Odkryj 60 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Mosina. Ceny wahają się od 194 200 zł do 1 950 000 zł, a średnia cena to 920 170 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mosina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Mosina oscylowały w 2025 roku wokół 536 000 zł (mediana). To około 7 060 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 63,4% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
536 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 060 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
180
2025
Ceny w ciągu roku
+9,4%
mediana
Od 2010 roku
+138,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+7,2%
Mosina: 500 000 zł
Wobec mediany krajowej
+19,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Mosina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 536 000 zł, czyli 7 060 zł/m², w obserwowanym przedziale od 204 700 zł do 765 950 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 200 000 zł a 330 000 zł, a 10,2% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 51 do 69 m², a 11% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Mosina: 500 000 zł) o 7,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 19,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 58 sprzedaży mieszkań, z medianą 502 500 zł i 9 056 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 533 500 zł (8 476 zł/m²) przy 126 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mosina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
58 |
502 500 zł |
-6,2% |
9 056 zł/m² |
| 2025 |
180 |
536 000 zł |
+9,4% |
7 060 zł/m² |
| 2024 |
159 |
490 000 zł |
+40% |
7 106 zł/m² |
| 2023 |
187 |
350 000 zł |
+42,4% |
6 573 zł/m² |
| 2022 |
247 |
245 735 zł |
+17% |
5 591 zł/m² |
| 2021 |
375 |
210 000 zł |
-36,4% |
4 494 zł/m² |
| 2020 |
103 |
330 001 zł |
+6,5% |
4 840 zł/m² |
| 2019 |
143 |
310 000 zł |
+37,8% |
3 960 zł/m² |
| 2018 |
165 |
225 000 zł |
-21,6% |
3 306 zł/m² |
| 2017 |
53 |
287 000 zł |
+35,4% |
3 783 zł/m² |
| 2016 |
116 |
212 000 zł |
+3,4% |
3 404 zł/m² |
| 2015 |
192 |
205 000 zł |
-2,6% |
3 461 zł/m² |
| 2014 |
212 |
210 500 zł |
-1,6% |
3 278 zł/m² |
| 2013 |
128 |
214 000 zł |
-0,6% |
3 356 zł/m² |
| 2012 |
119 |
215 255 zł |
-4,8% |
3 271 zł/m² |
| 2011 |
169 |
226 040 zł |
+0,6% |
3 578 zł/m² |
| 2010 |
60 |
224 650 zł |
— |
3 116 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mosina (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
180 |
| Mediana ceny |
536 000 zł |
| Cena za m² |
7 060 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63,2 m² |
| Typowy przedział |
204 700 – 765 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mosina
Rozkład obliczony na podstawie 2 666 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
9,9% |
| 160 000 – 200 000 zł |
14,9% |
| 200 000 – 330 000 zł |
46,9% |
| 330 000 – 500 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 500 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Mosina
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 648 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
10,6% |
| 3 000 – 3 400 zł/m² |
17% |
| 3 400 – 5 700 zł/m² |
44,9% |
| 5 700 – 7 500 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mosina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,8% |
| 37 – 51 m² |
20,3% |
| 51 – 69 m² |
42,3% |
| 69 – 100 m² |
16,7% |
| Powyżej 100 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mosina (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
112 000 zł |
5 762 zł/m² |
| 2 izby |
8,2% |
156 633 zł |
4 728 zł/m² |
| 3 izby |
52,3% |
217 000 zł |
4 448 zł/m² |
| 4 izby |
32,8% |
240 000 zł |
3 992 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
340 000 zł |
3 251 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
424 000 zł |
3 597 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Mosina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Czapury |
1 639 |
228 909 zł |
197 zł/m² |
| Krosno |
841 |
222 440 zł |
153 zł/m² |
| Daszewice |
633 |
410 000 zł |
140 zł/m² |
| Pecna |
287 |
385 000 zł |
78 zł/m² |
| Rogalinek |
280 |
360 001 zł |
118 zł/m² |
| Krosinko |
268 |
387 500 zł |
195 zł/m² |
| Dymaczewo Nowe |
242 |
429 000 zł |
91 zł/m² |
| Mieczewo |
188 |
— |
130 zł/m² |
| Drużyna |
172 |
600 000 zł |
135 zł/m² |
| Rogalin |
163 |
188 500 zł |
89 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Mosina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
593 |
150 zł/m² |
176 161 zł |
1 103 m² |
| Grunty rolne |
762 |
88 zł/m² |
120 000 zł |
1 182 m² |
| Grunty leśne |
8 |
8,9 zł/m² |
92 000 zł |
15 600 m² |
| Wszystkie działki |
1 374 |
107 zł/m² |
143 800 zł |
1 132 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mosina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
423 |
183 |
0 |
163 |
77 |
| 2026 (do 17.08) |
193 |
64 |
0 |
79 |
50 |
| Razem 2010–2026 |
7 160 |
2 699 |
0 |
1 568 |
2 893 |
W porównaniu z medianą gminy (Mosina: 500 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Mosina są o 7,2% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +19,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +138,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mosina w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Mosina?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mosina kosztują średnio około 920 170 zł, czyli około 7 214 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 60 nieruchomości: 45 domów i 15 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Mosina?
Znajdziesz tu oferty od 194 200 zł do 1 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 128 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 152 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Mosina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 55 m² | 548 675 zł |
| 4 pokoje | 113 m² | 916 352 zł |
| 5 pokoi | 153 m² | 1 017 444 zł |
| 6 pokoi | 214 m² | 1 366 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Mosina?
Średnia cena to 7 214 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 130 zł/m², a dla domów spada do 6 871 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mosina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.