Kup nieruchomość na terenie Mosiny: 78 nieruchomości w cenach od 194 200 zł do 1 950 000 zł, przy średniej cenie 877 156 zł.
Ceny nieruchomości Mosiny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Mosiny wyniosła 500 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Poznański) mediana to 510 000 zł. Zmiana roczna: +6,4%.
Mediana ceny sprzedaży
500 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 500 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
283
2025
Ceny w ciągu roku
+6,4%
mediana
Od 2010 roku
+122,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-2%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
+11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mosiny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 500 000 zł, czyli 7 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 239 766 zł do 758 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 510 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 210 000 zł a 360 000 zł, a 10% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 51 do 71 m², a 5,5% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2% niższa od mediany powiatu (Poznański: 510 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 11,1%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Mosina — mediana 299 000 zł (4 440 zł/m², 1 097 transakcji od 2010 roku), dalej Mosina (obszar wiejski) z medianą 239 800 zł (4 178 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 91 sprzedaży mieszkań, z medianą 530 000 zł i 8 787 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 499 050 zł (8 670 zł/m²) przy 218 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mosiny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
91 |
530 000 zł |
+6% |
8 787 zł/m² |
| 2025 |
283 |
500 000 zł |
+6,4% |
7 500 zł/m² |
| 2024 |
251 |
470 000 zł |
+13,3% |
6 989 zł/m² |
| 2023 |
259 |
415 000 zł |
+45,6% |
6 483 zł/m² |
| 2022 |
318 |
285 000 zł |
+16,3% |
5 642 zł/m² |
| 2021 |
465 |
245 000 zł |
-23% |
4 660 zł/m² |
| 2020 |
257 |
318 000 zł |
+6% |
4 411 zł/m² |
| 2019 |
184 |
300 000 zł |
+30,4% |
4 171 zł/m² |
| 2018 |
272 |
230 000 zł |
-8,1% |
3 755 zł/m² |
| 2017 |
118 |
250 351 zł |
+17% |
3 911 zł/m² |
| 2016 |
177 |
214 000 zł |
+3,1% |
3 420 zł/m² |
| 2015 |
254 |
207 496 zł |
-1,8% |
3 516 zł/m² |
| 2014 |
249 |
211 296 zł |
-0,6% |
3 314 zł/m² |
| 2013 |
168 |
212 500 zł |
-1% |
3 400 zł/m² |
| 2012 |
128 |
214 675 zł |
-3,4% |
3 270 zł/m² |
| 2011 |
212 |
222 277 zł |
-1,1% |
3 584 zł/m² |
| 2010 |
77 |
224 650 zł |
— |
3 195 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mosina: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
283 |
| Mediana ceny |
500 000 zł |
| Cena za m² |
7 500 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,5 m² |
| Typowy przedział |
239 766 – 758 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mosiny
Rozkład obliczony na podstawie 3 763 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
11,1% |
| 170 000 – 210 000 zł |
17,7% |
| 210 000 – 360 000 zł |
43,7% |
| 360 000 – 510 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 510 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mosiny
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 739 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
9,3% |
| 3 000 – 3 500 zł/m² |
18,1% |
| 3 500 – 5 700 zł/m² |
44% |
| 5 700 – 7 600 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mosiny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
9,8% |
| 41 – 51 m² |
19,8% |
| 51 – 71 m² |
42,7% |
| 71 – 110 m² |
22,1% |
| Powyżej 110 m² |
5,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mosina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
149 750 zł |
5 531 zł/m² |
| 2 izby |
9,5% |
180 000 zł |
4 674 zł/m² |
| 3 izby |
52% |
225 000 zł |
4 723 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
255 594 zł |
3 964 zł/m² |
| 5 izb |
7,3% |
358 000 zł |
3 378 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
400 000 zł |
4 089 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mosiny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mosina |
2 673 |
298 000 zł |
206 zł/m² |
| Czapury |
1 639 |
228 909 zł |
197 zł/m² |
| Krosno |
841 |
222 440 zł |
153 zł/m² |
| Daszewice |
633 |
410 000 zł |
140 zł/m² |
| Pecna |
287 |
385 000 zł |
78 zł/m² |
| Rogalinek |
280 |
360 001 zł |
118 zł/m² |
| Krosinko |
268 |
387 500 zł |
195 zł/m² |
| Dymaczewo Nowe |
242 |
429 000 zł |
91 zł/m² |
| Mieczewo |
188 |
— |
130 zł/m² |
| Drużyna |
172 |
600 000 zł |
135 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Mosiny
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Mosina |
1 097 |
299 000 zł |
4 440 zł/m² |
| Mosina (obszar wiejski) |
2 666 |
239 800 zł |
4 178 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mosiny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
722 |
163 zł/m² |
185 000 zł |
1 094 m² |
| Grunty rolne |
869 |
90 zł/m² |
130 000 zł |
1 186 m² |
| Grunty leśne |
9 |
9,6 zł/m² |
106 000 zł |
13 300 m² |
| Wszystkie działki |
1 615 |
119 zł/m² |
152 800 zł |
1 120 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Mosiny
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Mosina |
241 |
202 zł/m² |
245 000 zł |
| Mosina (obszar wiejski) |
1 374 |
107 zł/m² |
143 800 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mosiny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
624 |
287 |
0 |
178 |
159 |
| 2026 (do 17.08) |
262 |
97 |
0 |
90 |
75 |
| Razem 2010–2026 |
10 298 |
3 803 |
0 |
1 846 |
4 649 |
Trajektorię cen Mosiny widać w dłuższej perspektywie: 224 650 zł mediany w 2010 roku, 500 000 zł w 2025 roku, czyli +122,6%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 12,7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Mosiny — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Mosiny?
Licz się ze średnią kwotą 877 156 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Mosiny, czyli około 6 999 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Mosiny?
Aktualna oferta to około 78 nieruchomości: 59 domów i 19 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 194 200 zł i sięgają 1 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Mosiny?
Zazwyczaj oferują około 125 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 148 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mosiny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 61 m² | 590 577 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 894 183 zł |
| 5 pokoi | 145 m² | 973 583 zł |
| 6 pokoi | 184 m² | 1 107 909 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Mosiny?
Średnia cena to 6 999 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 052 zł/m², a dla domów spada do 6 628 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Mosiny?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.