Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Stęszew: 35 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 250 000 zł do 1 990 000 zł, średnio 806 957 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Stęszew według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Stęszew sprzedawano w 2025 roku za medianę 499 000 zł. Typowa nieruchomość: 92,9 m². Ceny zyskały 11,9% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
499 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 704 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
55
2025
Ceny w ciągu roku
+11,9%
mediana
Od 2010 roku
+467%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,8%
Stęszew: 495 200 zł
Wobec mediany krajowej
+10,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Stęszew obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 499 000 zł, czyli 5 704 zł/m², w obserwowanym przedziale od 128 500 zł do 692 470 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 580 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 200 000 zł a 470 000 zł, a 10,4% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 55 do 98 m², a 12,9% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Stęszew: 495 200 zł) o 0,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 38 sprzedaży mieszkań, z medianą 500 979 zł i 6 070 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 489 966 zł (6 185 zł/m²) przy 63 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Stęszew rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
38 |
500 979 zł |
+0,4% |
6 070 zł/m² |
| 2025 |
55 |
499 000 zł |
+11,9% |
5 704 zł/m² |
| 2024 |
46 |
446 000 zł |
+4,6% |
6 986 zł/m² |
| 2023 |
60 |
426 500 zł |
+15,1% |
5 490 zł/m² |
| 2022 |
51 |
370 457 zł |
-9,6% |
5 095 zł/m² |
| 2021 |
43 |
410 000 zł |
+18,5% |
3 865 zł/m² |
| 2020 |
11 |
346 000 zł |
-2,1% |
3 380 zł/m² |
| 2019 |
10 |
353 500 zł |
+306,3% |
3 243 zł/m² |
| 2018 |
3 |
87 000 zł |
+33,8% |
2 289 zł/m² |
| 2017 |
10 |
65 000 zł |
-45,8% |
926 zł/m² |
| 2016 |
10 |
120 000 zł |
+9,1% |
1 722 zł/m² |
| 2015 |
11 |
110 000 zł |
+69,2% |
1 904 zł/m² |
| 2014 |
7 |
65 000 zł |
-41,4% |
838 zł/m² |
| 2013 |
15 |
111 000 zł |
-10,5% |
2 298 zł/m² |
| 2012 |
5 |
124 000 zł |
+45,9% |
1 461 zł/m² |
| 2011 |
11 |
85 000 zł |
-3,4% |
1 408 zł/m² |
| 2010 |
9 |
88 000 zł |
— |
1 119 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stęszew (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
55 |
| Mediana ceny |
499 000 zł |
| Cena za m² |
5 704 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
92,9 m² |
| Typowy przedział |
128 500 – 692 470 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Stęszew
Rozkład obliczony na podstawie 395 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 82 000 zł |
10,1% |
| 82 000 – 200 000 zł |
18% |
| 200 000 – 470 000 zł |
43,5% |
| 470 000 – 580 000 zł |
18% |
| Powyżej 580 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Stęszew
Rozkład ceny za m² na podstawie 395 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,6% |
| 1 300 – 3 200 zł/m² |
18,2% |
| 3 200 – 6 000 zł/m² |
42,8% |
| 6 000 – 7 700 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Stęszew
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
10,9% |
| 40 – 55 m² |
18,2% |
| 55 – 98 m² |
42% |
| 98 – 110 m² |
15,9% |
| Powyżej 110 m² |
12,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stęszew (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
15 000 zł |
777 zł/m² |
| 2 izby |
17,2% |
88 550 zł |
2 055 zł/m² |
| 3 izby |
27,6% |
99 500 zł |
1 843 zł/m² |
| 4 izby |
26,4% |
389 000 zł |
3 193 zł/m² |
| 5 izb |
23% |
419 000 zł |
3 438 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
350 000 zł |
3 419 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Stęszew
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Strykowo |
524 |
195 000 zł |
83 zł/m² |
| Dębienko |
364 |
437 860 zł |
121 zł/m² |
| Sapowice |
271 |
200 000 zł |
120 zł/m² |
| Rybojedzko |
264 |
— |
100 zł/m² |
| Witobel |
220 |
396 000 zł |
80 zł/m² |
| Łódź |
185 |
524 550 zł |
103 zł/m² |
| Słupia |
174 |
— |
71 zł/m² |
| Skrzynki |
165 |
412 100 zł |
85 zł/m² |
| Wronczyn |
150 |
449 000 zł |
72 zł/m² |
| Zamysłowo |
126 |
— |
60 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Stęszew: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
379 |
102 zł/m² |
125 720 zł |
1 088 m² |
| Grunty rolne |
673 |
72 zł/m² |
100 000 zł |
1 261 m² |
| Wszystkie działki |
1 058 |
84 zł/m² |
113 578 zł |
1 191 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Stęszew
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
255 |
57 |
0 |
166 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
163 |
39 |
0 |
87 |
37 |
| Razem 2010–2026 |
3 608 |
406 |
0 |
1 336 |
1 866 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Stęszew widać w dłuższej perspektywie: 88 000 zł mediany w 2010 roku, 499 000 zł w 2025 roku, czyli +467%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 19,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Stęszew w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Stęszew?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Stęszew trzeba przeznaczyć średnio 806 957 zł, czyli około 5 998 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Stęszew?
Aktualna oferta to około 35 nieruchomości: 29 domów i 6 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Stęszew?
Ceny wahają się od około 250 000 zł do 1 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Stęszew?
Średnio mają około 135 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 149 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Stęszew:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 71 m² | 610 864 zł |
| 4 pokoje | 85 m² | 521 625 zł |
| 5 pokoi | 147 m² | 1 044 667 zł |
| 6 pokoi | 222 m² | 1 241 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Stęszew?
Średnia cena to 5 998 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 348 zł/m², a dla domów rośnie do 6 054 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Stęszew?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.