Porównaj 71 nieruchomości na sprzedaż na terenie Czerwonaka — średnia cena to 959 811 zł, a ceny sięgają od 167 184 zł do 2 900 000 zł.
Ceny nieruchomości Czerwonaka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Czerwonaka? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 525 000 zł — to mediana wyliczona z 152 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +154,9%.
Mediana ceny sprzedaży
525 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 524 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
152
2025
Ceny w ciągu roku
+6,9%
mediana
Od 2010 roku
+154,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,9%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
+16,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Czerwonaka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 525 000 zł, czyli 6 524 zł/m², w obserwowanym przedziale od 163 755 zł do 799 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 620 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 270 000 zł a 450 000 zł, a 10,2% przekroczyło 620 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48% sprzedanych lokali ma od 52 do 87 m², a 7,7% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Poznański: 510 000 zł) o 2,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 16,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 57 sprzedaży mieszkań, z medianą 549 000 zł i 8 092 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 540 000 zł (7 497 zł/m²) przy 126 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Czerwonaka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
57 |
549 000 zł |
+4,6% |
8 092 zł/m² |
| 2025 |
152 |
525 000 zł |
+6,9% |
6 524 zł/m² |
| 2024 |
119 |
491 000 zł |
+9,1% |
7 560 zł/m² |
| 2023 |
182 |
450 000 zł |
+14,3% |
6 319 zł/m² |
| 2022 |
191 |
393 849 zł |
+14,5% |
5 464 zł/m² |
| 2021 |
113 |
344 000 zł |
-4,4% |
5 568 zł/m² |
| 2020 |
124 |
360 000 zł |
+16,1% |
4 683 zł/m² |
| 2019 |
127 |
310 000 zł |
+19,2% |
5 054 zł/m² |
| 2018 |
68 |
260 000 zł |
-3,3% |
4 272 zł/m² |
| 2017 |
51 |
269 000 zł |
+2,3% |
3 831 zł/m² |
| 2016 |
72 |
262 937 zł |
-0,6% |
3 692 zł/m² |
| 2015 |
75 |
264 568 zł |
+40% |
4 407 zł/m² |
| 2014 |
22 |
189 000 zł |
-24,4% |
3 565 zł/m² |
| 2013 |
36 |
250 000 zł |
+10,6% |
4 029 zł/m² |
| 2012 |
28 |
225 964 zł |
+8,3% |
4 615 zł/m² |
| 2011 |
28 |
208 644 zł |
+1,3% |
3 431 zł/m² |
| 2010 |
16 |
206 000 zł |
— |
4 392 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Czerwonak: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
152 |
| Mediana ceny |
525 000 zł |
| Cena za m² |
6 524 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
74,7 m² |
| Typowy przedział |
163 755 – 799 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Czerwonaka
Rozkład obliczony na podstawie 1 461 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
10,5% |
| 180 000 – 270 000 zł |
18% |
| 270 000 – 450 000 zł |
43,1% |
| 450 000 – 620 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 620 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Czerwonaka
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 459 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,8% |
| 3 400 – 4 400 zł/m² |
17,8% |
| 4 400 – 6 500 zł/m² |
43,4% |
| 6 500 – 8 100 zł/m² |
18% |
| Powyżej 8 100 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Czerwonaka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10% |
| 42 – 52 m² |
13,7% |
| 52 – 87 m² |
48% |
| 87 – 110 m² |
20,6% |
| Powyżej 110 m² |
7,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Czerwonak: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
222 500 zł |
6 093 zł/m² |
| 2 izby |
11,1% |
216 500 zł |
5 376 zł/m² |
| 3 izby |
31,1% |
267 608 zł |
4 894 zł/m² |
| 4 izby |
41,1% |
320 000 zł |
4 627 zł/m² |
| 5 izb |
10,1% |
385 000 zł |
4 331 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,4% |
419 000 zł |
3 640 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Czerwonaka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Koziegłowy |
1 119 |
320 000 zł |
349 zł/m² |
| Czerwonak |
562 |
229 000 zł |
197 zł/m² |
| Kicin |
409 |
735 950 zł |
155 zł/m² |
| Bolechówko |
388 |
416 000 zł |
184 zł/m² |
| Miękowo |
381 |
444 356 zł |
213 zł/m² |
| Promnice |
291 |
390 000 zł |
180 zł/m² |
| Owińska |
246 |
207 760 zł |
148 zł/m² |
| Bolechowo-Osiedle |
221 |
224 700 zł |
155 zł/m² |
| Potasze |
191 |
635 000 zł |
155 zł/m² |
| Trzaskowo |
176 |
499 000 zł |
169 zł/m² |
Ceny działek na terenie Czerwonaka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
581 |
187 zł/m² |
260 000 zł |
1 252 m² |
| Grunty rolne |
564 |
154 zł/m² |
191 250 zł |
1 248 m² |
| Wszystkie działki |
1 161 |
167 zł/m² |
226 980 zł |
1 266 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Czerwonaka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
408 |
162 |
0 |
122 |
124 |
| 2026 (do 17.08) |
204 |
59 |
0 |
70 |
75 |
| Razem 2010–2026 |
5 492 |
1 519 |
0 |
1 327 |
2 646 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 525 000 zł (6 524 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (41,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Czerwonaka w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Czerwonaka?
Na zakup nieruchomości na terenie Czerwonaka trzeba przeznaczyć średnio 959 811 zł, czyli około 7 292 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Czerwonaka?
W tej chwili do wyboru są 71 nieruchomości: 50 domów i 21 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Czerwonaka?
Oferty zaczynają się od 167 184 zł i sięgają 2 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Czerwonaka?
Zazwyczaj oferują około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 155 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Czerwonaka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 57 m² | 437 741 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 597 043 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 942 735 zł |
| 5 pokoi | 135 m² | 1 056 776 zł |
| 6 pokoi | 205 m² | 1 386 467 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Czerwonaka?
Wynosi ona około 7 292 zł/m². Dla mieszkań spada do 7 069 zł/m², a dla domów rośnie do 7 338 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Czerwonaka?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.