Mamy 29 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kuślina, w cenach od 280 000 zł do 1 490 000 zł, przy średniej cenie 885 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
189 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 521 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+18,1%
mediana
Od 2010 roku
+687,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-48,2%
Nowotomyski: 365 000 zł
Wobec mediany krajowej
-58%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kuślina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 189 000 zł, czyli 2 521 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 800 zł do 340 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 38 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 78 000 zł a 160 000 zł, a 11,2% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 52 do 76 m², a 13,4% przekracza 100 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 48,2% niższa od mediany powiatu (Nowotomyski: 365 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 58% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 170 000 zł (1 121 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kuślina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
18 000 zł |
-90,5% |
468 zł/m² |
| 2025 |
8 |
189 000 zł |
+18,1% |
2 521 zł/m² |
| 2024 |
11 |
160 000 zł |
+6,7% |
3 134 zł/m² |
| 2023 |
7 |
150 000 zł |
-6,2% |
2 070 zł/m² |
| 2022 |
7 |
160 000 zł |
-12,4% |
2 198 zł/m² |
| 2021 |
14 |
182 750 zł |
+74% |
2 448 zł/m² |
| 2020 |
6 |
105 000 zł |
+5% |
1 537 zł/m² |
| 2019 |
11 |
100 000 zł |
+2% |
1 678 zł/m² |
| 2018 |
4 |
98 000 zł |
-27,4% |
1 443 zł/m² |
| 2017 |
2 |
135 000 zł |
+58,8% |
1 791 zł/m² |
| 2016 |
5 |
85 000 zł |
-38,2% |
1 941 zł/m² |
| 2015 |
4 |
137 500 zł |
+86,7% |
1 848 zł/m² |
| 2014 |
2 |
73 653 zł |
-38,6% |
1 019 zł/m² |
| 2013 |
3 |
120 000 zł |
+5,7% |
2 249 zł/m² |
| 2012 |
3 |
113 500 zł |
+74,6% |
1 970 zł/m² |
| 2011 |
4 |
65 000 zł |
+170,8% |
1 217 zł/m² |
| 2010 |
5 |
24 000 zł |
— |
898 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kuślin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
189 000 zł |
| Cena za m² |
2 521 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
74,8 m² |
| Typowy przedział |
80 800 – 340 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kuślina
Rozkład obliczony na podstawie 98 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 000 zł |
10,2% |
| 38 000 – 78 000 zł |
17,3% |
| 78 000 – 160 000 zł |
41,8% |
| 160 000 – 250 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 250 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kuślina
Rozkład ceny za m² na podstawie 97 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 660 zł/m² |
9,3% |
| 660 – 1 300 zł/m² |
18,6% |
| 1 300 – 2 600 zł/m² |
43,3% |
| 2 600 – 3 300 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kuślina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
11,3% |
| 42 – 52 m² |
16,5% |
| 52 – 76 m² |
43,3% |
| 76 – 100 m² |
15,5% |
| Powyżej 100 m² |
13,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kuślin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,1% |
56 630 zł |
1 217 zł/m² |
| 2 izby |
15,5% |
50 000 zł |
1 457 zł/m² |
| 3 izby |
39,2% |
144 000 zł |
2 208 zł/m² |
| 4 izby |
34% |
155 000 zł |
2 173 zł/m² |
| 5 izb |
4,1% |
95 000 zł |
1 740 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,1% |
113 500 zł |
1 639 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kuślina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wąsowo |
193 |
165 000 zł |
20 zł/m² |
| Kuślin |
151 |
240 000 zł |
35 zł/m² |
| Dąbrowa |
70 |
— |
21 zł/m² |
| Śliwno |
66 |
100 000 zł |
7,2 zł/m² |
| Trzcianka |
66 |
111 750 zł |
25 zł/m² |
| Głuponie |
62 |
— |
6,1 zł/m² |
| Michorzewo |
54 |
146 250 zł |
6,6 zł/m² |
| Chraplewo |
41 |
22 000 zł |
6,5 zł/m² |
| Michorzewko |
34 |
— |
7,2 zł/m² |
| Turkowo |
25 |
70 000 zł |
5,2 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kuślina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
75 |
40 zł/m² |
50 000 zł |
1 085 m² |
| Grunty rolne |
276 |
12 zł/m² |
63 500 zł |
4 469 m² |
| Wszystkie działki |
351 |
20 zł/m² |
58 100 zł |
2 751 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kuślina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
62 |
11 |
0 |
34 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
2 |
0 |
25 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
952 |
148 |
0 |
378 |
426 |
Trajektorię cen Kuślina widać w dłuższej perspektywie: 24 000 zł mediany w 2010 roku, 189 000 zł w 2025 roku, czyli +687,5%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 27,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kuślina: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kuślina?
Licz się ze średnią kwotą 885 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kuślina, czyli około 6 484 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kuślina?
Obecnie dostępnych ofert: 29: 1 dom i 1 mieszkanie oraz 27 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 280 000 zł i sięgają 1 490 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kuślina?
Zazwyczaj oferują około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 211 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 484 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 516 zł/m², a dla domów rośnie do 7 062 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kuślina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 8-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.