Kup nieruchomość na terenie Komornik: 126 nieruchomości w cenach od 452 000 zł do 3 050 000 zł, przy średniej cenie 1 169 317 zł.
Ceny nieruchomości Komornik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Komornik wyniosła 561 774 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Poznański) mediana to 510 000 zł. Zmiana roczna: -7,9%.
Mediana ceny sprzedaży
561 774 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 868 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
551
2025
Ceny w ciągu roku
-7,9%
mediana
Od 2010 roku
+104,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+10,2%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
+24,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Komornik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 561 774 zł, czyli 8 868 zł/m², w obserwowanym przedziale od 297 488 zł do 1 057 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 600 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 260 000 zł a 420 000 zł, a 9,6% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 52 do 83 m², a 11% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Poznański: 510 000 zł) o 10,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 24,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 132 sprzedaże mieszkań, z medianą 653 500 zł i 10 024 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 642 500 zł (9 698 zł/m²) przy 309 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Komornik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
132 |
653 500 zł |
+16,3% |
10 024 zł/m² |
| 2025 |
551 |
561 774 zł |
-7,9% |
8 868 zł/m² |
| 2024 |
348 |
610 000 zł |
+45,2% |
8 158 zł/m² |
| 2023 |
507 |
420 000 zł |
-2,1% |
6 744 zł/m² |
| 2022 |
324 |
429 000 zł |
-0,3% |
6 407 zł/m² |
| 2021 |
449 |
430 123 zł |
+20,7% |
5 336 zł/m² |
| 2020 |
527 |
356 369 zł |
-1,6% |
4 651 zł/m² |
| 2019 |
531 |
362 000 zł |
+17% |
4 517 zł/m² |
| 2018 |
638 |
309 500 zł |
+5,4% |
4 462 zł/m² |
| 2017 |
513 |
293 519 zł |
-6,2% |
4 331 zł/m² |
| 2016 |
407 |
312 900 zł |
+6,1% |
4 165 zł/m² |
| 2015 |
484 |
295 000 zł |
+11,3% |
4 263 zł/m² |
| 2014 |
497 |
265 000 zł |
-1,1% |
3 973 zł/m² |
| 2013 |
492 |
268 000 zł |
-7% |
3 812 zł/m² |
| 2012 |
372 |
288 047 zł |
+20% |
4 239 zł/m² |
| 2011 |
384 |
240 000 zł |
-12,7% |
3 920 zł/m² |
| 2010 |
442 |
274 818 zł |
— |
4 030 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Komorniki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
551 |
| Mediana ceny |
561 774 zł |
| Cena za m² |
8 868 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,5 m² |
| Typowy przedział |
297 488 – 1 057 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Komornik
Rozkład obliczony na podstawie 7 598 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
10,3% |
| 190 000 – 260 000 zł |
16,3% |
| 260 000 – 420 000 zł |
45,3% |
| 420 000 – 600 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 600 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Komornik
Rozkład ceny za m² na podstawie 7 572 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,1% |
| 3 400 – 4 000 zł/m² |
17,8% |
| 4 000 – 5 700 zł/m² |
44% |
| 5 700 – 8 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Komornik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 m² |
11% |
| 44 – 52 m² |
16,4% |
| 52 – 83 m² |
44,2% |
| 83 – 110 m² |
17,3% |
| Powyżej 110 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Komorniki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
165 000 zł |
4 855 zł/m² |
| 2 izby |
23,7% |
210 000 zł |
8 252 zł/m² |
| 3 izby |
35,5% |
290 000 zł |
5 464 zł/m² |
| 4 izby |
20,9% |
355 000 zł |
4 875 zł/m² |
| 5 izb |
15,6% |
388 000 zł |
4 889 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,8% |
450 000 zł |
3 788 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Komornik
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Plewiska |
4 979 |
300 000 zł |
346 zł/m² |
| Komorniki |
3 390 |
334 357 zł |
249 zł/m² |
| Wiry |
1 302 |
399 000 zł |
300 zł/m² |
| Chomęcice |
429 |
398 000 zł |
166 zł/m² |
| Rosnówko Walerianowo |
417 |
428 000 zł |
227 zł/m² |
| Rosnowo Szreniawa |
371 |
429 000 zł |
226 zł/m² |
| Głuchowo |
162 |
538 600 zł |
187 zł/m² |
| Łęczyca |
137 |
527 500 zł |
245 zł/m² |
Ceny działek na terenie Komornik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
631 |
266 zł/m² |
300 000 zł |
1 010 m² |
| Grunty rolne |
337 |
200 zł/m² |
270 000 zł |
1 500 m² |
| Wszystkie działki |
975 |
249 zł/m² |
290 000 zł |
1 076 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Komornik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
747 |
560 |
0 |
98 |
89 |
| 2026 (do 17.08) |
290 |
136 |
0 |
64 |
90 |
| Razem 2010–2026 |
12 225 |
7 663 |
0 |
1 078 |
3 484 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Komornik to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 290 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 7,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Komornik w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Komornik?
Na zakup nieruchomości na terenie Komornik trzeba przeznaczyć średnio 1 169 317 zł, czyli około 8 627 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 126: 86 domów i 40 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Komornik?
Ceny wahają się od około 452 000 zł do 3 050 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Komornik?
Średnio mają około 136 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 166 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Komornik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 506 625 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 710 783 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 1 233 751 zł |
| 5 pokoi | 165 m² | 1 325 810 zł |
| 6 pokoi | 193 m² | 1 495 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Komornik?
Średnio wychodzi około 8 627 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 088 zł/m², a dla domów spada do 8 337 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Komornik?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.