straciły 24,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 755 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
30
2025
Ceny w ciągu roku
-24,1%
mediana
Od 2013 roku
+104,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-4,8%
Gnieźnieński: 315 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łubowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 755 zł/m², w obserwowanym przedziale od 181 000 zł do 449 110 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 420 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 160 000 zł a 320 000 zł, a 10,2% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 47 do 60 m², a 10,5% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,8% niższa od mediany powiatu (Gnieźnieński: 315 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 295 001 zł (6 744 zł/m²) przy 22 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łubowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
197 500 zł |
-34,2% |
5 092 zł/m² |
| 2025 |
30 |
300 000 zł |
-24,1% |
6 755 zł/m² |
| 2024 |
25 |
395 313 zł |
+36% |
5 295 zł/m² |
| 2023 |
34 |
290 711 zł |
-6,4% |
5 378 zł/m² |
| 2022 |
37 |
310 719 zł |
-15,8% |
4 965 zł/m² |
| 2021 |
33 |
369 000 zł |
+100,5% |
3 335 zł/m² |
| 2020 |
22 |
184 000 zł |
+33,6% |
3 777 zł/m² |
| 2019 |
36 |
137 700 zł |
-19% |
3 486 zł/m² |
| 2018 |
11 |
170 000 zł |
-8,1% |
3 294 zł/m² |
| 2017 |
18 |
185 000 zł |
+23,3% |
3 308 zł/m² |
| 2016 |
16 |
150 000 zł |
-15,2% |
2 948 zł/m² |
| 2015 |
7 |
176 850 zł |
+48,3% |
3 396 zł/m² |
| 2014 |
8 |
119 250 zł |
-18,6% |
2 989 zł/m² |
| 2013 |
6 |
146 500 zł |
— |
2 273 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łubowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
30 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
6 755 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
181 000 – 449 110 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łubowa
Rozkład obliczony na podstawie 285 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,9% |
| 110 000 – 160 000 zł |
16,8% |
| 160 000 – 320 000 zł |
43,9% |
| 320 000 – 420 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 420 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łubowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 285 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
10,2% |
| 2 700 – 3 300 zł/m² |
18,2% |
| 3 300 – 5 200 zł/m² |
42,8% |
| 5 200 – 6 500 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
11,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łubowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,9% |
| 30 – 47 m² |
18,9% |
| 47 – 60 m² |
41,1% |
| 60 – 120 m² |
18,6% |
| Powyżej 120 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łubowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,8% |
118 472 zł |
4 921 zł/m² |
| 2 izby |
24,1% |
134 600 zł |
4 160 zł/m² |
| 3 izby |
43,4% |
198 000 zł |
4 240 zł/m² |
| 4 izby |
19,3% |
207 500 zł |
3 608 zł/m² |
| 5 izb |
4,4% |
409 006 zł |
3 514 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łubowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wierzyce |
402 |
— |
67 zł/m² |
| Fałkowo |
294 |
165 700 zł |
61 zł/m² |
| Lednogóra |
255 |
499 000 zł |
50 zł/m² |
| Łubowo |
242 |
226 875 zł |
56 zł/m² |
| Imielno |
140 |
— |
50 zł/m² |
| Owieczki |
79 |
— |
40 zł/m² |
| Przyborowo |
79 |
— |
52 zł/m² |
| Dziekanowice |
67 |
— |
58 zł/m² |
| Chwałkówko |
64 |
399 100 zł |
26 zł/m² |
| Rzegnowo |
59 |
— |
32 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łubowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
339 |
65 zł/m² |
88 000 zł |
1 249 m² |
| Grunty rolne |
787 |
48 zł/m² |
89 520 zł |
1 626 m² |
| Grunty leśne |
7 |
79 zł/m² |
190 000 zł |
3 370 m² |
| Wszystkie działki |
1 241 |
49 zł/m² |
87 000 zł |
1 504 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łubowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
171 |
30 |
0 |
105 |
36 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
5 |
0 |
20 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
2 439 |
307 |
0 |
1 484 |
648 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Łubowa średnia bez wartości skrajnych wynosi 296 450 zł, przy medianie 300 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 755 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Łubowa
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Łubowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Łubowa trzeba przeznaczyć średnio 858 728 zł, czyli około 5 877 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Łubowa?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 17 domów i 10 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Łubowa?
Oferty zaczynają się od 285 000 zł i sięgają 3 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Łubowa?
Zazwyczaj oferują około 146 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 202 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Łubowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 425 932 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 903 182 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 877 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 117 zł/m², a dla domów spada do 5 545 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Łubowa?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.