Zobacz 24 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sieraków: ceny od 279 000 zł do 969 000 zł, średnio 722 833 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sieraków według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Sieraków obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2016 roku, przy medianie ceny 43 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 649 zł. To o 79,9% mniej niż mediana krajowa (216 880 zł).
Mediana ceny sprzedaży
43 500 zł
2016
Mediana ceny za m²
649 zł/m²
2016
Zarejestrowane sprzedaże
6
2016
Wobec mediany gminy
-59,5%
Sieraków: 107 500 zł
Wobec mediany krajowej
-79,9%
Polska: 216 880 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Sieraków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 43 500 zł, czyli 649 zł/m², w obserwowanym przedziale od 12 500 zł do 151 175 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 22 000 zł do 170 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 72 000 zł a 150 000 zł, a 11,1% przekroczyło 170 000 zł.
Pod względem powierzchni 47,2% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 11,1% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 59,5% niższa od mediany gminy (Sieraków: 107 500 zł), a od mediany krajowej (216 880 zł) jest o 79,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sieraków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
4 |
136 000 zł |
+0,7% |
2 659 zł/m² |
| 2024 |
1 |
135 000 zł |
-13,5% |
2 567 zł/m² |
| 2023 |
2 |
156 000 zł |
+75,3% |
2 787 zł/m² |
| 2022 |
2 |
89 000 zł |
-28,2% |
2 080 zł/m² |
| 2021 |
2 |
124 000 zł |
-26% |
2 076 zł/m² |
| 2020 |
4 |
167 500 zł |
+8,1% |
3 357 zł/m² |
| 2019 |
2 |
155 000 zł |
+158,3% |
2 428 zł/m² |
| 2018 |
1 |
60 000 zł |
+9,1% |
1 060 zł/m² |
| 2017 |
2 |
55 000 zł |
+26,4% |
839 zł/m² |
| 2016 |
6 |
43 500 zł |
-60,5% |
649 zł/m² |
| 2015 |
3 |
110 000 zł |
+46,7% |
2 012 zł/m² |
| 2014 |
3 |
75 000 zł |
-16,7% |
1 026 zł/m² |
| 2013 |
1 |
90 000 zł |
-14,3% |
1 378 zł/m² |
| 2012 |
1 |
105 000 zł |
+52,5% |
2 283 zł/m² |
| 2011 |
2 |
68 856 zł |
— |
1 281 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sieraków (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2016) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
43 500 zł |
| Cena za m² |
649 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,3 m² |
| Typowy przedział |
12 500 – 151 175 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieraków
Rozkład obliczony na podstawie 36 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 22 000 zł |
11,1% |
| 22 000 – 72 000 zł |
16,7% |
| 72 000 – 150 000 zł |
41,7% |
| 150 000 – 170 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 170 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Sieraków
Rozkład ceny za m² na podstawie 36 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 490 zł/m² |
11,1% |
| 490 – 1 000 zł/m² |
16,7% |
| 1 000 – 2 500 zł/m² |
41,7% |
| 2 500 – 3 500 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieraków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
8,3% |
| 41 – 45 m² |
13,9% |
| 45 – 62 m² |
47,2% |
| 62 – 71 m² |
19,4% |
| Powyżej 71 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sieraków (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
2,8% |
10 000 zł |
365 zł/m² |
| 3 izby |
75% |
100 000 zł |
2 222 zł/m² |
| 4 izby |
22,2% |
112 000 zł |
1 695 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Sieraków
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tuchola |
121 |
— |
36 zł/m² |
| Grobia |
90 |
185 000 zł |
23 zł/m² |
| Lutom |
89 |
130 000 zł |
23 zł/m² |
| Kaczlin |
47 |
— |
5,0 zł/m² |
| Bucharzewo |
44 |
— |
35 zł/m² |
| Ławica |
43 |
95 000 zł |
17 zł/m² |
| Chalin |
38 |
— |
20 zł/m² |
| Góra |
33 |
— |
47 zł/m² |
| Kłosowice |
28 |
— |
2,9 zł/m² |
| Chorzępowo |
23 |
— |
17 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Sieraków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
236 |
41 zł/m² |
70 000 zł |
2 012 m² |
| Grunty rolne |
246 |
6,1 zł/m² |
64 763 zł |
7 344 m² |
| Grunty leśne |
14 |
16 zł/m² |
24 102 zł |
933 m² |
| Wszystkie działki |
511 |
22 zł/m² |
65 000 zł |
3 037 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieraków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
67 |
4 |
0 |
48 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
0 |
0 |
24 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
814 |
38 |
0 |
642 |
134 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Sieraków: 55,3 m², 3 izby, za 43 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieraków: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sieraków?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieraków trzeba przeznaczyć średnio 722 833 zł, czyli około 3 328 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 24: 5 domów i 1 mieszkanie oraz 18 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 279 000 zł do 969 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sieraków?
Zazwyczaj oferują około 217 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 248 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Sieraków?
Średnio wychodzi około 3 328 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 429 zł/m², a dla domów spada do 3 273 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Sieraków?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.