Domy i mieszkania na sprzedaż Pniewy (obszar wiejski)

Mamy 41 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pniewy.

39 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pniewy

Średnia cena 1 099 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 1 099 000–1 099 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 350 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 140 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

2 łącznie
100% 5+ pokoi
  • 5+ pokoi 100,0%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pniewy liczy 41 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 350 m², przy cenie 3 140 zł/m².

Domy 6-pokojowe występują najczęściej.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Pniewy oscylowały w 2025 roku wokół 187 500 zł (mediana). To około 3 351 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 18,6% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 187 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 351 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 7 2025
Ceny w ciągu roku -2,6% mediana
Od 2010 roku +148,7% mediana
Wobec mediany gminy -44,9% Pniewy: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej -58,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pniewy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 187 500 zł, czyli 3 351 zł/m², w obserwowanym przedziale od 126 000 zł do 313 700 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 230 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 73 000 zł a 170 000 zł, a 11,7% przekroczyło 230 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 53 do 61 m², a 9,7% przekracza 77 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 44,9% niższa od mediany gminy (Pniewy: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 58,3% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 000 zł i 2 443 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 163 750 zł (2 537 zł/m²) przy 8 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pniewy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 200 000 zł +6,7% 2 443 zł/m²
2025 7 187 500 zł -2,6% 3 351 zł/m²
2024 10 192 500 zł +16,7% 3 631 zł/m²
2023 10 165 000 zł +50% 3 366 zł/m²
2022 11 110 000 zł -31,2% 1 842 zł/m²
2021 8 160 000 zł +33,3% 2 773 zł/m²
2020 9 120 000 zł +31,1% 1 693 zł/m²
2019 4 91 500 zł +30,7% 1 720 zł/m²
2018 1 70 000 zł -41,7% 1 333 zł/m²
2017 1 120 000 zł +60% 2 321 zł/m²
2016 7 75 000 zł -14,8% 1 290 zł/m²
2015 9 88 000 zł +17,3% 1 311 zł/m²
2014 8 75 000 zł -6,2% 1 260 zł/m²
2013 1 80 000 zł +14,3% 1 404 zł/m²
2012 5 70 000 zł +62,8% 1 675 zł/m²
2011 2 43 000 zł -43% 443 zł/m²
2010 5 75 403 zł — 1 249 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pniewy (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 187 500 zł
Cena za m² 3 351 zł/m²
Mediana powierzchni 57 m²
Typowy przedział 126 000 –
313 700 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pniewy

Rozkład obliczony na podstawie 103 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 7,8%
50 000 – 73 000 zł 20,4%
73 000 – 170 000 zł 42,7%
170 000 – 230 000 zł 17,5%
Powyżej 230 000 zł 11,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pniewy

Rozkład ceny za m² na podstawie 103 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 980 zł/m² 10,7%
980 – 1 300 zł/m² 16,5%
1 300 – 2 800 zł/m² 45,6%
2 800 – 4 400 zł/m² 16,5%
Powyżej 4 400 zł/m² 10,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pniewy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 46 m² 9,7%
46 – 53 m² 17,5%
53 – 61 m² 44,7%
61 – 77 m² 18,4%
Powyżej 77 m² 9,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pniewy (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 7,1% 177 500 zł 3 440 zł/m²
3 izby 56% 88 000 zł 1 913 zł/m²
4 izby 27,4% 116 000 zł 1 923 zł/m²
5 izb 7,1% 125 250 zł 2 026 zł/m²
6 izb i więcej 2,4% 43 000 zł 443 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pniewy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Karmin 94 — 38 zł/m²
Zajączkowo 85 — 10 zł/m²
Nojewo 82 — 10 zł/m²
Psarskie 74 88 000 zł 7,2 zł/m²
Dęborzyce 55 — 37 zł/m²
Lubocześnica 51 — 28 zł/m²
Podpniewki 51 — 47 zł/m²
Lubosina 46 80 000 zł 5,2 zł/m²
Chełmno-Jakubowo 45 84 000 zł 33 zł/m²
Zamorze 38 — 57 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pniewy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 33 74 zł/m² 77 000 zł 966 m²
Grunty rolne 344 18 zł/m² 87 990 zł 3 942 m²
Wszystkie działki 387 21 zł/m² 85 000 zł 3 331 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pniewy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 60 7 0 41 12
2026 (do 17.08) 52 5 0 45 2
Razem 2010–2026 1 076 125 0 464 487

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Pniewy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 88 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 2,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pniewy?

Licz się ze średnią kwotą 1 099 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pniewy, czyli około 3 140 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Pniewy?

Aktualna oferta to około 41 nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 350 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Pniewy?

Średnio wychodzi około 3 140 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Pniewy?

Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom.