Zobacz 118 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pobiedzisk: ceny od 239 000 zł do 18 500 000 zł, średnio 999 156 zł.
Ceny nieruchomości Pobiedzisk według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Pobiedzisk sprzedawano w 2025 roku za medianę 395 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,7 m². Ceny straciły 8,4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
395 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 930 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
175
2025
Ceny w ciągu roku
-8,4%
mediana
Od 2010 roku
+227,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-22,5%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
-12,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pobiedzisk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 395 000 zł, czyli 7 930 zł/m², w obserwowanym przedziale od 243 313 zł do 702 100 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 490 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 10% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 48 do 63 m², a 7,8% przekracza 95 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 22,5% niższa od mediany powiatu (Poznański: 510 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 12,2% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Pobiedziska — mediana 270 000 zł (4 676 zł/m², 1 054 transakcje od 2010 roku), dalej Pobiedziska (obszar wiejski) z medianą 220 000 zł (3 501 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 42 sprzedaże mieszkań, z medianą 440 000 zł i 8 014 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 435 000 zł (8 007 zł/m²) przy 77 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pobiedzisk rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
42 |
440 000 zł |
+11,4% |
8 014 zł/m² |
| 2025 |
175 |
395 000 zł |
-8,4% |
7 930 zł/m² |
| 2024 |
80 |
431 281 zł |
+23,3% |
6 138 zł/m² |
| 2023 |
93 |
349 800 zł |
+12,8% |
5 855 zł/m² |
| 2022 |
78 |
310 000 zł |
+11,1% |
5 100 zł/m² |
| 2021 |
167 |
279 126 zł |
+2,2% |
4 828 zł/m² |
| 2020 |
117 |
273 000 zł |
+18,5% |
4 530 zł/m² |
| 2019 |
124 |
230 354 zł |
+20,7% |
4 169 zł/m² |
| 2018 |
173 |
190 800 zł |
+112% |
3 930 zł/m² |
| 2017 |
15 |
90 000 zł |
-33,8% |
1 761 zł/m² |
| 2016 |
28 |
136 000 zł |
+4,6% |
2 432 zł/m² |
| 2015 |
23 |
130 000 zł |
-23,3% |
2 500 zł/m² |
| 2014 |
34 |
169 500 zł |
+17,7% |
2 658 zł/m² |
| 2013 |
28 |
144 000 zł |
+1,1% |
1 810 zł/m² |
| 2012 |
32 |
142 500 zł |
-14,3% |
2 384 zł/m² |
| 2011 |
24 |
166 302 zł |
+38% |
3 489 zł/m² |
| 2010 |
10 |
120 549 zł |
— |
2 531 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pobiedziska: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
175 |
| Mediana ceny |
395 000 zł |
| Cena za m² |
7 930 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,7 m² |
| Typowy przedział |
243 313 – 702 100 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pobiedzisk
Rozkład obliczony na podstawie 1 243 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,3% |
| 130 000 – 200 000 zł |
17,9% |
| 200 000 – 340 000 zł |
45,4% |
| 340 000 – 490 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 490 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pobiedzisk
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 241 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,2% |
| 2 400 – 3 800 zł/m² |
18,2% |
| 3 800 – 5 700 zł/m² |
43,6% |
| 5 700 – 8 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 8 000 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pobiedzisk
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,9% |
| 40 – 48 m² |
18,9% |
| 48 – 63 m² |
43,9% |
| 63 – 95 m² |
19,4% |
| Powyżej 95 m² |
7,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pobiedziska: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
138 926 zł |
3 177 zł/m² |
| 2 izby |
35,5% |
201 757 zł |
4 441 zł/m² |
| 3 izby |
47,2% |
270 000 zł |
4 417 zł/m² |
| 4 izby |
10% |
333 000 zł |
3 550 zł/m² |
| 5 izb |
6,3% |
338 100 zł |
3 645 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
530 000 zł |
3 635 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pobiedzisk
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pobiedziska |
1 367 |
227 000 zł |
148 zł/m² |
| Biskupice |
579 |
453 100 zł |
117 zł/m² |
| Stęszewko |
384 |
— |
84 zł/m² |
| Jerzykowo |
354 |
519 500 zł |
115 zł/m² |
| Jerzyn |
226 |
— |
88 zł/m² |
| Bugaj |
201 |
393 518 zł |
91 zł/m² |
| Główna |
136 |
330 200 zł |
88 zł/m² |
| Kapalica |
122 |
— |
98 zł/m² |
| Promienko |
114 |
— |
97 zł/m² |
| Wronczyn |
111 |
170 000 zł |
91 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Pobiedzisk
Ceny działek na terenie Pobiedzisk: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
729 |
110 zł/m² |
149 999 zł |
1 265 m² |
| Grunty rolne |
945 |
75 zł/m² |
115 000 zł |
1 384 m² |
| Grunty leśne |
13 |
54 zł/m² |
310 000 zł |
3 987 m² |
| Wszystkie działki |
1 706 |
95 zł/m² |
130 680 zł |
1 320 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Pobiedzisk
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Pobiedziska |
309 |
138 zł/m² |
143 100 zł |
| Pobiedziska (obszar wiejski) |
1 397 |
84 zł/m² |
130 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pobiedzisk
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
462 |
180 |
0 |
188 |
94 |
| 2026 (do 17.08) |
191 |
43 |
0 |
94 |
54 |
| Razem 2010–2026 |
6 281 |
1 275 |
0 |
1 945 |
3 061 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pobiedzisk to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 270 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 8,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Pobiedzisk w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Pobiedzisk?
Nieruchomości na terenie Pobiedzisk kosztują średnio około 999 156 zł, czyli około 7 453 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 118: 89 domów i 20 mieszkań oraz 9 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pobiedzisk?
Oferty zaczynają się od 239 000 zł i sięgają 18 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Pobiedzisk?
Średnia powierzchnia to około 134 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 150 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pobiedzisk:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 370 325 zł |
| 3 pokoje | 98 m² | 638 051 zł |
| 4 pokoje | 123 m² | 778 587 zł |
| 5 pokoi | 174 m² | 1 052 000 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 1 238 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 7 453 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 998 zł/m², a dla domów rośnie do 7 496 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Pobiedzisk?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.