Zobacz 35 nieruchomości na sprzedaż na terenie Stęszewa: ceny od 250 000 zł do 1 990 000 zł, średnio 806 957 zł.
Ceny nieruchomości Stęszewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 71 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 495 200 zł rynek Stęszewa najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 395,2%.
Mediana ceny sprzedaży
495 200 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 733 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
71
2025
Ceny w ciągu roku
+13,1%
mediana
Od 2010 roku
+395,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-2,9%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
+10%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stęszewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 495 200 zł, czyli 5 733 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 560 zł do 704 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 570 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 440 000 zł, a 9,7% przekroczyło 570 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 51 do 91 m², a 9,7% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,9% niższa od mediany powiatu (Poznański: 510 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Stęszew (obszar wiejski) — mediana 389 000 zł (4 837 zł/m², 395 transakcji od 2010 roku), dalej Stęszew z medianą 250 000 zł (4 224 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 47 sprzedaży mieszkań, z medianą 496 310 zł i 6 050 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 488 123 zł (6 185 zł/m²) przy 79 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stęszewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
47 |
496 310 zł |
+0,2% |
6 050 zł/m² |
| 2025 |
71 |
495 200 zł |
+13,1% |
5 733 zł/m² |
| 2024 |
67 |
438 000 zł |
+1,4% |
6 867 zł/m² |
| 2023 |
78 |
432 000 zł |
+16,7% |
5 749 zł/m² |
| 2022 |
58 |
370 024 zł |
-7% |
5 336 zł/m² |
| 2021 |
67 |
398 000 zł |
+14,4% |
4 269 zł/m² |
| 2020 |
20 |
348 000 zł |
+42,3% |
3 553 zł/m² |
| 2019 |
37 |
244 500 zł |
+6,3% |
4 082 zł/m² |
| 2018 |
19 |
230 000 zł |
+28% |
4 190 zł/m² |
| 2017 |
35 |
179 640 zł |
+4,6% |
3 625 zł/m² |
| 2016 |
32 |
171 770 zł |
+11,4% |
3 745 zł/m² |
| 2015 |
33 |
154 200 zł |
-6,2% |
3 962 zł/m² |
| 2014 |
23 |
164 386 zł |
+28,4% |
3 738 zł/m² |
| 2013 |
21 |
128 000 zł |
-14,7% |
2 591 zł/m² |
| 2012 |
8 |
150 000 zł |
+39,5% |
2 381 zł/m² |
| 2011 |
16 |
107 500 zł |
+7,5% |
1 884 zł/m² |
| 2010 |
15 |
100 000 zł |
— |
1 946 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stęszew: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
71 |
| Mediana ceny |
495 200 zł |
| Cena za m² |
5 733 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
92,6 m² |
| Typowy przedział |
150 560 – 704 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stęszewa
Rozkład obliczony na podstawie 647 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,3% |
| 100 000 – 200 000 zł |
18,5% |
| 200 000 – 440 000 zł |
43,4% |
| 440 000 – 570 000 zł |
19% |
| Powyżej 570 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stęszewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 647 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
10% |
| 1 900 – 3 700 zł/m² |
17,3% |
| 3 700 – 5 700 zł/m² |
43,1% |
| 5 700 – 7 800 zł/m² |
19,6% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stęszewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,6% |
| 39 – 51 m² |
18,4% |
| 51 – 91 m² |
44,2% |
| 91 – 110 m² |
18,1% |
| Powyżej 110 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stęszew: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
15 000 zł |
777 zł/m² |
| 2 izby |
26,7% |
167 378 zł |
3 969 zł/m² |
| 3 izby |
43,8% |
229 000 zł |
4 367 zł/m² |
| 4 izby |
18,6% |
356 000 zł |
3 623 zł/m² |
| 5 izb |
8,1% |
419 000 zł |
3 484 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
248 000 zł |
2 371 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Stęszewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stęszew |
752 |
250 000 zł |
194 zł/m² |
| Strykowo |
524 |
195 000 zł |
83 zł/m² |
| Dębienko |
364 |
437 860 zł |
121 zł/m² |
| Sapowice |
271 |
200 000 zł |
120 zł/m² |
| Rybojedzko |
264 |
— |
100 zł/m² |
| Witobel |
220 |
396 000 zł |
80 zł/m² |
| Łódź |
185 |
524 550 zł |
103 zł/m² |
| Słupia |
174 |
— |
71 zł/m² |
| Skrzynki |
165 |
412 100 zł |
85 zł/m² |
| Wronczyn |
150 |
449 000 zł |
72 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Stęszewa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Stęszew (obszar wiejski) |
395 |
389 000 zł |
4 837 zł/m² |
| Stęszew |
252 |
250 000 zł |
4 224 zł/m² |
Ceny działek na terenie Stęszewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
417 |
110 zł/m² |
130 000 zł |
1 052 m² |
| Grunty rolne |
717 |
75 zł/m² |
110 000 zł |
1 242 m² |
| Wszystkie działki |
1 140 |
89 zł/m² |
119 000 zł |
1 159 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Stęszewa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Stęszew |
82 |
188 zł/m² |
169 700 zł |
| Stęszew (obszar wiejski) |
1 058 |
84 zł/m² |
113 578 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stęszewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
297 |
74 |
0 |
174 |
49 |
| 2026 (do 17.08) |
182 |
48 |
0 |
90 |
44 |
| Razem 2010–2026 |
4 456 |
661 |
0 |
1 424 |
2 371 |
W porównaniu z medianą powiatu (Poznański: 510 000 zł) ceny Stęszewa są o 2,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +10%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +395,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Stęszewa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Stęszewa?
Nieruchomości na terenie Stęszewa kosztują średnio około 806 957 zł, czyli około 5 998 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Stęszewa?
Obecnie dostępnych ofert: 35: 29 domów i 6 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Stęszewa?
Znajdziesz tu oferty od 250 000 zł do 1 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Stęszewa?
Średnia powierzchnia to około 135 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 149 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Stęszewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 71 m² | 610 864 zł |
| 4 pokoje | 85 m² | 521 625 zł |
| 5 pokoi | 147 m² | 1 044 667 zł |
| 6 pokoi | 222 m² | 1 241 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Stęszewa?
Średnio wychodzi około 5 998 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 348 zł/m², a dla domów rośnie do 6 054 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Stęszewa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.