Odkryj 30 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Buk. Ceny wahają się od 189 900 zł do 1 490 000 zł, a średnia cena to 728 593 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Buk według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Buk sprzedawano w 2025 roku za medianę 549 000 zł. Typowa nieruchomość: 85,7 m². Ceny zyskały 14,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
549 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 324 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
37
2025
Ceny w ciągu roku
+14,5%
mediana
Od 2012 roku
+136,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+44,5%
Buk: 380 000 zł
Wobec mediany krajowej
+22%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Buk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 549 000 zł, czyli 6 324 zł/m², w obserwowanym przedziale od 293 200 zł do 734 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 550 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 260 000 zł a 440 000 zł, a 11,1% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,8% sprzedanych lokali ma od 64 do 89 m², a 9,3% przekracza 100 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Buk: 380 000 zł) o 44,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 506 900 zł i 6 735 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 556 500 zł (6 514 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Buk rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
506 900 zł |
-7,7% |
6 735 zł/m² |
| 2025 |
37 |
549 000 zł |
+14,5% |
6 324 zł/m² |
| 2024 |
51 |
479 500 zł |
-7,3% |
5 714 zł/m² |
| 2023 |
32 |
517 500 zł |
+43,8% |
5 447 zł/m² |
| 2022 |
28 |
359 844 zł |
+9,4% |
4 278 zł/m² |
| 2021 |
61 |
329 002 zł |
+39% |
3 922 zł/m² |
| 2020 |
68 |
236 750 zł |
-13,9% |
4 612 zł/m² |
| 2019 |
31 |
275 000 zł |
+4,7% |
3 482 zł/m² |
| 2018 |
5 |
262 714 zł |
-0,9% |
3 731 zł/m² |
| 2017 |
17 |
265 000 zł |
+1,9% |
3 693 zł/m² |
| 2016 |
9 |
260 000 zł |
-1,9% |
2 796 zł/m² |
| 2015 |
13 |
265 000 zł |
+120,8% |
2 980 zł/m² |
| 2014 |
8 |
120 000 zł |
-4% |
1 608 zł/m² |
| 2013 |
4 |
125 000 zł |
-46,2% |
1 807 zł/m² |
| 2012 |
10 |
232 500 zł |
+45,8% |
2 719 zł/m² |
| 2011 |
4 |
159 500 zł |
+27,1% |
2 877 zł/m² |
| 2010 |
2 |
125 460 zł |
— |
841 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Buk (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
37 |
| Mediana ceny |
549 000 zł |
| Cena za m² |
6 324 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
85,7 m² |
| Typowy przedział |
293 200 – 734 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Buk
Rozkład obliczony na podstawie 388 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
8,8% |
| 160 000 – 260 000 zł |
19,6% |
| 260 000 – 440 000 zł |
43,6% |
| 440 000 – 550 000 zł |
17% |
| Powyżej 550 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Buk
Rozkład ceny za m² na podstawie 387 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
11,1% |
| 2 700 – 3 600 zł/m² |
19,4% |
| 3 600 – 5 400 zł/m² |
41,1% |
| 5 400 – 6 400 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Buk
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
9,8% |
| 45 – 64 m² |
17,3% |
| 64 – 89 m² |
48,8% |
| 89 – 100 m² |
14,7% |
| Powyżej 100 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Buk (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20,4% |
209 750 zł |
4 607 zł/m² |
| 3 izby |
33,8% |
265 000 zł |
3 395 zł/m² |
| 4 izby |
31,1% |
281 252 zł |
3 675 zł/m² |
| 5 izb |
11,1% |
270 002 zł |
3 467 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,6% |
322 500 zł |
3 167 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Buk
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wielka Wieś |
678 |
271 652 zł |
90 zł/m² |
| Niepruszewo |
469 |
386 550 zł |
132 zł/m² |
| Otusz |
253 |
479 000 zł |
70 zł/m² |
| Dobieżyn |
159 |
399 000 zł |
42 zł/m² |
| Kalwy |
159 |
464 500 zł |
76 zł/m² |
| Szewce |
123 |
— |
20 zł/m² |
| Wysoczka |
107 |
200 000 zł |
78 zł/m² |
| Dakowy Suche |
58 |
— |
33 zł/m² |
| Dobra |
33 |
— |
25 zł/m² |
| Cieśle |
8 |
53 000 zł |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Buk: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
178 |
127 zł/m² |
147 050 zł |
948 m² |
| Grunty rolne |
635 |
67 zł/m² |
90 000 zł |
1 095 m² |
| Wszystkie działki |
816 |
79 zł/m² |
96 500 zł |
1 048 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Buk
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
142 |
40 |
0 |
73 |
29 |
| 2026 (do 17.08) |
62 |
8 |
0 |
34 |
20 |
| Razem 2010–2026 |
2 358 |
401 |
0 |
873 |
1 084 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 549 000 zł (6 324 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (33,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Buk w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Buk?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Buk trzeba przeznaczyć średnio 728 593 zł, czyli około 6 966 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Buk?
Obecnie dostępnych ofert: 30: 23 domy i 7 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 189 900 zł do 1 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Buk?
Zazwyczaj oferują około 105 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 121 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Buk:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 70 m² | 578 571 zł |
| 4 pokoje | 92 m² | 691 333 zł |
| 5 pokoi | 113 m² | 787 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Buk?
Wynosi ona około 6 966 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 371 zł/m², a dla domów spada do 6 912 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Buk?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.