Odkryj 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sierakowa. Ceny wahają się od 279 000 zł do 969 000 zł, a średnia cena to 722 833 zł.
Ceny nieruchomości Sierakowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Sierakowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 176 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 62 500 zł a 381 250 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
176 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 446 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
-28%
mediana
Od 2011 roku
+135,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-29,4%
Międzychodzki: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sierakowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 176 500 zł, czyli 3 446 zł/m², w obserwowanym przedziale od 62 500 zł do 381 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 280 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,1% transakcji zawarto między 85 000 zł a 200 000 zł, a 11% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 45 do 61 m², a 12,6% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 29,4% niższa od mediany powiatu (Międzychodzki: 250 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60,8% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Sieraków — mediana 150 000 zł (2 768 zł/m², 146 transakcji od 2010 roku), dalej Sieraków (obszar wiejski) z medianą 102 500 zł (2 024 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 275 000 zł i 7 156 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (6 287 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sierakowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
275 000 zł |
+55,8% |
7 156 zł/m² |
| 2025 |
16 |
176 500 zł |
-28% |
3 446 zł/m² |
| 2024 |
11 |
245 000 zł |
+18,1% |
4 991 zł/m² |
| 2023 |
14 |
207 500 zł |
+29,8% |
4 204 zł/m² |
| 2022 |
10 |
159 900 zł |
-20,1% |
2 885 zł/m² |
| 2021 |
11 |
200 000 zł |
+33,3% |
3 671 zł/m² |
| 2020 |
11 |
150 000 zł |
-11,8% |
2 404 zł/m² |
| 2019 |
9 |
170 000 zł |
+36% |
2 575 zł/m² |
| 2018 |
11 |
125 000 zł |
+0% |
2 614 zł/m² |
| 2017 |
12 |
125 000 zł |
+16,3% |
2 926 zł/m² |
| 2016 |
16 |
107 500 zł |
-2,3% |
1 925 zł/m² |
| 2015 |
7 |
110 000 zł |
+46,7% |
1 845 zł/m² |
| 2014 |
11 |
75 000 zł |
-11,8% |
1 543 zł/m² |
| 2013 |
7 |
85 000 zł |
+6,2% |
1 606 zł/m² |
| 2012 |
9 |
80 010 zł |
+6,7% |
2 060 zł/m² |
| 2011 |
16 |
75 000 zł |
— |
1 835 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sieraków: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
176 500 zł |
| Cena za m² |
3 446 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
62 500 – 381 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sierakowa
Rozkład obliczony na podstawie 182 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 000 zł |
9,9% |
| 44 000 – 85 000 zł |
16,5% |
| 85 000 – 200 000 zł |
45,1% |
| 200 000 – 280 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 280 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sierakowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 182 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 920 zł/m² |
10,4% |
| 920 – 1 800 zł/m² |
17% |
| 1 800 – 3 700 zł/m² |
45,1% |
| 3 700 – 5 700 zł/m² |
17% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sierakowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,3% |
| 35 – 45 m² |
18,7% |
| 45 – 61 m² |
43,4% |
| 61 – 68 m² |
15,9% |
| Powyżej 68 m² |
12,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sieraków: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
46 448 zł |
1 606 zł/m² |
| 2 izby |
15,4% |
87 500 zł |
3 470 zł/m² |
| 3 izby |
51,1% |
125 000 zł |
2 989 zł/m² |
| 4 izby |
27,5% |
170 000 zł |
2 809 zł/m² |
| 5 izb |
2,7% |
237 500 zł |
3 489 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
230 000 zł |
2 849 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sierakowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sieraków |
624 |
150 000 zł |
44 zł/m² |
| Tuchola |
122 |
— |
36 zł/m² |
| Grobia |
90 |
185 000 zł |
23 zł/m² |
| Lutom |
89 |
130 000 zł |
23 zł/m² |
| Kaczlin |
47 |
— |
5,0 zł/m² |
| Bucharzewo |
44 |
— |
35 zł/m² |
| Ławica |
43 |
95 000 zł |
17 zł/m² |
| Chalin |
38 |
— |
20 zł/m² |
| Góra |
33 |
— |
47 zł/m² |
| Kłosowice |
28 |
— |
2,9 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Sierakowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Sieraków |
146 |
150 000 zł |
2 768 zł/m² |
| Sieraków (obszar wiejski) |
36 |
102 500 zł |
2 024 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sierakowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
422 |
45 zł/m² |
70 000 zł |
1 691 m² |
| Grunty rolne |
305 |
6,7 zł/m² |
50 000 zł |
5 578 m² |
| Grunty leśne |
20 |
12 zł/m² |
34 750 zł |
4 077 m² |
| Wszystkie działki |
780 |
30 zł/m² |
62 000 zł |
2 397 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Sierakowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Sieraków |
269 |
45 zł/m² |
58 000 zł |
| Sieraków (obszar wiejski) |
511 |
22 zł/m² |
65 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sierakowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
131 |
17 |
0 |
71 |
43 |
| 2026 (do 17.08) |
66 |
13 |
0 |
38 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
1 629 |
221 |
0 |
1 001 |
407 |
W porównaniu z medianą powiatu (Międzychodzki: 250 000 zł) ceny Sierakowa są o 29,4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -60,8%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +135,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Sierakowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sierakowa?
Licz się ze średnią kwotą 722 833 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sierakowa, czyli około 3 328 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Sierakowa?
Obecnie dostępnych ofert: 24: 5 domów i 1 mieszkanie oraz 18 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 279 000 zł i sięgają 969 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 217 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 248 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Sierakowa?
Średnio wychodzi około 3 328 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 429 zł/m², a dla domów spada do 3 273 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sierakowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.