Zobacz 30 nieruchomości na sprzedaż na terenie Czempinia: ceny od 199 000 zł do 1 600 000 zł, średnio 666 537 zł.
Mediana ceny sprzedaży
317 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 024 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+8,6%
mediana
Od 2017 roku
+217%
mediana
Wobec mediany gminy
-0,9%
Czempiń: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
-29,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Czempinia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 317 000 zł, czyli 5 024 zł/m², w obserwowanym przedziale od 141 361 zł do 436 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 83 000 zł do 380 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 150 000 zł a 290 000 zł, a 10,9% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 36,7% sprzedanych lokali ma od 54 do 70 m², a 10,2% przekracza 84 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,9% niższa od mediany gminy (Czempiń: 320 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 272 500 zł i 4 761 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 301 000 zł (4 910 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Czempinia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
272 500 zł |
-14% |
4 761 zł/m² |
| 2025 |
15 |
317 000 zł |
+8,6% |
5 024 zł/m² |
| 2024 |
20 |
292 000 zł |
+53,7% |
5 239 zł/m² |
| 2023 |
5 |
190 000 zł |
-2,2% |
2 837 zł/m² |
| 2022 |
22 |
194 185 zł |
-15,6% |
3 979 zł/m² |
| 2021 |
13 |
230 000 zł |
+21,4% |
3 567 zł/m² |
| 2020 |
7 |
189 500 zł |
+11,5% |
3 481 zł/m² |
| 2019 |
5 |
170 000 zł |
-9,7% |
2 165 zł/m² |
| 2018 |
10 |
188 289 zł |
+88,3% |
3 191 zł/m² |
| 2017 |
9 |
100 000 zł |
-42,7% |
1 583 zł/m² |
| 2016 |
4 |
174 500 zł |
+22,9% |
2 357 zł/m² |
| 2015 |
2 |
142 000 zł |
+41,8% |
2 364 zł/m² |
| 2014 |
4 |
100 136 zł |
— |
1 200 zł/m² |
| 2012 |
2 |
115 000 zł |
+105,1% |
2 059 zł/m² |
| 2011 |
2 |
56 082 zł |
— |
870 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Czempiń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
317 000 zł |
| Cena za m² |
5 024 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,1 m² |
| Typowy przedział |
141 361 – 436 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Czempinia
Rozkład obliczony na podstawie 128 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 83 000 zł |
10,9% |
| 83 000 – 150 000 zł |
16,4% |
| 150 000 – 290 000 zł |
45,3% |
| 290 000 – 380 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Czempinia
Rozkład ceny za m² na podstawie 128 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
11,7% |
| 1 300 – 2 500 zł/m² |
16,4% |
| 2 500 – 4 800 zł/m² |
43% |
| 4 800 – 6 200 zł/m² |
19,5% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Czempinia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,2% |
| 39 – 54 m² |
21,1% |
| 54 – 70 m² |
36,7% |
| 70 – 84 m² |
21,9% |
| Powyżej 84 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Czempiń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
176 700 zł |
6 200 zł/m² |
| 2 izby |
18,9% |
175 500 zł |
4 618 zł/m² |
| 3 izby |
39,4% |
170 840 zł |
3 118 zł/m² |
| 4 izby |
35,4% |
260 000 zł |
3 612 zł/m² |
| 5 izb |
3,9% |
403 000 zł |
5 080 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
125 821 zł |
1 734 zł/m² |
Ceny działek na terenie Czempinia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
30 |
58 zł/m² |
46 000 zł |
804 m² |
| Grunty rolne |
86 |
78 zł/m² |
77 541 zł |
1 197 m² |
| Wszystkie działki |
117 |
68 zł/m² |
70 000 zł |
1 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Czempinia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
15 |
0 |
16 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
9 |
0 |
7 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
441 |
133 |
0 |
146 |
162 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Czempinia średnia bez wartości skrajnych wynosi 298 846 zł, przy medianie 317 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 024 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Czempinia w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Czempinia?
Licz się ze średnią kwotą 666 537 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Czempinia, czyli około 4 601 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Czempinia?
W tej chwili do wyboru są 30 nieruchomości: 10 domów i 5 mieszkań oraz 15 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Czempinia?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 1 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Czempinia?
Średnio mają około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 191 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Czempinia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 70 m² | 371 263 zł |
| 5 pokoi | 226 m² | 909 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Czempinia?
Wynosi ona około 4 601 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 626 zł/m², a dla domów spada do 4 458 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Czempinia?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.