Kup nieruchomość na terenie Stęszewa: 27 nieruchomości w cenach od 250 000 zł do 1 149 000 zł, przy średniej cenie 649 453 zł.
Ceny nieruchomości Stęszewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 16 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Stęszewa, przy medianie ceny 489 062 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 130,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 990 zł.
Mediana ceny sprzedaży
489 062 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 990 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
+36,8%
mediana
Od 2010 roku
+130,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-1,2%
Stęszew: 495 200 zł
Wobec mediany krajowej
+8,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stęszewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 489 062 zł, czyli 6 990 zł/m², w obserwowanym przedziale od 302 500 zł do 787 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 350 000 zł, a 9,9% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 45 do 69 m², a 10,7% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,2% niższa od mediany gminy (Stęszew: 495 200 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 8,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 430 000 zł i 5 593 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 474 123 zł (6 009 zł/m²) przy 16 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stęszewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
430 000 zł |
-12,1% |
5 593 zł/m² |
| 2025 |
16 |
489 062 zł |
+36,8% |
6 990 zł/m² |
| 2024 |
21 |
357 500 zł |
-17,6% |
6 477 zł/m² |
| 2023 |
18 |
434 000 zł |
+42,3% |
6 967 zł/m² |
| 2022 |
7 |
305 000 zł |
-21,5% |
6 036 zł/m² |
| 2021 |
24 |
388 750 zł |
+11,1% |
5 292 zł/m² |
| 2020 |
9 |
350 000 zł |
+48,1% |
4 787 zł/m² |
| 2019 |
27 |
236 250 zł |
-1,6% |
4 284 zł/m² |
| 2018 |
16 |
240 100 zł |
+9,5% |
4 315 zł/m² |
| 2017 |
25 |
219 250 zł |
+8,3% |
3 950 zł/m² |
| 2016 |
22 |
202 500 zł |
+17,3% |
3 964 zł/m² |
| 2015 |
22 |
172 688 zł |
-13,5% |
4 000 zł/m² |
| 2014 |
16 |
199 724 zł |
-24,6% |
3 809 zł/m² |
| 2013 |
6 |
265 000 zł |
-12,8% |
3 848 zł/m² |
| 2012 |
3 |
304 000 zł |
+1,3% |
4 158 zł/m² |
| 2011 |
5 |
300 000 zł |
+41,2% |
4 488 zł/m² |
| 2010 |
6 |
212 500 zł |
— |
3 149 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stęszew: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
489 062 zł |
| Cena za m² |
6 990 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,3 m² |
| Typowy przedział |
302 500 – 787 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stęszewa
Rozkład obliczony na podstawie 252 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
10,3% |
| 150 000 – 200 000 zł |
17,1% |
| 200 000 – 350 000 zł |
44,4% |
| 350 000 – 500 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 500 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stęszewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 252 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
9,9% |
| 3 400 – 4 000 zł/m² |
25,4% |
| 4 000 – 5 300 zł/m² |
36,1% |
| 5 300 – 7 900 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stęszewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,3% |
| 37 – 45 m² |
18,7% |
| 45 – 69 m² |
43,3% |
| 69 – 100 m² |
17,1% |
| Powyżej 100 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stęszew: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
31,6% |
176 192 zł |
4 500 zł/m² |
| 3 izby |
52% |
235 446 zł |
5 048 zł/m² |
| 4 izby |
14,6% |
339 000 zł |
4 018 zł/m² |
| 5 izb |
0,6% |
479 000 zł |
4 395 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
150 000 zł |
1 324 zł/m² |
Ceny działek na terenie Stęszewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
38 |
195 zł/m² |
202 500 zł |
918 m² |
| Grunty rolne |
44 |
158 zł/m² |
160 000 zł |
856 m² |
| Wszystkie działki |
82 |
188 zł/m² |
169 700 zł |
899 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stęszewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
42 |
17 |
0 |
8 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
9 |
0 |
3 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
848 |
255 |
0 |
88 |
505 |
W porównaniu z medianą gminy (Stęszew: 495 200 zł) ceny Stęszewa są o 1,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +8,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +130,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Stęszewa
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Stęszewa?
Licz się ze średnią kwotą 649 453 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Stęszewa, czyli około 5 854 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Stęszewa?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 11 domów i 4 mieszkania oraz 12 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Stęszewa?
Znajdziesz tu oferty od 250 000 zł do 1 149 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 111 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 128 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Stęszewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 71 m² | 664 800 zł |
| 4 pokoje | 71 m² | 313 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Stęszewa?
Wynosi ona około 5 854 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 762 zł/m², a dla domów rośnie do 6 053 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Stęszewa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.