Znajdź 134 nieruchomości na sprzedaż na terenie Tarnowa Podgórnego, w cenach między 320 000 zł a 6 950 000 zł, przy średniej cenie 1 533 358 zł.
Ceny nieruchomości Tarnowa Podgórnego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 321 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 700 000 zł rynek Tarnowa Podgórnego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 136,7%.
Mediana ceny sprzedaży
700 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 521 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
321
2025
Ceny w ciągu roku
-1,4%
mediana
Od 2010 roku
+136,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+37,3%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
+55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tarnowa Podgórnego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 700 000 zł, czyli 8 521 zł/m², w obserwowanym przedziale od 415 000 zł do 1 100 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 750 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 290 000 zł a 510 000 zł, a 10,4% przekroczyło 750 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 55 do 94 m², a 13,4% przekracza 110 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Poznański: 510 000 zł) o 37,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 55,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 114 sprzedaży mieszkań, z medianą 619 157 zł i 8 445 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 665 000 zł (8 476 zł/m²) przy 243 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarnowa Podgórnego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
114 |
619 157 zł |
-11,5% |
8 445 zł/m² |
| 2025 |
321 |
700 000 zł |
-1,4% |
8 521 zł/m² |
| 2024 |
223 |
710 000 zł |
+51,7% |
7 053 zł/m² |
| 2023 |
353 |
468 000 zł |
-4,5% |
6 789 zł/m² |
| 2022 |
300 |
490 000 zł |
+14,2% |
5 936 zł/m² |
| 2021 |
439 |
428 900 zł |
+17,5% |
5 463 zł/m² |
| 2020 |
327 |
365 000 zł |
+4,7% |
5 020 zł/m² |
| 2019 |
270 |
348 532 zł |
+11,5% |
4 560 zł/m² |
| 2018 |
166 |
312 500 zł |
+14,5% |
4 656 zł/m² |
| 2017 |
177 |
272 890 zł |
+13,7% |
4 734 zł/m² |
| 2016 |
199 |
240 000 zł |
-15,8% |
4 719 zł/m² |
| 2015 |
118 |
285 056 zł |
+15,2% |
4 671 zł/m² |
| 2014 |
124 |
247 500 zł |
-0,6% |
4 338 zł/m² |
| 2013 |
119 |
249 000 zł |
+10,7% |
4 473 zł/m² |
| 2012 |
107 |
225 031 zł |
-26,1% |
4 555 zł/m² |
| 2011 |
46 |
304 666 zł |
+3% |
4 401 zł/m² |
| 2010 |
46 |
295 769 zł |
— |
4 386 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tarnowo Podgórne: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
321 |
| Mediana ceny |
700 000 zł |
| Cena za m² |
8 521 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
88,1 m² |
| Typowy przedział |
415 000 – 1 100 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego
Rozkład obliczony na podstawie 3 449 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,3% |
| 220 000 – 290 000 zł |
18,5% |
| 290 000 – 510 000 zł |
44% |
| 510 000 – 750 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 750 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarnowa Podgórnego
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 440 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
10,6% |
| 3 900 – 4 600 zł/m² |
17,3% |
| 4 600 – 6 400 zł/m² |
44% |
| 6 400 – 8 500 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 m² |
8,4% |
| 44 – 55 m² |
20,8% |
| 55 – 94 m² |
42,2% |
| 94 – 110 m² |
15,1% |
| Powyżej 110 m² |
13,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tarnowo Podgórne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5% |
199 800 zł |
5 221 zł/m² |
| 2 izby |
16,9% |
230 000 zł |
5 120 zł/m² |
| 3 izby |
33,1% |
284 971 zł |
4 909 zł/m² |
| 4 izby |
33,7% |
365 000 zł |
4 776 zł/m² |
| 5 izb |
9,5% |
410 000 zł |
4 383 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
350 000 zł |
3 001 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tarnowa Podgórnego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tarnowo Podgórne |
2 876 |
312 000 zł |
192 zł/m² |
| Lusówko |
1 540 |
445 000 zł |
189 zł/m² |
| Przeźmierowo |
941 |
335 000 zł |
382 zł/m² |
| Baranowo |
846 |
506 000 zł |
380 zł/m² |
| Sierosław |
700 |
460 001 zł |
192 zł/m² |
| Lusowo |
693 |
440 000 zł |
205 zł/m² |
| Chyby |
485 |
850 001 zł |
461 zł/m² |
| Sady |
479 |
365 180 zł |
240 zł/m² |
| Wysogotowo |
452 |
478 500 zł |
247 zł/m² |
| Góra |
346 |
530 000 zł |
162 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tarnowa Podgórnego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 875 |
223 zł/m² |
279 285 zł |
1 128 m² |
| Grunty rolne |
599 |
150 zł/m² |
247 000 zł |
1 639 m² |
| Wszystkie działki |
2 480 |
200 zł/m² |
270 000 zł |
1 178 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
827 |
354 |
0 |
306 |
167 |
| 2026 (do 17.08) |
410 |
118 |
0 |
139 |
153 |
| Razem 2010–2026 |
11 834 |
3 508 |
0 |
2 881 |
5 445 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Tarnowa Podgórnego zamyka się między 415 000 zł a 1 100 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 220 000 zł, a 10,4% powyżej 750 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Tarnowa Podgórnego?
Nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego kosztują średnio około 1 533 358 zł, czyli około 8 178 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Tarnowa Podgórnego?
Obecnie dostępnych ofert: 134: 120 domów i 14 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Tarnowa Podgórnego?
Oferty zaczynają się od 320 000 zł i sięgają 6 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego?
Średnio mają około 188 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 201 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tarnowa Podgórnego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 92 m² | 972 232 zł |
| 4 pokoje | 148 m² | 1 251 969 zł |
| 5 pokoi | 183 m² | 1 489 254 zł |
| 6 pokoi | 351 m² | 2 500 368 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Tarnowa Podgórnego?
Średnia cena to 8 178 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 416 zł/m², a dla domów spada do 8 088 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Tarnowa Podgórnego?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.