Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kamieńca: 117 domów na sprzedaż w cenach od 399 000 zł do 999 000 zł, średnio 599 000 zł.
Ceny nieruchomości Kamieńca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Kamieńca obejmują 13 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 253 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 4 932 zł. To o 43,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
253 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 932 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+1,8%
mediana
Od 2016 roku
+204,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-20,8%
Grodziski: 319 500 zł
Wobec mediany krajowej
-43,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamieńca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 253 000 zł, czyli 4 932 zł/m², w obserwowanym przedziale od 122 800 zł do 480 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 320 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 49,6% transakcji zawarto między 100 000 zł a 200 000 zł, a 9,4% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49,2% sprzedanych lokali ma od 52 do 65 m², a 10,3% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,8% niższa od mediany powiatu (Grodziski: 319 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (4 395 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamieńca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
151 000 zł |
-40,3% |
2 157 zł/m² |
| 2025 |
13 |
253 000 zł |
+1,8% |
4 932 zł/m² |
| 2024 |
8 |
248 500 zł |
+9,5% |
3 360 zł/m² |
| 2023 |
18 |
227 000 zł |
+46,5% |
3 582 zł/m² |
| 2022 |
9 |
155 000 zł |
-11,2% |
2 804 zł/m² |
| 2021 |
14 |
174 500 zł |
+66,2% |
2 688 zł/m² |
| 2020 |
8 |
105 000 zł |
-26,3% |
1 914 zł/m² |
| 2019 |
10 |
142 500 zł |
-8,1% |
2 349 zł/m² |
| 2018 |
11 |
155 000 zł |
+55% |
2 594 zł/m² |
| 2017 |
15 |
100 000 zł |
+20,5% |
1 845 zł/m² |
| 2016 |
9 |
83 000 zł |
-45,2% |
1 239 zł/m² |
| 2015 |
3 |
151 500 zł |
+73,1% |
2 658 zł/m² |
| 2014 |
2 |
87 500 zł |
+117,7% |
1 127 zł/m² |
| 2013 |
4 |
40 186 zł |
— |
569 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamieniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
253 000 zł |
| Cena za m² |
4 932 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,9 m² |
| Typowy przedział |
122 800 – 480 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamieńca
Rozkład obliczony na podstawie 127 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,4% |
| 60 000 – 100 000 zł |
14,2% |
| 100 000 – 200 000 zł |
49,6% |
| 200 000 – 320 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 320 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamieńca
Rozkład ceny za m² na podstawie 126 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
11,1% |
| 1 100 – 1 900 zł/m² |
17,5% |
| 1 900 – 3 200 zł/m² |
43,7% |
| 3 200 – 4 900 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamieńca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 m² |
10,3% |
| 48 – 52 m² |
16,7% |
| 52 – 65 m² |
49,2% |
| 65 – 79 m² |
13,5% |
| Powyżej 79 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamieniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
95 500 zł |
1 544 zł/m² |
| 2 izby |
12,1% |
110 000 zł |
3 304 zł/m² |
| 3 izby |
60,5% |
135 000 zł |
2 652 zł/m² |
| 4 izby |
15,3% |
184 000 zł |
2 806 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
210 000 zł |
2 118 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
8,1% |
329 500 zł |
3 298 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamieńca
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamieniec |
144 |
178 000 zł |
45 zł/m² |
| Karczewo |
65 |
80 000 zł |
7,1 zł/m² |
| Parzęczewo |
57 |
140 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Konojad |
55 |
— |
6,7 zł/m² |
| Kotusz |
51 |
— |
3,7 zł/m² |
| Łęki Wielkie |
46 |
— |
3,8 zł/m² |
| Wilanowo |
38 |
— |
3,0 zł/m² |
| Wolkowo |
37 |
150 750 zł |
5,9 zł/m² |
| Maksymilianowo |
34 |
377 000 zł |
33 zł/m² |
| Lubiechowo |
24 |
— |
6,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamieńca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
49 zł/m² |
63 990 zł |
1 107 m² |
| Grunty rolne |
430 |
6,2 zł/m² |
60 000 zł |
9 560 m² |
| Wszystkie działki |
453 |
6,6 zł/m² |
60 000 zł |
8 942 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamieńca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
70 |
17 |
0 |
36 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
3 |
0 |
11 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
839 |
136 |
0 |
526 |
177 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kamieńca to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 135 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 1,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kamieńca
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kamieńca?
Na zakup nieruchomości na terenie Kamieńca trzeba przeznaczyć średnio 599 000 zł, czyli około 3 077 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamieńca?
Aktualna oferta to około 117 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 399 000 zł do 999 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 195 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Kamieńca?
Średnia cena to 3 077 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kamieńca?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom.